anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

10feniks1000
Użytkownik
Jestem nowym użytkownikiem ebay, nawet założyłam sklep z produktami Betterware.I co ?Nic się nie dzieje.Czyżby była tu tylko garstka polaków zaglądająca przypadkiem.Czy też kupujący tak nieufni.
Wiadomość 1 z 96
ostatnia odpowiedź
95 ODPOW. 95

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

To bardzo proste. 

1) Na Polskim ebay nie ma takich samych kategorii jak na ebay DE,UK czy innych

2) blokowana jest sprzedaż na ebay innych krajów

3) Pobierana jest prowizja od kosztów wysyłki wiec i ceny są wyższe

4) Przymusza sie sprzedawców do korzystania z PayPal czyli do kolejnej spółki ebay pobierającej wyłącznie prowizje ( ceny znowu są wyższe)

5) komunikacja z obsługą polega na rozmowie Hebrajczyka z Polakiem czyli : jeden coś mówi i drugi coś mówi. Za czorta nikt nikogo ne rozumia i każdy mówi o czyś  innym.

6) i chyba najważniejsze. Kierownictwo Ebay ma w **bleep** sprzedawców i kupujących, nie jest zainteresowane sprzedażą,  nie słuch co sie do nich mówi, próbuje naciągać na opłatach, a jeśli nie liczysz i nie sprawdzasz to płacisz jak baran.

I tye w temacie

 

Wiadomość 51 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

 
UWAGA. OSTRZEŻENIE dla użytkowników eBay:
Zostałem oszukany przez nieuczciwego sprzedawcę z USA. NIe otrzymałem ani przedmiotu, za który zapłaciłem ani nie zwrócił mi pieniędzy.  
UWAGA: eBay nie zapewnia żadnej ochrony kupującego przed zagranicznymi sprzedawcami-oszustami, a kupowanie przedmiotów odbywa się tylko i wyłącznie na ryzyko kupującego. W odpowiedzi na reklamację eBay poinformował mnie że w przypadku zakupu towarów zza granicy za pośrednictwem eBay-Polska zwrot pieniiędzy nie jest możliwy (!!!).
Zwrot pieniędzy byłby możliwy wówczas, gdybym dokonał zakupu przez amerykańska witrynę eBay.
Przeciez to kpina. OSTRZEGAM: Kupujecie na własne ryzyko. W przypadku oszustwa eBay nikomu na pewno nie pomoże.
 
Wiadomość 52 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

dlatego nie korzystamy z ebay bo ebay okrada nas !.  Mnie okradł po raz kolejny - ostrzegam wszystkich kupującyh i sprzedających na ebay. Ja zostałem okradziony juz ktoryś raz.

 

eBay zabrał mi pieniadze i towar. Generalnie chodziło niby o drobnostke - kupujacy stwierdził że towar (odzież) mimo ze ma wszystkie etykiety ale został wyprasowany żelazkiem nie jest nowy bo był wyprasowany żelazkiem ( co jest jakims absurdem zwykłe sklepy także prasuje rzeczy po przymiarkach klientów). Przed zalożeniem sporu zgodzilem sie na zwrot ale na jego koszt bo nie czulem sie w zadne sposob winny skoro wiem że towar był nowy - on zalozył spor o niezgodność ( że jak wyprasowany tzn że używany) i go wygrał. Wygrał spór o niezgodnosc z opisem tzn ze otrzymuje pieniadze i ma towar za darmo. 

 

Złodziejstwo ze strony eBay do kwadratu - takiego złodziejstwa jeszcze nie widziałem.

 pozniej jak zawsze - udają że chcą pomóc ale NIGDY NIE POMAGAJĄ


Zawsze mam od nich wiadomości.

 
"Tak mi przykro"
"Strasznie przepraszam"
"Bądźcie pewni, że jestem naprawdę zainteresowana w rozwiązywaniu tego problemu dla ciebie"
"Dziękuję za pobyt u nas i wybierając jako eBay internetowym rynku wybór wiem, jak trudne to jest być sprzedawcą."
"Zniechęcanie i doświadczenie z twojej strony, mogę was zapewnić, że sytuacje takie jak te są bardzo rzadkie w serwisie eBay."
 
Pamietajcie że to jest zawsze kłamstwem i eBay nigdy póżniej nie pomaga. Jedynie co robia to wysyłaja odnosniki do jakis bezensoiwanych informacji i zmiekczaja sprawe aby upłynął czas.
Nigdy w niczym realnie nie pomogli - jedynie co potrafia robci to wysylac odnosniki i automatycznie wklejac wiadomsoci ktore sa często bezsensu.
Wiadomość 53 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Jestem sprzedającym na Ebay i mogę stwierdzić jedno "wielkie oszustwo". Sprzedałem towar amerykaninowi, zgłosił reklamację, po trzech dniach Ebay zwrócił pieniądze kupującemu. Teraz nie mam ani pieniędzy ani towaru. Z ebaya dostaję okrągłe informacje że wszystko zgodnie z prawem. Tak wysoki jest poziom Ebaya

Wiadomość 54 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Bardzo ciekawe porównanie i co najważniejsze trafne lecz Allegro jest znacznie bezpieczniejsze gdyż krajowe a widomo im dlaej tym niebezpieczniej. Czy bezawaryjny to polemizowałbym i nie mozesz liczyć na obsługe klienta bo takowej chyba nie mam ostatnio usuneli mi konto ( powodu nie znam sami tez nie wiedzą dlaczego i zasłaniają się tym iż upłynęło 180 dni i nic nie mogą powiedzieć choc logowałem się w tym czasie zenada) odowiedz dostaniesz z translatora by po jakim czasie zobaczyc polski akcent a w Allegro bok dziła a POK jest ok sam korzystałem i daje 10/10.

Wiadomość 55 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Dokładnie ta garstka stopniał po wprowadzeniu opłat pamiętam te czasy ok 2008 roku a całareszte użytkowników usuwają kasujac konta !!! może się juz z Polski zwijają 🙂

Wiadomość 56 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

odbicie 1000 zł na sprzedaży to chyba trzeba mieć konkretną firmę jesli to pojednyńcze przedmioty to chyba i tys w plecy taka prawda.

Wiadomość 57 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

I co usunęli Tobie konto ?
Wiadomość 58 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

serio,to powodzenia na allegro,i ich bezpodstawnymi blokadami konta,miganiem się od zwrotów prowizji i szykanami.ja mam ich dosyć
Wiadomość 59 z 96
ostatnia odpowiedź

Re: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Generalnie potwierdzam że Ebay to złodzieje . Jak sprzedaż towar i kupujący stwierdzi że mu się to nie podoba , to blokują kasę na koncie i zwracają całość kupującemy z kosztami transportu. Sprzedawca nie ma kasy , brak towaru , a oni mówią że taki jest regulamin. W dupie ich mam i niech zamkną tą stronę. Nie zastanowiło was dlaczego nie może przesłać ich pocztą adresu mailowego żeby się dogadac z klientem ??? No właśnie dlatego , żeby przez nich kupować. Skoro mają takie podejście to proponuje w drugą stronę robić . Kupić , zapłacić , a potem zgłaszać reklamacje i niech oddają pieniądze , a odesłać cegłe jakiemuś sprzedawcy , niech się z tego tłumaczą .

Wiadomość 60 z 96
ostatnia odpowiedź