anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka do Stanów Zjednoczonych USA

sevenake
Użytkownik

Witam.



Otóż problem zaczął się jak dostałem takiego maila od użytkownika ebaya:



Should I win a bid, how much is shipping to New York State, United States? Should I win more than one bid, is there any discount of combined shipping cost? What is the actual conversion amount of GBP to the U.S. dollar? Thanks for your help.



Kolega ze stanów chciał by się dowiedzieć ile kosztowała by wysyłka paczki ( jeden dywan 5kg lub dwa dywany 10kg) oraz aktualny kurs konwersji GBP do dolara US.



Dzwoniąc na iformację poczty polskiej dostałem informację że do wysłania paczki do USA potrzebna jest dodatkowo tylko deklaracja celna CN 23, oraz że jeżeli wartość przesyłki nie przekracza 1000 Euro to nie podlega ona odprawie celnej.



Dużo naczytałem się na temat ceł, vatów i innych opłat pobieranych nie tyle co u nas w Polsce ale tych pobieranych już w państwie docelowym ale nie potrafie tego "posklejać" i jakoś to co powiedziała mi ta pani wydało mi się zbyt proste.



Czy ktoś w miarę przystępnie mógłby mi wytłumaczyć jakie dodatkowe opłaty mogą czychać na moją paczkę w USA



Chciałbym zaznaczyć ,że starałem się korzystać z opcji wyszukiwarki lecz nie znalazłem żadych konkretnych odpowiedzi. Jeżeli gdzieś jest już podobny temat to Prosiłbym o podanie linka. Dziękuję za odpowiedzi.


Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Re: Wysyłka do Stanów Zjednoczonych USA

to Pani z infolinii nagadała głupot, skąd ona wzięła 1000 euro ?


 


cło i ewentualnie VAT zapłaci i tak Twój kupujący, a Ty czy chcesz czy nie musisz nakleić na paczkę deklarację celną, ponieważ wysyłasz poza Unię Europejską


 


i tak jesli wartość paczki bez kosztów wysyłki przekracza 300 DTS (SDR)


 


naklejasz na paczkę deklarację celną CN 23 jesli nie przekracza  to CN 22


 


kurs znajduje się www.nbp.pl archiwum kursów średnich tabela A z danego dnia, ostatnia pozycja


 


stan na dzisiaj 4,8544 x 300 = 1456,32


 


chcesz coś więcej pisz na forum

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Wysyłka do Stanów Zjednoczonych USA

sevenake
Użytkownik

Pomocny dzięki za odpowiedź i mam jeszcze pare pytań.



Sprzedający pytał mnie się o aktualny kurs konwersji gbp do dolara czy mógłbym do wyliczenia tego skorzystac z tej strony?


http://www.goldbank.pl/przelicznik-kursow-walut.php?dzien=22-03-2011&ile1=1&waluta1=1+GBP&waluta2=1+USD&submit=Przelicz



Piszesz ,że kupujący zapłaci cło oraz być może Vat. Mógłbyś bliżej określić jakie są stawki do obliczania cła oraz w jakim przypadku musiałby owy Vat zapłacić i ile by kosztował?


Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Wysyłka do Stanów Zjednoczonych USA

tak, możesz podać te wyliczenia z tej strony i tak one są brane  z kursów średnich nbp


 


na drugą część pytania nie udzielę odpowiedzi, nie znam stawek VAT w USA


nie znam tez kwoty granicznej do której mogą robić zakupy amerykanie z zagranicą, aby nie płacić cła


 


Wiesz co dużo wysyłam poza UE i Europę mam tu namyśli Australię, Amerykę Płn i Pd. czasami Azję oraz egzotyczne kraje i nigdy mnie to nie interesowało, ile mój kupujący zapłaci cła i VATu, o ile zapłaci, to jest w jego interesie a nie moim.


 


Jakoś jeszcze nikt się nie skarżył się, że coś zapłącił, a to daltego, że naklejam deklarację celną bardzo porawnie, to co jest w środku, jest napisane na deklaracji celnej.


 


to jest z pomocy i sobie wklej na aukcję


 


Uwaga dla kupujących z zagranicy:


Cła, podatki i koszty odpraw celnych nie są wliczone w cenę przedmiotu ani w koszty wysyłki. Za uregulowanie tych opłat odpowiedzialny jest kupujący.


Zanim kupisz przedmiot, skontaktuj się z urzędem celnym w swoim kraju i dowiedz się, jakie dodatkowe koszty będziesz musiał ponieść.


 


 


Opłaty te są zazwyczaj pobierane przez firmę przewozową przy odbiorze przedmiotu — nie są to dodatkowe koszty wysyłki.


 


Nie zaniżamy wartości celnej przesyłek

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Wysyłka do Stanów Zjednoczonych USA

sevenake
Użytkownik

Mam już chyba ostatnie pytanie. Co trzeba zaznaczyć lub napisać w rubryce "Rodzaj przesyłki" na deklaracji celnej jeżeli towar dotyczyczy transakcji handlowej? Czy jeżeli napiszę że rodzaj przesyłki to transakcja handlowa to będę musiał dodatkowo zamieszczać jakieś faktury lub inne dokumenty? Dzwoniłem do urzędu ale już nie odbierają...

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Wysyłka do Stanów Zjednoczonych USA

tutaj się zapytaj informacja.celna@mofnet.gov.pl

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź