Koszty wysyłki za granice

Witam

 

Mam niemieckie konto eBay i prowadzę sprzedaż lokalną w Niemczech. 

Uruchomiłem ostatnio sprzedaż zagraniczną i mam problem z kosztami wysyłki.

 

Kiedyś na starym sklepie miałem taką opcję, że klienci z innych krajów kupowali przedmioty a koszty wysyłki były ustalane dopiero po zakupie, wpisywane w systemie i dopiero wtedy klient płacił.

 

Teraz nie widzę takiej opcji - jest tylko szczegółowa tabela wysyłki do różnych krajów (artykuł, waga i dopłata), ale to wymaga wpisywania dokładnej wagi do każdego produktu. Niestety mam ich kilka tysięcy i jest logistycznie niemożliwe. 

 

Naprawdę nie da się umożliwić sprzedaży do innych krajów bez ustalania konkretnych kosztów wysyłki?

Dodam, że ustalenie uśrednionej kwoty też odpada bo regionów jest sporo i rozbieżnosć cen zbyt duża.

Wiadomość 1 z 14
ostatnia odpowiedź
13 ODPOW. 13

Dot.: Koszty wysyłki za granice

tak- ustawiałam klientowi,na ebay.de  w dziale moto, opcja działa -takie mam info od niego-bo też był to niezły orzech do zgryzienia-ale dobrze się skończyło.

Wiadomość 11 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: Koszty wysyłki za granice

A konkretna odpowiedź jak ktoś chce pomóc (ukłon w stronę lenki) na forum powinna wyglądać tak 😉

 

1. Zaloguj się na eBay.pl
2. Na stronie Mój eBay, wybierz zakładkę  Konto a w niej sekcję Warunki sprzedaży
3. Następnie kliknij Utwórz warunki
4. Z rozwijanej listy wybierz Wysyłka
5. W sekcji Wysyłka za granicę wybierz "Zryczałtowany: taki sam koszt dla wszystkich kupujących"
6. Z rozwijanej listy pt. "Miejsce dostawy" wybierz "Wybierz lokalizację niestandardową"

Wówczas poniżej pojawi się dodatkowe pole 'Inne miejsca dostaw - kupujący skontaktują się w sprawie kosztów". Tam masz dwie opcje "Wysyłka na Cały Świat" lub "Wysyłka do: Polska i następujących miejsc".

Dzięki temu Twoje przedmioty będą miały opcję sprzedaży za granicę, Twoje przedmioty pojawią się na zagranicznych serwisach, ale bez ceny przesyłki. Kupujący otrzyma informację, że w tej kwestii musi zwrócić się do Ciebie z pytaniem.

W moim przypadku błąd polegał na tym, że takich warunków nie da się utworzyć edytując już stworzone warunki wysyłki.

Ta opcja jest tylko przy tworzeniu nowych warunków wysyłki.

Wiadomość 12 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: Koszty wysyłki za granice

a co tutaj trzeba wpisać ?

Utwórz warunki wysyłki

Pomoc
Po utworzeniu warunków możesz je zastosować w swoich ofertach sprzedaży. Warunki możesz zmieniać w dowolnej chwili.
Nazwa warunków
Pozostało znaków: 64
Opis warunków
Pozostało znaków: 250
 Ustaw jako domyślne warunki wysyłki 
Wiadomość 13 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: Koszty wysyłki za granice

nazwa warunków i opis warunków,co tam wpisać?

Wiadomość 14 z 14
ostatnia odpowiedź