Prawdopodobnie OSZUST

ewa.2
Użytkownik
Witam co mam robic? zostałem najprawdopodobniej oszukany przez uzytkownika "cypisek1233" na konsoli Xbox 360..
przed przelaniem pieniedzy kontak dobry.. brak telefonu tylko... przelalem pieniadze.. i dostałem wiadomosc od sprzedajacego ze paczka została posłana kurierem w sobote 2.01.2010 roku.. chciałem się dodzwonic telefonicznie do sprzedawcy ale dzwonie na numer podany w ebay.pl uzytkownika "cypisek1233" a telefon odpowiada: "nie ma takiego numeru":( dzis jest czwartek i od soboty zero kontaku.. brak numeru paczki...nic... dzis jest 07.01.2010.
Nasze miasta sa oddalone o 5 godzin jazdy samochodem.. wiec kurier powinnien pojsc w ciagu max 3 dni...a tu dzis 5 dzien i nic... Udac sie z Tym na policje? czy ebay.pl cos z Tym zrobi, jak zgłoszę sprawe??
Wiadomość 1 z 29
ostatnia odpowiedź
28 ODPOW. 28

Prawdopodobnie OSZUST

na "żywca" go łapią czy co? ROTFL
Wiadomość 21 z 29
ostatnia odpowiedź

Prawdopodobnie OSZUST

restybis
Użytkownik
Nie każde piwo to "żywiec";-)
Wiadomość 22 z 29
ostatnia odpowiedź

Prawdopodobnie OSZUST

szczepanmyszkow
Użytkownik
Ma ktoś z Was jakieś informację o tej sprawie? Ja byłem 14 stycznia na policji i do tej pory żadnej informacji z policji na temat wszczęcia śledztwa nie otrzymałem.
Wiadomość 23 z 29
ostatnia odpowiedź

Prawdopodobnie OSZUST

witam was wszystkich ja miałem poodobny przypadek gosciu mnie oszukał na kwote 300 zł mial mi wykonac serwis internetowy najpierw żadał 2 tys zł jednak wpłaciłem mu zaliczke w w ysokosci 300 zł takze poprzez aukcje na allegro po dwóch dniach kontakt sie urwał po miesiacu skierowąłem na komende wniosek ;po miesiacu kolejnym otrzymałem od policji zawiadomienie ze jest wszczete dochodzenie po dwóch miesiacach otrzymuje kolejny swistek z komendy ze dochodzenie zostało zamkniete poniewaz jest utrudniony kontakt z tym osobnikiem(wyjechał za granice) wiec ja sie odwoluje i pisze ze co mnie to interesuje policja jest po to by scigał takich tłumoków wtej chwili sprawa jest w sadzie prawdopodobnie zostanie umorzona bo cwaniaczek sobie wyjechał a ojciec wkreca policji ze niema znim kontaktu i tak to nasza policja dziala jesli ten gosc okórym piszecie bedzie niedostepny tzn niemaierza go tutajw polsce to juz po pieniadzach chyba ze do jego rodziców bedziecie zakłądac sprawy cywilne to tym szybciej odzyskacie pieniądze życze powodzenia
Wiadomość 24 z 29
ostatnia odpowiedź

