anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakładają mi spory tylko na ebay.com

-nie kupują w USA

-nie są zarejestrowani w USA

-nie kupują w dolarach

-ja nie jestem zarejestrowany w USA

-nie płacę faktury za ebay w dolarach

-wystawiona aukcji również nie jest w dolarach

 

pomimo to 90% kupujących zakłada mi spór w Ebay.com dzięki temu od 7 miesięcy mam blokadę paypal bo ten serwis traktuje mnie jak najgorszego chociaż we wszystkich innych mam super oceny.

 

wielokrotnie zadawałem pytania jakim prawem,nie otrzymałem odpowiedzi.Pewnie chodzi o prawo dżungli

Wiadomość 1 z 16
ostatnia odpowiedź
15 ODPOW. 15

Dot.: zakładają mi spory tylko na ebay.com

Sory ale wiesz jak wygląda proces reklamacyjny? Chyba nie więc Ci opiszę.

 

1. Kupujący z USA (przesyłka idzie ok 10-14 dni) zakłada Ci spór, że nie dostał przedmiotu (bardzo częsta sytuacja na przełomie grudnia/stycznia).

2. Oczywiście odpowiadasz na spór, że wysłano, podajesz numer śledzenia itd, i następnie składasz reklamację na poczcie przy czym Pani z okienka z niechęcią przyjmuje reklamację, bo minęło dopiero 2 tygodnie od nadania przesyłki.

3. Kupujący czeka 2-3 dni i prosi eBay o rozstrzygnięcie sporu.

4. a) eBay zwraca pieniądze. Ty już rzucasz epitetami bo przecież paczke wysłałeś!

4. b) licz się, że kupujący może wystawić negatywa, nie wiem czy eBay w takim wypadku je usuwa - ale dodatkowe nerwy.

5. Po kolejnych 2-3 tygodniach przesyłka dochodzi do odbiorcy i jeżeli jest to uczciwy kupujący - odda Ci kase. Ale takich klientów jest naprawdę mało.

6. Jest marzec. Przychodzi odpowiedź na Twoją reklamację, że przesyłka została doręczona dnia tego i tego i co robisz? Wysyłasz pisemko do eBaya. A że jest po polsku, więc zajmuje się tym polski support i ....(ostatnio modne powiedzenie) "ch**, du** i kamieni kupa". Jesteś bez kasy i bez przedmiotu.

 

Oczywiście co innego jak przesyłka faktycznie zaginie. Wtedy możesz się cieszyć, że odzyskałeś kasę.

Wiadomość 11 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: zakładają mi spory tylko na ebay.com

warto dodac że według nowo wprowadzanch standardów jeżeli liczba twoich " problemów" czyli własnie otwartych spraw itp przekracza 5 % wtedy twoje aukcje spadają, ogólnie mówiąc ebay robi wszystko aby sprzedających wygonic do konkurencji np Amazon

Wiadomość 12 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: zakładają mi spory tylko na ebay.com

tak jak pisze miłośnik piwka,walka z ebay to straszliwa tytaniczna walka o uznanie faktów.Oni z reguły nie uznają żadnych faktów a powód tego jest taki "nie bo nie" Odnośnie negatywów,usuwają takie jeśli kupujący napisze że nie otrzymał przesyłki,ale to zależy od szczęścia bo kupujący może napisać cokolwiek innego np "kiepski kontakt ze sprzedawcą' Wtedy nie usuną chociaż powód negatywa to "nieotrzymanie przedmiotu"

 

Od 8 miesięcy mam blokadę Paypal tylko dlatego że poczta w grudniu i styczniu nie dawała rady,później już nie miałem żadnych problemów.Gdybym miał jakąkolwiek alternatywę dla Ebay to już by mnie tu nie było,za traktowanie jak śmiecia.

Wiadomość 13 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: zakładają mi spory tylko na ebay.com

I tego fenomenu wlasnie nie rozumiem! Ebay traktuje swoich zywicieli jak smieci, kasuje ich drkaonskimi prowizjami, gnoi na kazdym kroku a i tak maja milionowe zyski, jak to jest? 

Wiadomość 14 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: zakładają mi spory tylko na ebay.com

mają zyski bo jednak jest tu możliwość zarobku a ebay kasuje sprzedawców masakrycznie.W końcu i tak płaci klient nawet za spór który niesprawiedliwie wygrał to w końcu i tak zapłaci wyższymi cenami.

Problem w tym że sprzedawca w żaden sposób nie jest chroniony przed oszustami,ja jako sprzedawca znam kilka skutecznych metod jak bez żadnego ryzyka oszukać sprzedawcę.Wystarczy zabrać się do tego z zimną krwią i działać według planu.

Wiadomość 15 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: zakładają mi spory tylko na ebay.com

wlasnie takimi glupkowatymi sporami (albo konkurencja bo tez nie mowie ze nie) zamkelo mi sie konto z dobrymi paronastami tysiacow punktow i na ebay od 2002 roku, zlote niemal konto. I teraz tez wiem jako sprzedawca jak zrobic aby kogos skutecznie zamknac z jego kontem tylko PO CO nie jestem msciwy jakos z natury. Nie mniej jednak kilka razy ebaya dzialania mi podniosly cisnienie do granicy bolu.

Wiadomość 16 z 16
ostatnia odpowiedź