Koszty wysyłki za granice

Witam

 

Mam niemieckie konto eBay i prowadzę sprzedaż lokalną w Niemczech. 

Uruchomiłem ostatnio sprzedaż zagraniczną i mam problem z kosztami wysyłki.

 

Kiedyś na starym sklepie miałem taką opcję, że klienci z innych krajów kupowali przedmioty a koszty wysyłki były ustalane dopiero po zakupie, wpisywane w systemie i dopiero wtedy klient płacił.

 

Teraz nie widzę takiej opcji - jest tylko szczegółowa tabela wysyłki do różnych krajów (artykuł, waga i dopłata), ale to wymaga wpisywania dokładnej wagi do każdego produktu. Niestety mam ich kilka tysięcy i jest logistycznie niemożliwe. 

 

Naprawdę nie da się umożliwić sprzedaży do innych krajów bez ustalania konkretnych kosztów wysyłki?

Dodam, że ustalenie uśrednionej kwoty też odpada bo regionów jest sporo i rozbieżnosć cen zbyt duża.

Wiadomość 1 z 14
ostatnia odpowiedź
13 ODPOW. 13

Koszty wysyłki za granice

W Wysyłka za granicę na dole powinieneś mieć opcję Inne miejsca dostaw — kupujący skontaktują się w sprawie kosztów i tam ustawiasz Wysyłka na cały świat. Kraje do których nie wysyłasz ustawiasz w Wykluczone miejsca dostaw.

 

Tylko lepiej od razu wyliczyć i podać koszt wysyłki w aukcji, klient od razu wie czego się spodziewać, jak nie wie to nie kupi, albo zdarzają się głąby co kupią nie ma kosztu wysyłki i kupują gdzie indziej, kontakt z takim się urywa.

Wiadomość 2 z 14
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłki za granice

Właśnie nie widzę nigdzie opcji żeby nie ustalać ceny wysyłki - tylko żeby się klienci kontaktowali.

Na pierwszym załączniku każe wpisać cenę - jak jej nie wpisze to system i tak wpisuje zera i robi się darmowa wysyłka.

 

Ta cena przestaje być brana pod uwagę jak pod spodem zanaczę "Versandkostentabelle für internationalen Versand übernehmen".

Wtedu uwzględnia dane z tabeli kosztów (w zielonej ramce).

 

Czy ktoś widzi co trzeba zaznaczyć żeby kupujący kontaktował się celem ustalenia kosztów wysyłki do swojego kraju?

Wiadomość 3 z 14
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłki za granice

ustalałam taką opcję na ebay.de dla klienta w dziale moto- tabela wysyłki na zagranicę stworzona tylko dla najczęściej używanych opcji + informacja- w celu ustalenia kosztów wysyłki na inne kraje- prosimy o kontakt (informacja tworzyła się automatycznie) 

Wiadomość 4 z 14
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłki za granice

A pamietasz, gdzie się to ustawiało tą informację celem ustalenia kosztów? Ebay ostatnio sporo pozmieniał w serwisie..

I czy ustawiałaś jakąś konkretną cenę w tej tabeli? Ja to ustawiam już na różne sposoby i zawsze wychodzi albo darmowa albo z konkretną ceną - a gdzie ta informacja dla klienta, że cena jest dopiero do ustalenia? Pojawia się po zakupie?

 

Może ktoś to u siebie sprawdzić?

Wiadomość 5 z 14
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłki za granice

ustawiasz w "Verpackung und Versand" versand na weltweit, dodajesz ograniczenia państw i wpisujesz indywidualną listę. Jeśli klient wybierze przy sprawdzeniu kosztów przesyłki państwo z ograniczonych-pojawi się komunikat o konieczności skontaktowania sie ze sprzedawcą wcelu ustalenia kosztów wysyłki.

 

Tutaj masz jak to wyglada na przykladzie nowej kaledonii:

 

Dieser Artikel wird nach  Neukaledonien geliefert, aber der Verkäufer hat keine Versandoptionen festgelegt. kontaktieren Sie den Verkäufer- wird in einem neuen Fenster oder Tag geöffnet und fragen Sie, mit welcher Versandmethode an Ihren Standort verschickt werden kann.

 

 

Wiadomość 6 z 14
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłki za granice

Dzięki za informacje, dziś gdzieś nawet mignął mi ten komunikat.. Ale wtedy chyba kupujący nie ma opcji zakupienia tego przedmiotu?

A klient twierdzi, że kiedyś miał taką opcję, że ludzie zza granicy kupowali przedmioty (wcześniej ustalali koszty) i po zakupie była opcja w panelu doliczenia odpowiednich kosztów wysyłki. Tak wiec klient otrzymywał po zakupie informację z kosztami na podstawie, których dokonywał wpłaty.. Ciekawe czy nadal to tak działa.. Ide dalej testować. 

Wiadomość 7 z 14
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłki za granice

Niestety przy takich ustawieniach nie ma możliwości zakupienia produktu.

Komunikat:

 

xx.jpg

 

 

 

Moje ustawienia:

 

xxx.jpg

 

Wiadomość 8 z 14
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłki za granice

musisz stworzyc własną tabelę na internationale versandkosten.po za tym zablokowałeś cały świat- wszystkie kontynety, poza australią.

Wiadomość 9 z 14
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłki za granice

Lenka, ale czy to sprawdzałaś w praktyce (czy próbowałaś zakupić produkt testowo)?

Bo ja to już sprawdzałem z ustawioną własną tabelą.

 

Inaczej żeby pojawił się kupującemu komunikat "że nie ma określonego kosztu dostawy - proszę kontaktować się ze sprzedawcą" trzeba właśnie wykluczyć dany region lub kraj. W każdym innym przypadku przynajmniej u mnie przy kupowaniu pojawia się jakaś kwota (albo ta ogólna, albo ta z tabeli własnej).

 

 

 

 

Wiadomość 10 z 14
ostatnia odpowiedź