anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opóźnienie dostawy przesyłki do USA

Witam. Przesyłka priorytetowa numer: CP280889671PL wysłana do USA, Floryda, od 9 grudnia tkwi w jednym miejscu, opisane jako przygotowywanie do doręczenia. Klient któremu to wysłałem założył spór. Próbowałem skontaktować się z USPS ale nigdzie nie mają podanego adresu email. Można złożyć reklamację tylko na paczkę wysłaną z USA do innego kraju lub z USA do USA. Nie widzę nigdzie innej opcji. Pisałem do poczty polskiej to dowiedziałem się, że mogę złożyć reklamację. Tylko nie mam pewności, czy paczka już zaginęła czy za niedługo wyruszy stamtąd. Ktoś ma jakiś pomysł? 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Dot.: Opóźnienie dostawy przesyłki do USA

W okresie przedświątecznym to norma w USA i UK. Urzędy pocztowe są zawalone paczkami - prezentami i nie dają rady dostarczać w terminie przesyłek. Przerabiałem to trzy lata temu i od paru lat zawieszam sprzedaż na eBay od końca listopada do 23 -ego grudnia. W analogicznym okresie 2019 roku miałem szereg otwartych spraw dot. niedostarczenia przedmiotów. Jedna z przesyłek dotarła do adresata w USA po jakichś trzydziestu paru dniach. Z trudem się wybroniłem. Przesyłek z Polski USPS nie monitoruje, robią to inne portale, np. https://www.17track.net/pl/ i nasza Poczta Polska.
Pozostaje Tobie dyplomacja - przekonaj niecierpliwca (być może cwaniaka liczącego na darmowy towar po oddaniu mu należności), że paczka tuż tuż. Niech leń skontaktuje się z amerykańskim urzędem pocztowym w tej sprawie - w końcu chyba chce otrzymać zakupiony przedmiot. Nie zwracaj mu na razie żadnych pieniędzy. Jeśli paczka jest w USA to na pewno zostanie dostarczona do adresata (wiem co piszę,  bo mam bogate doświadczenie w tej kwestii). Poproś eBay o arbitraż, przedstaw stan e-trackingu jako dowód obecności paczki blisko adresata (podaj adresatowi linki).  Powodzenia !

 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienie dostawy przesyłki do USA

Ebay samo odłożyło ten spór do 27 grudnia po tym jak wysłałem dowód w postaci linku do śledzenia z wyjaśnieniem, że paczka pewnie wkrótce dojdzie. Mam nadzieję, że do tego czasu nastąpi jakaś aktualizacja w śledzeniu. Dzięki za pomoc. 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienie dostawy przesyłki do USA

Gdyby jednak przesyłka nie doszła do tego czasu i zwrócą kasę (na bazie gwarancji zwrotu pieniędzy), można rozważyć odwołanie się od tego PO tym, jak przedmiot zostanie jednak dostarczony, bo przed tym wg mnie nie ma sensu

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienie dostawy przesyłki do USA

Złóż szybko reklamację na Poczcie Polskiej,czasami to pomaga na przyśpieszenie dostawy.Ale tylko czasami. Odpowiedż będziesz miał za 90 dni.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź