anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Po nowym roku sprzedaż do UK , będzie automatycznie obciążana 20% VAT .   ( podobnie jak sprzedaż do Norwegii czy Australii ) 

https://strefasprzedawcy.ebay.pl/aktualnosci/wrzesien-2020/vat

Jako vatowiec , co robić  by sprzedaż nie była podwójnie opodatkowana ? Odprawy celne każdej przesyłki ? Rejestracja VAT UK ? 

Czy ktoś orientuje się w nadchodzących zmianach ?  

Wiadomość 1 z 32
ostatnia odpowiedź
31 ODPOW. 31

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Jeśli chcesz sprzedawać do UK, to od stycznia taką sprzedaż nie możesz rozliczać w Polsce.

Wiadomość 21 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Rozmawiałem ze znajomymi, którzy sprzedają do Australii, USA, Norwegii i UK. W wielu przypadkach serwis odprowadza za nich VAT do danego kraju. Wedle tego co usłyszałem, wystawiają fakture export z 0% VAT na kwotę netto jaka wpływa im na paypal. Prowizje serwisu wliczają w koszty, Potrzebują tylko komunikatu IE-599, że paczka opuściła obszar celny UE aby potem nie było problemów z polskim US.

 

Nie wiem, czy takie postępowanie jest prawidłowe ale wydaje się sensowne. W exporcie nie ma vatu. Sprawa jest ciekawa. Też miałem taką jedną sprzedaż ale zwróciłem od razu wpłatę klientowi, bo nikt nie wiedział jak to rozliczyć Nawet poważni rady podatkowi, biura księgowe, o infolinii KIS nie wspominając.

 

Rejestracja spółki LTD w UK jest pomysłem ale transfer tych środków na polskie konto podlega opodatkowaniu PIT w Polsce od stycznia 21. Więc oprócz podatków w UK zapłacić trzeba drugie w Polsce i niewiele albo nic z tego nie zostanie.

 

Najlepiej sprzedawać towary 135 netto+ i rozliczać to na zasadzie normalnego eksportu.

Wiadomość 22 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

ebay pobiera i odprowadza podatek dla Australii, USA, Norwegii ale to nie jest podatek VAT, to dodatkowy podatek w tych krajach. Widać to na zestawieniu płatności z paypal.

 

Dla UK jest inaczej, oni wypracowali sobie porozumienie z UE, że podatek od towaru będzie do kwoty 135F będzie odprowadzany przez platformy sprzedażowe a powyżej przez klienta. Nie można w tym przypadku wystawić faktury z 0% VAT, ponieważ podatek był i został pobrany.

Wiadomość 23 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Ebay ma taki poradnik

 

https://www.ebay.com/help/buying/paying-items/paying-tax-ebay-purchases?id=4771

 

Wszystko sprowadza się do VATu albo GST (różnice między nimi są opisane w internecie)

 

Na tej stronie są wszystkie kraje z podatkami (VAT/GST)

 

https://www.avalara.com/vatlive/en/vat-rates/international-vat-and-gst-rates.html

 

Do pewnych kwot serwis pobiera podatki importowe - np. przy kwestii UK do 135F net. a powyżej płaci je odbiorca

 

AU/NZ

GST on purchases valued at over AU $1,000 and NZ $1,000 is generally collected at the Australian or NZ border. The recipient may need to pay GST as part of clearing the package through customs.

 

UK
On orders over £135 imported to the UK, the recipient may need to pay VAT as part of clearing the parcel through customs.

 

Więc to co pisze Pan tafmet zasadniczo się zgadza. Przy czym to nie są jakieś dodatkowe podatki a VAT. Przy Norwegii 

Value Added Tax on E-commerce

 

Jedyne co mnie dalej zastanawia to jak rozliczać takie transakcje. Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby sprzedający z całego świata musieli się rejestrować w każdym kraju z osobna aby móc sprzedawać - tym bardziej sprzedający z USA do UE...

 

Czy ktoś ogarnął już tematykę rozliczania towarów low value mając firmę tylko w Polsce? Np. UK <135 gbp

Wiadomość 24 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Dzień dobry,
trochę odgrzebię temat, ale dopiero wchodzę w sprzedaż do UK i jest to dla mnie nowość.
Czy sprzedając towar poniżej 135F netto, gdzie Vat pobiera ebay wystawiam fakturę vat0% czy jednak 20%?
Jeśli 20% to czy w jakiś sposób trzeba to oznaczyć w swojej księgowości, że ten Vat został zapłacony w UK?

Wiadomość 26 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Dzień dobry.

Wszystkie te kwestie celno-podatkowe są dla mnie bardzo zawiłe. Od 3 tygodni ślęczę popołudniami i wieczorami i próbując coś zrozumieć. Chcę założyć działalność i sprzedawać na eBay'u miedzy innymi do UK. Problem jest w tym, że spotykam się z wieloma sprzecznymi informacjami. Między innym opłacanie VATu. Chcę sprzedawać książki, które w UK są na stawce 0%, a eBay weźmie od klienta 20%?? Co z innymi towarami, gdzie wysyłając poza UE mogę być zwolniona z płacenia VATu, a eBay znowu weźmie 20%?? Po odwiedzeniu kilku biur rachunkowości i kilku księgowych nie jestem mądrzejsza ani trochę, bo nikt nie ma o tym pojęcia. Ludki kochane, wytłumaczcie mi tę kwestię.

Miłego wieczoru

Kamila

Wiadomość 27 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Ludki kochane, właśnie znalazłam odpowiedź na moje dylematy, trafiłam w końcu na odpowiednią stronę. teraz zostaje mi do rozpracowania temat sprzedaży do USA i rejestracja w każdym stanie 😄

Jeszcze raz miłego wieczoru.

Wiadomość 28 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

 eBay pobiera i odprowadza podatki wg. wymogów panujących w  kraju czy w stanie dostawy.

Wiadomość 29 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Okazuje się, że eBay nie zawsze pobiera dokładnie wszystkie podatki, które obowiązują w poszczególnych stanach, hrabstwach, okręgach. 

Wiadomość 30 z 32
ostatnia odpowiedź