anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Hej, mam problem z pewnym Panem. Napisze w skrócie. 

 

Sprzedaż na ebay.de Kupuje francuz. Wysyłka nastepnego dnia, niestety przez covid opóżniona. Francuz otwiera sprawę o nie otrzymanie przedmiotu, dzień potem paczka zostaje doręczona. Po doreczeniu paczki Francuz "włącza" ebay do sprawy. Ebay potwierdza doręczenie paczki i zamyka sprawe na moja korzyść. Francuz Otwiera kolejna sprawę "zwrot towaru" Towar niezgodny z opisem. Nie miałem wyjścia, musiałem zaakceptować zwrot. Lepiej stracic koszty wysyłki niz towar warty 2k. Ale w głębi duszy czułem że wyśle mi w paczce zwrotnej cegły...

 

No ale czekałem na informacje o wysyłce zwrotnej od francuza. Po 15 dniach od akceptacji zwrotu, koleś znowu "włącza" ebay. Następnie dostaje wiadomość od ebay że jak nie rozwiążę sprawy, to ebay zwróci środki kupujacemu bez konieczności zwrotu towaru... Jednoczeście sprawa została "zawieszona" Czy przypadkiem osoba kupujaca, która otwiera sprawe o "zwrot" , nie ma ustawowo na to 14 dni od chwili otwarcia takiej sprawy?

 

 

Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

Dot.: nadużywanie programu ochrony kupujacych

Radzę poszukać innych platform sprzedażowych. Polecam skontaktować się z kimś od e-commerce z UPSa lub DHLa oni naprawdę potrafią pomóc. Wygląda na to że eBay powoli umiera. Większość sprzedawców odchodzi z tej platformy ze względu  na ich nieuczciwe praktyki, okradanie sprzedawców oraz bezsensowne limity. Ja ma mam 2 konta na eBayu. Te z którego teraz piszę ma nałożone restrykcje na kolejne60 dni. Nie mogę więc nic sprzedawać. Powodem było to że nie mogłam wysłać im skanu dowodu osobistego- a nie mogłam bo się nie dało. Był ciągle jakiś error przez tydzień albo i dłużej.. Pisałam parę razy do nich - i po Polsku i Angielsku ale ich Customer Service jest w Indiach więc się nie dogadaliśmy. Absurd.

Wiadomość 11 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: nadużywanie programu ochrony kupujacych

Napisz do supportu. Jeśli konto nie jest zupełnie nowe, tylko było długo nieużywane i posiada jakieś komentarze to powinni podnieść limity sprzedaży. Przynajmniej tak było w moim przypadku. 

Wiadomość 12 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: nadużywanie programu ochrony kupujacych

Co Ty gościu piszesz-ja mam konto stare i grubo ponad milion sprzedaży na ebay.pl.To co oni robią w tej chwili,to jakaś okupacja konta sprzedawcy,wojna ze sprzedawcami ze 100% przewagą ebay.Ebay żeruje na pandemii,jakkolwiek szczepionek nie sprzedaje ani produkuje-ot jankeskie pojmowanie Świata-grabić wszystkich póki się da.

Wiadomość 13 z 13
ostatnia odpowiedź