anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Polska firma chce rozpocząć sprzedaż w DE

flyke88
Użytkownik
Witam, chcielibyśmy zacząć sprzedawać na ebay.de jako polska firma ale mam kilka pytań(dodam że nigdy nie mieliśmy do czynienia ze sprzedażą za granice);
1: Czym wysyłacie paczki bo cena pp 70zł za 1 Kg paczkę to za dużo
2: Co z fakturami i paragonami ? Wrzucam swoje ?
3: Mieszkam blisko granicy czy jest opcja żebym nadawał paczki w DE jako firma? Co na to straż graniczna?
4. Czy i jeśli tak to kto ponosi koszty cła, podatku lub tego typu rzeczy ?


Będę wielce wdzięczny za odpowiedzi i pomoc:)
Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Polska firma chce rozpocząć sprzedaż w DE

1. ja tylko i wyłącznie Pocztą Polską (skrót PP na ebay'u oznacza PayPal) i nie wyobrażam sobie, abym mógł zmienić na jekiegoś innego przewoźnika a tym bardziej na kuriera, a dlaczego pocztą

a no daltego, że wszystkie przesyłki/paczki latają samolotem bez względu na miejsce przeznaczenia. Jak do tej pory wysłanych ponad 1000 paczek za granicę (zaginęło ok 5)

ja wysyłam listem poleconym (można wysyłać w kartonie do 2kg włącznie jako listem)

2. tak,
3. podejrzewam, że tak, nie wiem o co chodzi ze SG
4. mieszkańcu UE cła nie płacą, reszta świata - kupujący

a tak poza pytaniami
jeśli chcesz sprzedawać musisz utworzyć konto sprzedającego, zarejestrować i zweryfikować na PayPal, połączyć konto ebay z PayPal

więcej tutaj http://pages.ebay.pl/help/sell/seller_account.html

jeśli wejdziesz na link to zalecam wybranie opcji nr 2 tylko i wyłącznie, odradzam punktu nr 3, nie zdaje egzaminu
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Polska firma chce rozpocząć sprzedaż w DE

flyke88
Użytkownik
Dzięki za odpowiedź jest bardzo pomocna , ze strażą graniczną chodzi o to czy się graniczni nie przyczepią jak wjade autem wypełnionym paczkami do niemiec
Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Polska firma chce rozpocząć sprzedaż w DE

przecież nie ma granic już, więc nikt nie kontroluje
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Polska firma chce rozpocząć sprzedaż w DE

januszeswki
Użytkownik
A odkiedy mozna przesylac listy polecone w kartoniku. Z informacji ktore uzyskalem w oddziale poczty przesylki polecone zagraniczne moga byc wysylane tylko w kopertach albo w rulonikach chc nigdy nie wiadomo bo w moim oddziale poczty jest samowolta totalna 🙂
Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Polska firma chce rozpocząć sprzedaż w DE

zeep100
Użytkownik

no i jak jest ze sprzedawaniem przez polska firmę na ebay.de? jakie opłaty to wiadomo, ale co z opodatkowaniem ? czy płaci się podatek tylko w Polsce ? Jaki ?

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Polska firma chce rozpocząć sprzedaż w DE

zeep100
Użytkownik

jakie opłaty ? gdzie należy zapłacić podatki - w PL cz w D ? Jakie limity ? i wiele innych pytań.....


pozdo


pajel@o2.pl

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź