Zostałem okradziony przez ebay.com

Zakładam nowy temat , bo tak nie może być żeby ebay okradał sprzedawców ,.

03 maraca 2015 roku kupujący otrzymał przesyłke tak wynika ze śledzenia ( numer przesyłki  RR709757967PL) 06 marca 2015 roku otworzył spór że przesyłki nie odebrał co jest kłamstwem , odpowiedziałem na spór podając numer przesyłki oraz link do śedzenia , a nastepnie zgłosiłem to do ebay.com - a oto jaką odpowiedz otrzymałem.

 

Witaj, rspider36,

Obsługa klienta eBay przeanalizowała sprawę i ostatecznie ją rozstrzygnęła.

Wysłaliśmy kupującemu pełny zwrot pieniędzy w kwocie US $15,80 w dniu Mar 16, 2015. Zgodnie z warunkami ochrony kupujących eBay zwrot pieniędzy obejmuje cenę zakupu plus koszt pierwszej wysyłki. Kwota ta zostanie pobrana z Twojego konta PayPal lub zostaniesz nią obciążony(na) za pośrednictwem formy płatności, którą wybrałeś(łaś) dla zwrotów pieniędzy. Blokada płatności dla tej transakcji PayPal została usunięta. Sprawa została zamknięta.
 
Gdzie mogę zgłosić przestepstwo internetowe , kradzież moich pieniedzy z konta PayPal jakim prawem kradną pieniądze ja tego  tak nie zostawię .
Ludzie nie można się na takie coś godzić ,  co to ma być.

 

Wiadomość 1 z 37
ostatnia odpowiedź
36 ODPOW. 36

Zostałem okradziony przez ebay.com

 Czytajcie i podziwiajcie dla potomnych.

Here's the case outcome
eBay Customer Support has refunded the buyer and debited your PayPal account for reimbursement.
A reimbursement amount of $ 15.80 has been debited from your PayPal account.
We received insufficient tracking info from you. You must provide tracking info in the Resolution Center before a case gets escalated. Note that tracking info includes the shipping carrier and an item tracking number that can be tracked online. If the item is $750.00 or more, shipping with signature confirmation is required.
Final decision:This case was found in favor of the buyer.
Transaction information:Any remaining funds from this PayPal transaction are available.
Case ID:
5079667144
Buyer ID:
***
Request reason:
Item not received
Case reason:
I shipped the item with tracking details
 
Here's what happened
Mar. 16:
The case was resolved
 
Mar. 13:
You opened a case
Comments:
Tracking number RR709757967PL Package delivered March 3 , 2015 You can check on the https: tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tLabels=RR709757967PL Buyer received package .
 
Mar. 7:
You sent a message
Comments:
Tracking number RR709757967PL Package delivered March 3 , 2015 You can check on the https: tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tLabels=RR709757967PL+ Buyer received package .
 
Mar. 6:
The buyer didn't receive the item
Buyer wants:
A refund
Comments:
***
 
 
Show less
Wiadomość 2 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

nie ty pierwszy i nie ostatnio - takich pokrzywdzonych sprzedawców jest sporo. Robią z nami co chcą, nasz towar i nasze pieniadze traktują jak swoje. 

Wiadomość 3 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Ja to chyba zostane alkoholikiem. Już poprostu mam tego wszystkiego dosyć. Codziennie wale piwo lub dwa bo nie wyrabiam.

 

Pisze do mnie taki **bleep** z USA gdzie jest jego przesyłka a przesyłka na poczcie od 10 Lutego. Teraz już pewnie wraca do mnie ale na USPS jeszcze takiej informacji nie ma.

 

Codziennie wiadomości gdzie są ich przesyłki i ciągle zasrańcom muszę tłumaczyć wszystko od nowa. W sumie to mam gotowy tekst i kopiuj wklej, ale muszę przeczytać co napisał.

 

 

Wiadomość 4 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Po tym numerze , usunąłem  wszystkie aukcje  z ebay.com teraz można sporo kasy stracić , jeszcze jeden zdażył kupic ale na szczęście kanadyjczyk .

Teraz czekam na odpowiedz naszej obsługi ciekawe co odpiszą.

.

Wiadomość 5 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

To że usunąłeś z ebay.com nie uchroni przed nimi, ja mam aukcje na co.uk a kupują przez ebay.com i ten ebay rozstrzyga sprawy. Z różnych krajów przez ebay.com zamawiają, głównie usa i kanada ale nie tylko.

 

W ustawieniach sprzedaży w Wystaw aukcje w tych zagranicznych serwisach eBay odznacz USA i powinno zadziałać. Dodałeś w sporze nr przesyłki przez Add tracking details? Oni głównie na to pole patrzą, jak puste to z automatu na korzyść kupującego.

 

Co do przekrętów to tak jak z amber gold będą dalej działać dopóki sprawą sie ktoś nie zainteresuje a wtedy przyjdzie zwracać całą kasę zabraną za dostarczone przesyłki. To że zwrócili ją kupującemu nikogo nie interesuje, przesyłka jest dostarczona a kasę bierze z konta ebay nie kupujący.

Wiadomość 6 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

słuchajciei ale to naprawde jest mocno niepokojące co sie dzieje w ebay.....    Wiadomo sa teraz globalne opóżnienia USPS  i niektorzy klienci z USA otrzymuje przesylki z opoznieniem. Ale sytuacja wyglada tak ze kupujacy zakłada spór ze nie otrzymał towaru w terminie i ebay zabiera nam pieniadze ktore jemu oddaje - po kilku dniach (czasami dużej) kupujacy towar otrzymuje i ma pieniadze i towar.  Wszelkie odwoływania do ebay nic nie daja - sprzedajacy traci towar i pieniadze i nawet prowizej ebay za to ci zabiera - ty jako sprzedajacy nie masz nic. Od ebay mozna jedynie dostac odpowiedz ze rozumie nasza flustracje ale ich decyzje sa nieodwracale,    Jak to inaczej mozna nazawać ? Jeszcze nigdy nie czułem sie az tak oszukany.....   '

boje sie tam juz cos wystawic bo poszkodowany przez ebay jestem na spore kwoty. A opoznienia w dostawie do usa sa caly czas  - dzwonilem na infolinia Pocztex i mowia ze caly czas jest problem z przesyłkami do USA - to juz 3 miesiac gdy przesylki dochodza w kratkę.

 

Pozatym taka ciekawostka - wiedzieliscie ze Ebay Polska jest w likwidacji ? 

  http://www.krs-online.com.pl/ebay-polska-sp-z-o-o-w-likwidacji-krs-170196.html

Wiadomość 7 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

słuchajcie ale to naprawde jest mocno niepokojące co sie dzieje w ebay.....    Wiadomo sa teraz globalne opóżnienia USPS  i niektorzy klienci z USA otrzymują przesyłki z opóźnieniem. Ale sytuacja wyglada tak ze kupujacy zakłada spór ze nie otrzymał towaru w termienie i ebay zabiera nam pieniadze ktore jemu oddaje - po kilku dniach (czasami dużej) kupujacy towar otrzymuje i ma pieniadze i towar. 
Wszelkie odwoływania do ebay nic nie daja - sprzedający traci towar i pieniadze a ebay nawet prowizje z tego dla siebie bierze - sprzedający nie ma nic. Od ebay mozna jedynie dostac odpowiedz ze rozumie nasza flustracje ale ich decyzje sa nieodwracale. Jak to inaczej mozna nazawać ? Jeszcze nigdy nie czułem sie az tak oszukany.....   '
Boje sie tam juz cokolwiek wystawiac bo poszkodowany przez ebay jestem na spore kwoty....mimo że kupujący otrzymuja towar (ale z opóżnieniem). A opoznienia w dostawie do usa sa caly czas - dzwonilem na infolinia Pocztex i mowia ze caly czas jest problem z przesyłkami do USA - to juz 3 miesiac gdy przesylki dochodza w kratkę.

 

Wiadomość 8 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Niestety ale nie możemy nic zrobić,oni to mają w regulaminie że można nas okradać,dobro klienta ponad wszystko.Ponad cywilizowane standardy prawa,liczy się tylko to że klient ma dostać kasę.Pozostałe kwestie są nieistotne.

 

mnie osobiście nie traktują źle,nie ukradli mi 20$ chociaż kupujący nie zamknął sporu pomimo otrzymania przedmiotu.

Nie wiem co będzie dalej,jeszcze kilka takich akcji USPS i nikt tego nie przeżyje.Ebay.pl nie reaguje,oni mają to w głębokim poważaniu co się z nami dzieje.

Wiadomość 9 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Teraz kupujący ma towar i kasę , i pewnie rozpowiada swoim znajomym jak można naciągać i oszukiwać sprzedawców zgodnie z prawem .

Dziwi mnie jeszcze to że kupujący nie wystawił opini negatywnej , może ruszyło go sumienie że to bedzie juz za dużo , a może po prostu mam do niego napisac żeby wystawił NEGATYWA skoro nie otrzymał przesyłki.

Wiadomość 10 z 37
ostatnia odpowiedź