Prawdopodobnie OSZUST

tomasz_szczecin
Użytkownik
WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH NABITYCH W BUTELKĘ PRZEZ CYPISEK1233.MOJA SPRAWA WYGLĄDA IDENTYCZNIE JAK WASZA ,CZYLI AUKCJA EBAY ZAKUP XBOX 360 I WPLATA NA KONTO(JA GŁUPI )GOŚĆ NIE MIAŁ JESZCZE ANI JEDNEGO NEGATYWA JAK LICYTOWAŁEM XBOX360 PO ROZMOWIE TELEFONICZNEJ WYGLĄDAŁO WSZYSTKO CAŁKIEM DOBRZE ROZMAWIAŁEM I Z CYPISEK1233(MARCIN)I Z JEGO RZEKOMO ŻONĄ BEATĄ NR GG3974883.TERAZ WIEM ZE BYŁA TO AUKCJI TYLKO PO TO BY WYŁUDZIĆ KILKA TYS ZŁOTYCH ALBO I WIECEJ OD EBAYOWICZÓW CO MU SIĘ NIESTETY UDAŁO.MAMY DZIŚ 10.07 2010 ROZMAWIAŁEM Z TYM TŁUMOKIEM O WYŁUDZONYCH PIENIĄDZACH I WSZELKIE JEGO ZAPEWNIENIA ZE ODDA NIE ROBIĄ NA MNIE WRAŻENIA BO PEWNIE ZNOWU KŁAMIE.GDY BY NIE TO ZE MIESZKAM 45OKM OD NIEGO TO JUŻ PO 2 DNIACH BYŁBYM U NIEGO W DOMU BY POROZMAWIAĆ:)A TAK MUSZE SIĘ ZDAĆ NA NASZE ORGANY ŚCIGANIA CZYTAJ POLICJA.MOŻE RAZEM BYŚMY GOŚCIA PRZYCISNĘLI W SENSIE PRAWNYM RAZEM WYTOCZYLI MU SPRAWĘ COŚ COKOLWIEK BO TAK TO BYĆ NIE MOŻE BY 19 LATEK ROBIŁ PRZEKRĘTY I WYŁUDZAŁ KASĘ.BIDULEK ŻALIŁ MI SIĘ ŻE ZOSTAŁ WROBIONY CO PEWNIE JEST KOLEJNĄ BAJKĄ.MOŻE KTOŚ Z WAS WYBIERA SIĘ DO TEGO ZŁODZIEJA?ALBO JUŻ COŚ SIĘ RUSZYŁO U WAS W KOMENDACH POLICJI W JEGO SPRAWIE?WIEM JEDNO KASA KASĄ ALE GOŚCIOWI NIE ODPUSZCZĘ DLA SAMEGO FAKTU ZE NIE MOŻE BYĆ BEZKARNY I BY BEKNĄŁ ON A BYĆ MOŻE ONA TEŻ(PANI BEATKA)ZA OSZUSTWA.CO ODWLECZE TO NIE UCIECZE WIEC JESTEM SPOKOJNY ZE SIĘ NIE WYWINIE MOJE GG 9892032.POZDRAWIAM SERDECZNIE
Wiadomość 25 z 29
ostatnia odpowiedź

Prawdopodobnie OSZUST

gofanon
Użytkownik
Za przestępstwa czy wykroczenia popełnione przez nieletniego ,odpowiadają rodzice.
Inna sprawa to związane ręce policji.W naszym prawodastwie istnieje pojęcie 'niskiej szkodliwości czynu'.W praktyce nawet jeżeli mamy farta i policja popchnie sprawę do prokuratury, to musimy mieć dubeltowego farta żeby to poszło do sądu.A tu to już Święty Boże ...
Najlepiej po prostu ignorować aukcje takiego delikwenta,a najlepiej żeby Serwis umożliwił oznakowanie złodzieja,umieszczając przy jego niku jakiś widoczny znaczek który można by zwielokrotnić po każdym oszustwie.
Wiadomość 26 z 29
ostatnia odpowiedź

Prawdopodobnie OSZUST

gofanon
Użytkownik
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nie dodałem,ale dodaję.
Teraz prawo pozwala na pozwy zbiorowe.10 oszukanych ,i ścigać tyfusa.
Wiadomość 27 z 29
ostatnia odpowiedź

Prawdopodobnie OSZUST

rkoziol710
Użytkownik
Czyli tylko Paypal daje możliwość ochrony kupującego? Chyba wreszcie założę tam konto.
Wiadomość 28 z 29
ostatnia odpowiedź

Prawdopodobnie OSZUST

paypal daje ci mozliwosc odzyskania kasy za przedmiot ktorego nie otrzymasz lub bedzie niezgodny z opisem czego nie masz w przypadku innych form platnosci typu przelew a zglaszanie spraw na policje moze nie przyniesc efektow
Wiadomość 29 z 29
ostatnia odpowiedź