anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za wysyłkę za granicę

Witam serdecznie. Nie jestem biegły w tym serwisie i prosiłbym Was o poradę. Sprzedałem przedmiot użytkownikowi z Portugalii. Kupujący wybrał wysyłkę za pomocą poczty polskiej (była opcja wysyłki kurierem za wyższą kwotę). Wysłałem paczkę na adres otrzymany od eBay i PayPal po zakończeniu sprzedaży. Po wysłaniu paczki i wprowadzeniu nr trackingowego gościu do mnie napisał, żebym się przygotował na zwrócenie paczki bo na pewno ichniejsza poczta CTT mu nie dostarczy paczki. Ma dom zlokalizowany w dziwnym miejscu, portugalska poczta CTT nie może ich zlokalizować i z automatu odsyłają paczki do nadawcy. Myślał, że poczta polska ma umowę z jakimś kurierem i to oni mu dostarczą paczkę. Miał pretensje, że nie wysłałem paczki za pomocą kuriera. Wytłumaczyłem mu, że wybrał wysyłkę pocztą. Odpisał, że będzie się starał skontaktować z CTT, żeby odebrać paczkę bezpośrednio od listonosza. Dzisiaj dostałem info, że faktycznie ichniejsza poczta CTT nie dostarczyła paczki i wysyła ja z powrotem na mój adres ze względu na to, że adres dostawy był błędny. Gościu napisał mi, że nie udało mu się skontaktować z listonoszem, a CTT z automatu odesłało paczkę do Polski. Napisał, żebym wysłał paczkę raz jeszcze, ale na inny adres. Nie zamierzam być stratny powodu jego błędu. Czy mogę wołać od niego dodatkowe pieniądze za ponowną wysyłkę? Czy w sytuacji jak zgłosi do eBay, że rezygnuje z paczki i chce zwrot pieniędzy mogę jakoś odzyskać kasę za wysyłkę?

 

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Dot.: Zwrot pieniędzy za wysyłkę za granicę

nie odzyskasz kasy za wysylke. Mozesz wystapic o anulowanie transakcji    aby odzyskac prowizje ale nie jestem na 100% pewien czy zwroca bezbolesnie. Ja musialem kontaktowac se z Ebay ale to bylo na Ebay.com

 

Jesli chce aby mu wyslac na inny adres to prosze bardzo ale niech ten adres wprowadzi na Ebay i zeby byl zweryfikowany a takze policz za wysylke.

 

Jesli sie nie zgodzi to go zablokuj aby juz u ciebie nie kupowal  - ja bym tak zrobil.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zwrot pieniędzy za wysyłkę za granicę

automatycznie nie zawiadomia ale jak bedziesz wysylal drugi raz to powinien byc zmieniony zakladajac ze kupujacy zmieni.

Jak nie zmieni to nie wysylaj

 

Weryfikacja trwa kilka minut tyle ile trwa wprowadzenie karty w celu weryfikacji

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Dot.: Zwrot pieniędzy za wysyłkę za granicę

nie odzyskasz kasy za wysylke. Mozesz wystapic o anulowanie transakcji    aby odzyskac prowizje ale nie jestem na 100% pewien czy zwroca bezbolesnie. Ja musialem kontaktowac se z Ebay ale to bylo na Ebay.com

 

Jesli chce aby mu wyslac na inny adres to prosze bardzo ale niech ten adres wprowadzi na Ebay i zeby byl zweryfikowany a takze policz za wysylke.

 

Jesli sie nie zgodzi to go zablokuj aby juz u ciebie nie kupowal  - ja bym tak zrobil.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zwrot pieniędzy za wysyłkę za granicę

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ile trwa weryfikacja po wprowadzeniu nowego adresu? Czy mi z automatu pojawi się komunikat, że adres dostawy się zmienił?
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zwrot pieniędzy za wysyłkę za granicę

automatycznie nie zawiadomia ale jak bedziesz wysylal drugi raz to powinien byc zmieniony zakladajac ze kupujacy zmieni.

Jak nie zmieni to nie wysylaj

 

Weryfikacja trwa kilka minut tyle ile trwa wprowadzenie karty w celu weryfikacji

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź