Pytania zielonego

Nigdy nic przez ebay nie kupowałem. Chciałem zamówić pare części elektrycznych, których nie moge nigdzie dostać na miejscu. Na szczęście są tutaj, niestety mają je jedynie chinole. Przewertowałem nieco informacji o sprzedawcy. Na 1000 pozytywów ma około 20 czerwonych miesięcznie. Do rzeczy. Sprzedawca oprócz ceny podstawowej za przesyłkę oferuje śledzenie jej za 3 dolce. Oczywiście mam to zamiar wykupić. Poczytałem jednak komentarze poza ebay i choć tematów jest niewiele, to są jednak opisywane przypadki których nie można leceważyć. Komentarze negatywne wskazują na to, że pomimo opłacenia dodatkowych 3$, sprzedawca i tak wysyła je zwykłymi, licząć że dojdzie, co wynika z tego że często nie jest w stanie podać żadnych numerów trackingowych. Dwa, przesłane produkty nie sa oryginalne. Rozumiem, że w każdym momencie gdy będzie coś nie tak, bo paka nie dojdzie lub w środku będzie jakiś szit, będę mógł poprosić paypala o pomoc i zwrot środków razem z kosztami przesyłki bez względu na głupoty jakimi będzie się wypierał sprzedawca. Dlaczego więc tyle osób w komentarzach pisze, że nie otrzymało żadnego zwrotu ani od paypala ani sprzedawcy i straciło pieniądze?

 

 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Dot.: Pytania zielonego


hub_pat napisali:

" Dlaczego więc tyle osób w komentarzach pisze, że nie otrzymało żadnego zwrotu ani od paypala ani sprzedawcy i straciło pieniądze?"

 

Prawdopodobnie nie odeslali produktu do sprzedawcy (na swoj koszt, z numerem do sledzenia) a to jest warunkiem uzyskania zwrotu wplaty w przypadku reklamacji niezgodnosci zakupu z opisem..

 

Jednak aby wiedziec na pewno zapytaj tych osob.

 

Przy zakupach zawsze bedziesz mial pewne ryzyko a jesli cena czesci jest niebywale niska lub/i  jest z Chin to prawdopodobienstwo ze nie jest oryginalna jest dosc wysokie.

 

Zanim kupisz wieksza ilosc - kup jedna sztuke.

 

Nie musisz doplacac do przesylki. Do sprzedawcy nalezy udowodnienie ze przesylka dotarla.

 

Jesli tego nie uczyni to otrzymasz zwrot. Proste.

Sa nieuczciwi kupujacy ktorzy z tego korzystaja i biada sprzedawcy ktory na takich trafi a nie wysle z numerem do sledzenia.

 

 


 

**************************************
Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Pytania zielonego

Dziękuje ci za odpowiedź. Forum widzę jest martwe bez stałego bywalca.

 

Nie mogę się skontaktować z osobami wystawiającymi komentarz, bo nicki sa ukryte (nie wiem czy wszędzie są czy tylko tam) poza tym aukcje są prywatne i na karcie komenatrzy sprzedawcy nie widzę nawet do czego jaki jest komentarz, nie jestem więc w stanie niczego sensownego stwierdzić. Nie wiem jakim cudem mam to w obserwowanych bo teraz tej aukcji nie znajduje w wyszukwiarce.

 

Pytałem sprzedawcy czy rzeczywiście zdjęcie odzwierciedla sprzedawany przedmiot i czy rzeczywiście jest to part oryginalny-nowy. Sprzedawca się wyraźnie oburzył i potwierdził. Recz jest o tyle podejrzana, że raczej wątpie aby ktokolwiek mógł mieć nowe japońskie podzespoły w takiej ilości, których produkcja zakończyła się dekade temu, szczególnie jeśli chodzi o jakichś chińców, cwaniaków i masowych podrabiaczy wszystkiego. Aleee z drugiej strony wierzyć się nie chce, że bezczelnie tym handlują w okazji na jelenia, który się nie pozna, bo osoba ta otrzymuje tak wiele pozytywnych opini (99,4 total).

 

Kto ponosi koszty odesłania towaru niezgodnego z opisem? I czy naszaą pocztą sie da polecony do Chin posłać?

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Pytania zielonego

Niezgodnego z opisem ponosi sprzedawca  i da się wysłać do Chin naszą pocztą ( z choinki się urwałeś ? )  .Wysyłałam już do Chin , szedł ok 2 tyg. 

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Pytania zielonego

Nieco sie urwałem 🙂  Chodzi o list polecony najlepiej  z ubezpieczeniem, więc znając myki poczty nie wszędzie sie da taki wysłać. Przepraszam, że nie sprecyzowałem wczeniej.

 

PayPal potem jeszcze uczestniczy w jakis sposób w nadzorowaniu tej operacji zwrotu czy nie?

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Pytania zielonego

spokojnie taki list do Chin mozesz wysłać ale to i tak nie ma sensu, bo jesli wyślesz polecony prio to poleci samolotem a i tak będzie rejestrowany na każdym etapie, śledzić możesz na stronie poczty polskiej

 

spór na paypalu możesz otworzyć tylko raz w nie przekraczającym terminie 45 dni, a liczy to się od momentu klikniecia kup teraz lub wygrania licytacji (dni sie liczy pokolei jak leci ;D)

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Pytania zielonego

Jak przeglądać negatywne komenatrze? Musze ich szukac na listach mozolnie przwijając strony? czy jest jakiś normalny sposób.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Pytania zielonego

w adresie karty opinii tego sprzedawcy zmien .pl na .com i sprawdz, czy liczba opinii negatywnych jest podlinkowana i mozna wyswietlic wszystkie

 

przyklad: http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=sunrise-trade

- mozna kliknac liczbe opinii negatywnychm aby zobaczyc je wszystkie

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź