Zostałem okradziony przez ebay.com

Zakładam nowy temat , bo tak nie może być żeby ebay okradał sprzedawców ,.

03 maraca 2015 roku kupujący otrzymał przesyłke tak wynika ze śledzenia ( numer przesyłki  RR709757967PL) 06 marca 2015 roku otworzył spór że przesyłki nie odebrał co jest kłamstwem , odpowiedziałem na spór podając numer przesyłki oraz link do śedzenia , a nastepnie zgłosiłem to do ebay.com - a oto jaką odpowiedz otrzymałem.

 

Witaj, rspider36,

Obsługa klienta eBay przeanalizowała sprawę i ostatecznie ją rozstrzygnęła.

Wysłaliśmy kupującemu pełny zwrot pieniędzy w kwocie US $15,80 w dniu Mar 16, 2015. Zgodnie z warunkami ochrony kupujących eBay zwrot pieniędzy obejmuje cenę zakupu plus koszt pierwszej wysyłki. Kwota ta zostanie pobrana z Twojego konta PayPal lub zostaniesz nią obciążony(na) za pośrednictwem formy płatności, którą wybrałeś(łaś) dla zwrotów pieniędzy. Blokada płatności dla tej transakcji PayPal została usunięta. Sprawa została zamknięta.
 
Gdzie mogę zgłosić przestepstwo internetowe , kradzież moich pieniedzy z konta PayPal jakim prawem kradną pieniądze ja tego  tak nie zostawię .
Ludzie nie można się na takie coś godzić ,  co to ma być.

 

Wiadomość 1 z 37
ostatnia odpowiedź
36 ODPOW. 36

Zostałem okradziony przez ebay.com

no to masz szczescie ale wielu innych nie miało go - mnie przewalili na żywca. Napisali że widzą że kupujący wprowadzie otrzymał towar ale nie moga zmienic decyzji bo ich decyzje sa NIEODWRACALNE !    Co można uznac im na plus 😉 to, to że napisali że naprawdę rozumieja moją flustracje i życzą powodzenia w dogadaniu się z kupującym na własną reke 😄    Kupujący oczywscie miał to w (_o_) i przestał mi odpisywac.

Wiadomość 21 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Co z tego że oddają kasę kiedy przesyłka doszła przed ich zwrotem, skoro za przesyłki które doszły po zwrocie kasę kradną, wklejając jako powód jakiś bełkot że ich decyzje są nieodwracalne. Niby dlaczego więc decyzja że kupujący wpłaca mi kasę jest z gównianego powodu odwracalna.

Wiadomość 22 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

kradna, kradną,  ja spac przez nich nie moge tak duzo mi zabrali. A wszyscy klienci z którmi miałem spór w związku z globalnym opoznieniem towar otrzymali  (tylko z opóżnieniem). Ale mnie okradli nie ma towaru i nie mam pieniedzy bo ebay mi je zabrał !!!

Wiadomość 23 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

oni są żałośni OKRADLIŚMY CIE ŻYCZYMY POWODZENIA W ODZYSKANIU KASY!

Wiadomość 24 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Jeszcze ani razu nie udało mi się wygrać sprawy przeciwko kupującemu który otrzymał przedmiot a twierdzi inaczej. (innej sprawy co do niezgodności z opisem mimo że nie ma takich podstaw także nie)

 

Ciągle te same bzdurne tłumaczenia z ebay.co.uk że niby nie ma jego podpisu lub numer przesyłki nie wskazuje dokładnego adresu.

 

A jak niby list polecony ma to robić??? niby w Wielkiej Brytanii to robi? gdy te brytole w ogóle nie skanują paczek, dzięki bogu że cześć kupujących jest uczciwa i że mimo że ich przesyłki nie ma w system to tego nie wykorzystują. Człowiek myślał ze allegro to niezłe bagno, ale wystarczy kilka miesięcy na jakimkolwiek Ebay aby się przekonać że nie możesz robić nic i że jeśli masz jakiekolwiek złudzenia na odzyskanie pieniędzy to jesteś w błędzie... na pokrzepienie tym co myśleli że dopadli się do złotego gralla.

Wiadomość 25 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Tak wielu krzywdzacych praktyk jak jest na amerykanskim ebay to jeszcze nie wiedzialem.
I nigdy bym nie uwierzył ze cos takiego jest możliwe.
Co to duzo mowic na chwile obecna jeżeli sprzedajesz glownie do usa to szkoda nerwów i kasy.
Na wielu stronach firm pocztowych jest informacji o opóznieniach poczty w dostawie do USA (a rynek usa to około 80%, bez usa to raczej nie ma sensu)

Opóżnienia w dostawie trwaja juz ponad 3 msc i czytajac wiadomosci na zagranicznych stronach nie zapowiada sie by problem szybko został naprawiony.
Generalnie około 1/3 przesylek dochodzi ze sporym opoznienie, wiec ryzyko starty kasy jest duże.

Przypadki gdy ebay zabiera tobie pieniadze i juz ich nigdy nie oddaje bo kupujacy otrzymał towar z opożnieniem (nie z winy sprzedającego) to normalna rzecz.
Kupujacy ma towar i pieniadze a ty nie masz nic i jedynie co mozesz usłyszec od ebay to, to ze zabrali ci pieniadze ale juz oddac nie moga i życzą powodzenia w dogadaniu sie z kupujacym by zechcial ci zapłacić za otrzymany towar.

Zresztą oni nie odpisuja tylko wklejają szablonowe odpowiedzi - a czesc odpowiedz to wogole chyba jakis automat odsyła.
Osobiscie miałem kilka takich spraw i trafiam na samych złodzieji (zreszta nie ma sie co dziwic jeżeli ebay praktycznie zawsze krzywdzaco dla sprzedajacego rozstrzyga spory) - żaden kupujący mimo próśb nigdy nie zapłacił i otrzymanego z opóżnieniem towaru nie odesłał.

Jedym słowem bagno - kto w to nie wszedł to niech lepiej nie wchodzi bo szkoda zdrowia, nerwów i pieniędzy.

Wiadomość 26 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Tak zgadzam sie - jeżeli ebay zabierze ci pieniadze (choćby nie slusznie) to są nikłe sznase na ich odzyskanie.
I robią to bardzo sprytnie najpierw probuja tobie wmówic ze to z twojej winy bo jakis formalnosci nie dokonałes - czegos nie w tym polu wpisales co miales itp.
Na ogół przychodzi szablonowa odpowiedz że decyzja była taka bo zabrakło wpisania w osobnym okienku przy sporze numeru przesyłki.
Ale przy innych problemach nauczony już i gdy wszystkie formalnosci sa ok to i tak odmawiają podajac chociażby taki powód ze ich decyzje sa nieodwracalne.
Ale robią to bardzo sprytnie bo zawsze tym początkujacym probuja wmówic ze to ich wina z powodu jakis formalności i człowiek mysli kurcze dałem ciała czegos tam gdzies nie wpisałem -ale to jest złudne bo oni i tak kasy nie oddają ale odpisuja tak sprytnie bys ty myslal ż to z twojej winy z problemu formalnego
A i tak tej kasy nie oddają i zawsze szablonowe odpowiedzi kopiuj wklej lub z automatu.
Wiadomość 27 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

oni wklelają zawsze kłamliwą informację pomimo wprowadzenia numeru przed wysłanie i pomimo tego że numer został wprowadzony do systemu obu poczt i jest tam widoczny.Wydymali mnie na 263 $

 

We received insufficient tracking info from you. You must provide tracking info in the Resolution Center before a case gets escalated. Note that tracking info includes the shipping carrier and an item tracking number that can be tracked online

Wiadomość 28 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Macie rację, eBay kradnie, a właściwie daje nas okradać. W związku z zimą w USA kilka moich przesyłek z Polski do adresatów w USA wędrowało (bo chyba tak trzeba to nazwać) ponad 2 miesiące. Dwa razy, rzutem na taśmę udało mi się uniknąć okradzenia (czytaj...przyznania kupującemu zwrotu gotówki) gdyż przesyłki dotarły na tydzień przed ostatecznym terminem zakończenia sporu. W jednym przypadku niestety zostałem okradziony na kwotę 40$. Użytkownik dostał zwrot gotówki a po 2 tygodniach otrzymał zakupiony towar. Tak właśnie działa system ochrony kupujących i to pomimo podawania numerów do śledzenia poczty, które w stanach niestety przez pewien czas nie działały. A najlepszy motyw jest taki, że z tego powodu mam zblokowaną możliwość sprzedaży.

Złodziejski eBay. Założyłem sklep na amazonie.

Wiadomość 29 z 37
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez ebay.com

Nie rozumiem czemu tak bronicie się , że nie wysyłać tych paczek kurierem? 

Wysyłam już drugi miesiąc, paczki dochodzą w dwa dni czasami w jeden, ja spię spokojnie, żadnych spraw od dwóch miesięcy. Generalnie żadnych problemów. W życiu już nic nie wyślę pocztą do USA, wolę nawet dopłacić do wysyłki , żeby mieć święty spokój.

 

Koszt wysyłki za 0,5kg to 70zł i co 0,5kg 10zł więcej.

 

Większość kupujących chce nawet dopłacić pieniądze za wysyłkę kurierską, żeby paczka szybko doszła.

 

Wiadomość 30 z 37
ostatnia odpowiedź