anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązanie konta bankowego

W nawiązaniu do emaila z Ebay: Zarejestruj się w usługach płatności do 10/07/2021

 

Czy to możliwe (technicznie)?

"Niniejszym upoważniasz podmioty eBay do pobierania z Twojego konta bankowego wszelkich kwot należnych eBay. Zobacz zgodę na polecenie zapłaty SEPA"

 

Nie wiem czy powiązać konto Euro czy PLN? Opłaty mam w PLN a aukcje w walucie USD.

Nie bardzo wiem po co to wszystko, skoro i tak paypal będzie głównym środkiem płatniczym. A opłaty za prowizje zamierzam sam regularnie opłacać aniżeli ma mi coś z automatu pobierać.

Wiadomość 1 z 49
ostatnia odpowiedź
48 ODPOW. 48

Dot.: Powiązanie konta bankowego

A jak z dnia na dzień ogłoszą, że podatki płacą sprzedawcy, to z konta zaczną znikać sumy na te podatki i guzik im zrobimy. Wymuszając na nas zgodę na takie bezpańskie wałęsanie się e-baya po naszych oszczędnościach.

Wiadomość 31 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Odpowiedzią na takie czy jakieś inne zagrożenie (hakerzy, pomyłki, nieuczciwi pracownicy) jest otwarcie osobnego konta dla celów operacji na eBay i pilnowanie aby nie było na nim zbyt wysokiego salda.

Wiadomość 32 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Z tego co zrozumialem to oni z automatu juz z ceny za sprzedany przedmiot odrazu ci sciagna prowizje i dostaniesz na konto ostateczna kwote. Ludzie moga przez PP ci placic ale tam nic nie bedziesz dostawal, nawet nie bedziesz wiedzial w jaki sposob zaplacili...

Wiadomość 33 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Dziękuję za te info ze warto miec konto tylko dla wpłat z ebay. Dobrzy ludzie.

 

Bo jak im sie tam co omskie to potem  dochodz swego. Jak to ebay własnie.  Co prawda dojdzie  opłata za drugie konto ale to juz pikuś. W sumie to będzie taki mój prywatny pay pal teraz:))

Znaczy jak mi sie uda konto uwierzytelnić  za pomoca dowodu osobistego tzn jak poprawia bład w ebay czyli moze nigdy:))Na wszelki wypadek   wyrobię paszport

W sumie to sie dziwie dlaczego ebya nie moze wydawać   takich - dowodów , kart -  eba,y.

Sie tam u nich logujesz, podajesz nr konta bankowego, dane , a oni do ciebie wysyłają   kartę- jak banki.  i ona słuzy  do uwiarygodnienia,i czego tam jeszcze nie wymyśla sobie.

mogli by nawet  barac za takie wyrobie karty opłatę.W takim hurcie to by penie nie było drogie.

Mogli by sobie tam  ujednolicić  programy do  uwiarygodnienia pod te karty,a tak to paszporty , prawa jady ,  dowody . Co kraj  to obyczaj.  Dziwne ze jeszcze na to nie wpadli.

 

Czułam ze będzie drożej, nie reklamuje sie ze o  jak teraz będzie cudnie, jak wygodnie, jak sie dodaje

i masz dwie opcje- albo sie zgadzasz na nasze propozycje  albo papa.:))) Węszyłam podstęp.To za piękne było:)by  takie cos jak usługa ebya potaniała w obecnym czasie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiadomość 34 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

aukcje nadal są dostępne bez przechodzenia na ich system płatności. Więc kto nie robił, ten niech się nie spieszy...

Wiadomość 35 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Ciekawe czy ktoś oprócz mnie zgłosił złodziejskie praktyki ebay do KNF i UOKiK-w tej chwili ebay jest lepszy od bocianów i providentów-jakkolwiek "dobra zmiana" liże jankeskie annusy,to jakoś tam na wiele wniosków muszą odpowiedzieć.W zasadzie złodziejstwo ebay jest tak ewidentne,że nawet prości ludzie to wychwycą po obejżeniu zrzutów ekranu.Myślę,że ebay czeka na 4 falę pandemii i przejęcie pieniędzy umarłych w jej wyniku-taka jankeska zaradność.

Wiadomość 36 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Tak, potwierdzam tylko platnosci mimo zaplaty nie dostaje na paypal tylko narazie niewiem gdzie sa, niby powinny byc przelane na konto bankowe ale mam problemy z potwierdzeniem tozsamosci;/

 

Zobaczymy czy w te wtorki bedzie cos wplywac...

Wiadomość 37 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

"ale mam problemy z potwierdzeniem tozsamosci;/"

To samo mam .

A aukcje  unieważniałam , z obawy ze przejma pieniądze  za wysłany towar.

A i tak jeden  przedmiot musze wysłać, bo pobrali sobie   z tych pieniędzy z góry prowizję  no i bym jeszcze musiała dopłacić chcąc  zrobić zwrot

Moge isc na etsy. Ale lubię ebay  9 lat bez problemów z ich strony.Zero awarii.

 

Nie wiem czy nie chodzi o to ze ebay mógł  miec straty   od niezapłaconych  prowizji. Owszem mógł w efekcie zablokować konto, ale pewnie   mieli problemy by odzyskać prowizje. Np od bankrutów.

Tak ze od tej strony rozumiem   sens ich działań. Zabezpieczają swój interes.

Tyle ze co do opłat mogli  uczciwie powiedzieć ze podnoszą ceny. A okłamali  ludzi i teraz  rzecz jasna ludzie są rozżaleni. Zwłaszcza ze  stopień % podwyżki opłat nie jest do końca jasny. Z tym ze sobie podliczyłam koszt każdej aukcji   i nie jest to przynajmniej  dla mnie   jakaś wysoka sumie tej podwyżki.  Zwłaszcza ze wszytko poszło do góry.Wiec sie liczyłam z tym ze i ebay i paj pal   podniosą opłaty

 

Ale na pewno dla osób które maja  duże obroty- to i kosz podskoczył znacznie. A ebye  nie tylko ludzi na to nie przygotował a wręcz ich uśpił tymi obietnicami ze będzie taniej.

 

 

 

 

 

 

 

Wiadomość 38 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Też masz problem z weryfikacja  Dowodu Osobistego? Pytałas ich na czacie, cos Ci konkretnego odpisali, bo mi ze zlozono raport i prosze czekac 3-5 dnii ktos to poprawi...

Wiadomość 39 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Tak. nieweryfikowalne.

 

Na razie z ebay mam zerowy kontakt. Gdybym  choc mogł ten skan  wysłać to bym spokojnie  czekała. Bo czytam tu na Forum, ze mieli  problem,  bo  daty w dowodach u nas są inaczej zapisywane . Czyli juz wiedzą.A ze pewnie nie ma nas wielu z tymi dowodami to  sie im pewnie"nie pali".

 

Nie wiem  jak im  ten skan przesłać,  elektronicznie -bo mam od nich tylko opcje w tej automatycznej wiadomości  -  paszport - prawo jady.

Ale znalazłam adres- i wyslę po prostu pocztą. Na wszelki wypadek

Wrzucam -moze sie komus  przyda .Znałam  adres  gdy  wpisałam hasło

Jak przesłac dokumenty i informacje do działu Odsługi Klienta

 

  • Jeśli nie możesz przesłać skanów dokumentów, wyślij ich kserokopie pocztą na adres:

    eBay EU Billing

    The Atrium, Old Navan Road

    Blanchardstown

    Dublin 15

    Irlandia

     

 

Wiadomość 40 z 49
ostatnia odpowiedź