anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

ufol_2004
Użytkownik
Ze względu na to iz znalazłem tutaj kilka wątków dotyczących zażaleń na serwis allegro.pl rozumiem iż jest tutaj wielu poszkodowanych przez ten serwis i niewiedzą co robić.Do administratora ebaj.pl staram się tylko pomóc kilku osobom które straciły to na co być może pracowały kilka lat tak jak ja, tylko przez poczucie wyższości administracji allegro. Do wszystkich osób poszkodowanych przez serwis Allegro.pl. To że administracja allegro myśli że jest bezkarna i że robią czasami to co im się podoba wcale nie znaczy że mają rację. Wszystkim osobom poszkodowanym przez zespół allegro.pl proponuję zgłosić sprawę do Biura Ochrony Konkurencji i Konsumenta opisując ją dokładnie i podkreślając iż twój przypadek nie jest jedynym wyjątkiem nadużyć kompetencji przez administracje allegro i reprezentujesz na swoim przykładzie zbiorowy interes konsumentów. Jeżeli zostanie zgłoszona odpowiednia ilość zażaleń na allegro i zostaną one potwierdzone, może ono skończyć jak pewna firma telekomunikacyjna za swoje wyczyny. Można też zgłosić sprawę Rzecznikowi Praw Konsumenta on wtedy pomorze sporządzić wniosek do sądu. Co do osób popierających ten serwis też miałem pozytywne zdanie o zespole allegro dopłuki nie udowodniłem im że się mylą w pewnej kwestii, wtedy żeby mieć pretekst do blokady mojego konta zablokowali konto mojego brata i twierdzili że jest ono moim kontem, nie byli w stanie mi tego udowodnić ponieważ brat i ja działaliśmy legalnie na Allegro. Dodam że miałem dość długi staż i doświadczenie na allegro.
Moje byłe konto na allegro to nightman_666 dla uściślenia jakby ktoś dopatrzył się że konto ufol_2004 to też moje konto, miałem pozwolenie od serwisu na prowadzenie konta Nightman_666.
Wiadomość 1 z 46
ostatnia odpowiedź
45 ODPOW. 45

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

cezcez_pl
Użytkownik
ufol_2004 - potrzebujesz pogłaskania po główce?
Wiadomość 2 z 46
ostatnia odpowiedź

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

ufol_2004
Użytkownik
Co jak co ale po tobie takiej odpowiedzi nigdy bym się nie spodziewał, jesteś pierwszą osobą w Polsce która powiedziała stanowczo NIE na działania allegro. A teraz stajesz w ich obronie??!! Myślę że ludzie powinni wiedzieć o instytucji która została powołana do ochrony ich praw. Twój czy mój przypadek nie jest wyjątkiem, tylko nagminnym przekraczaniem uprawnień przez administracje. Więc nie wiem o co ci chodzi... .
Wiadomość 3 z 46
ostatnia odpowiedź

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

cezcez_pl
Użytkownik
Więc nie wiem o co ci chodzi... .

Chodzi o to, że jak chcesz działać, to działaj, a nie pisz na dziwnych forach nieskutecznych rad dla innych.
I tyle...
Pzdr.
Wiadomość 4 z 46
ostatnia odpowiedź

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

ufol_2004
Użytkownik
A co jest w tym nieskutecznego jeżeli osób poszkodowanych przez allegro jest przynajmniej kilkaset, uważam że jezeli biuro dostało by odpowiednia ilość zgłoszeń oni byli by w stanie działać i maja uprawnienia do nałorzenia kary na allegro. Trzeba wieżyć że to może wypalić. Co do tego forum to właśnie na nim znalazłem kilka wątków dotyczących problemów z allegro więc uważam że temat jest właściwy.
Wiadomość 5 z 46
ostatnia odpowiedź

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

cezcez_pl
Użytkownik
To ty tak uważasz i niestety błędnie.
Wiara do niczego nie jest potrzebna - wystarczą chęci i pieniądze.
Wiadomość 6 z 46
ostatnia odpowiedź

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

ufol_2004
Użytkownik
Chodzi ci o to że do tego typu urzędu takie sprawy mogą zgłaszać tylko konkurencyjne firmy? A my jako poszkodowani konsumenci nie mamy do tego prawa, wcale nie jest to prawdą żyjemy w państwie jakim żyjemy ale pewne prawa jeszcze mamy J.

„Z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów mamy do czynienia wówczas, gdy bezprawna praktyka przedsiębiorcy dotyka nieograniczonej liczby osób – to znaczy potencjalnie każdy może zostać przez nią poszkodowany. Tak więc zbiorowych interesów konsumentów nie będzie naruszać na przykład błędne naliczenie rozmów na rachunku telefonicznym bądź niejasne sformułowanie w konkretnej umowie – są to sprawy indywidualne. Natomiast z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów będziemy mieli do czynienia w przypadku takiego skonstruowania systemu obsługi klienta, które w praktyce uniemożliwia reklamowanie kwestionowanego rachunku lub stosowanie w umowach ze wszystkimi konsumentami wzorców zawierających niedozwolone postanowienia.

Konsumenci, którzy chcą do UOKiK zgłosić skargę mogącą być podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, powinni złożyć ją na piśmie pod adresem Urzędu. Zgodnie z art. 63 par. 2 kodeksu postępowania administracyjnego, zarówno w przypadku skargi, jak i próśb o udzielenie odpowiedzi, wszelkie wystąpienia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinny być opatrzone dokładnymi danymi teleadresowymi nadawcy. Zgłoszenia anonimowe nie będą przez Urząd rozpatrywane.”
Wiadomość 7 z 46
ostatnia odpowiedź

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

ufol_2004
Użytkownik
Jeżeli allegro nie daje w żaden sposób prawa do reklamacji sprawa jak najbardziej podlega pod urząd.
Wiadomość 8 z 46
ostatnia odpowiedź

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

ufol_2004
Użytkownik
Mi i wielu innym osobom napisali wprost "Dalszą korespondencję z Panem uważam za zbyteczną" i nic nie odpisują do tej pory, nie uzasadnili też precyzyjnie podstawy na jakiej oparli sie łącząc mnie z bratem. Kpią sobie z ludzi w zywe oczy i trzeba to zmienić.
Wiadomość 9 z 46
ostatnia odpowiedź

Bezkarność allegro?? Wcale nie!!!!

ufol_2004
Użytkownik
Sory dopiero teraz skończyłem czytać cały wywiad z tobą, nie wiedziałem że juz próbowałeś wcześniej zaangazować w sprawę UOKiK i urzad praktycznie nic nie zrobił :/. A jak się zakończyła ostatecznie cała sprawa czy udało ci się ją wygrać czy qxl postawiło jednak na swojim?
Wiadomość 10 z 46
ostatnia odpowiedź