anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

mciwins
Użytkownik
Dzisiaj moje zdziwienie sięgnęło zenitu. Zgłosiłem się na pocztę po odbiór clonej przesyłki z Singapuru (3 niedrogie zegarki Seiko) i dowiedziałem się, że UC przekazał sprawę do kancelarii reprezentującej posiadaczy praw do znaków towarowych i praw autorskich w celu rozpatrzenia czy nie nastąpiło złamanie prawa !!!. Pan celnik powiedział, że ponieważ Seiko można kupić w Polsce to prywatny import z zagranicy (szczególnie spoza UE)jest zabroniony. Podobno narusza to prawa firm reprezentujących Seiko (i inne "znane" marki) w naszym kraju. Jak już trochę minął mi szok to zacząłem szukać przepisów dotyczących takich transakcji. I okazuje się, że pan celnik z grubsza miał rację. Zgodnie z prawem celnym jeśli teraz (w moim przypadku Seiko) stwierdzi, że sprowadziłem produkty, które nie są przeznaczone na polski rynek to będzie znaczyło, że złamałem prawo. Czyli odpowiedzialność z KC i KK.
A potem nasi urzędnicy dziwią się, że w paczkach są same "prezenty".
Dodam, że nie chodzi tu o potencjalne piractwo, czyli podrabiane produkty, bo każdy wie, że Seiko ma w Singapurze swoje fabryki i tam tego towaru jest pod dostatkiem. Chodzi o sam fakt importu produktu, który ma w miarę znaną markę.
Ciekaw jestem, czy ktoś miał podobne przypadki.
Pzdr.
Przy okazji ostrzegam, bo jak widać za zakupy na eBay'u można iść do kicia.
Wiadomość 1 z 19
ostatnia odpowiedź
18 ODPOW. 18

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

W Polsce są przedstawicielstwa i wyroby chyba każdej firmy na świecie.Z tego co piszesz wynikałoby wiec że w ogóle zabronione powinno być kupowanie czegokolwiek poza UE, bo taka samą rzecz można kupić w Polsce i narusza to powiedzmy interesy danej firmy.
Oczywiście jest to absurd, zwłaszcza że nie są to ilości hurtowe. Na pewno jak widać ogranicza to twoje podstawowe prawa obywatelskie a z tym możesz juz spoko iść do Trybunału w Strasburgu i domagać się solidnego odszkodowania ) Jak widać na zakupach na ebayu możesz jeszcze nieźle zarobić) Pozdro.
Wiadomość 2 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

szymonpoland
Użytkownik
Mnie to dziwi i az nie chce mi sie w to uwierzyc. Przeciez jak naloza na ciebie clo(co jest nieuniknione) to i tak zarobia niezla forse(mowie o skarbie panstwie)clo jest wlasnie po to nakladane zeby ograniczyc import pewnych towarow z okreslonych krajow w celu obrony macierzystych produktow. Wydaje mi sie, ze to przepis,ktory nie byl stosowany od dawna(w Usa w jednym stanie obowiazywalo niedawno prawo,ktore pozwalalo zabic Indianina bez konsekwencji)i jakis nadgorliwiec sie przypadkowo na niego natknal i chce wprowadzic w zycie. Zglos to do gazety jakiejs-mozesz zarobic.artykul bardzo ciekawy.
Wiadomość 3 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

mciwins
Użytkownik
Dzięki za komentarze. Na razie czekam na finał sprawy. Są dwie możliwości: dostanę ocloną przesyłkę lub zawiadomienie o dalszej procedurze (czyli ciepłe ciuchy, cebula, itp). Oczywiście poinformuję Was o zakończeniu całej tej niecodziennej historii. W tym drugim przypadku z pewnością postaram się w jakiś sposób nagłośnić nieco ten temat, bo dla mnie to jest totalna paranoja. Mam na karku trochę lat i widziałem już niejedną bzdurę, ale to jest chyba kandydat do nr.1 na tej liście. Wydaje mi się, że być może, utworzyło się lobby grupy firm, które są czułe na tym punkcie. Być może jest to rodzaj "współpracy" z pocztą i UC. Codziennie do Polski wjeżdża parę set aut i nie słyszałem, żeby Ford czy Peugeot kierował jakieś sprawy do sądu. Idąc dalej tym tropem, na lotnisku w NY kupujesz colę i jeśli jej nie wypijesz w czasie lotu to na Okęciu jesteś już przestępcą, bo sprowadziłeś zabroniony towar. Niezłe.
Pzdr.
Wiadomość 4 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

spykesson
Użytkownik
Co do coli chodzi o to ze nie wolno przewozic miedzy granicami zywnosci/produktow spozywczych... np jezeli plyniesz jachtem do Szwecji przed doplynieciem do brzegu musisz pozbyc sie lub skonsumowac wszystkie produkty spozywcze w innym przypadku Twoj jacht zostanie poddany kwarantannie 😉 A produkty skonfiskowane i spalone (+kara za nie przestrzeganie przepisu).

Co do zegarkow to nie moga Ci ich zabrac, SEIKO napewno nie oskarzy Cie o to ze sprowadziles sobie zegarki do PL z Azjii. Rozmawialem z kilkoma osobami bedacymi w temacie i wedlug nich UC co najwyzej moze Ci wlepic oplaty celne wyrownojace ta roznice ceny... Polecam kontakt z glowna siedziba firmy SEIKO w tej sprawie, w PL nawet nie proboj bo wiekszosc przedstawicieli firm to oszolomy :D ________________________________________________________

Spykesson Car Parts And Electronics
Wiadomość 5 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

torexint
Użytkownik
Chce sie dowiedziec czy ktos wie jakie sa stawki celne na zegarki zakupione na ebay po czym wyslane do Polski.
czy jest to stawka procentowa, czy tez rozne zegarki maja rozne stawki...chodzi mi np. o Omega Speedmaster, automatic. Wylbym wdzieczny za info.
Pozdr.
Wiadomość 6 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

artykuly clone (pliki do pobrania)
http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument.php?dzial=516&id=31789
Mozesz sciagnac stamtad caly dziennik (885 stron) lub wybrany dzial.
Milej lektury…
Adobe 8 (a moze wczesniejsza wersja tez) przeszuka ci caly dokument slowem kluczowym. =============================


Internet Solutions ==> O Mnie...
Wiadomość 7 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

mciwins
Użytkownik
Witam.
Problem zakończył się tak, jak sie spodziewaliśmy, czyli zegarki po ocleniu trafiły w końcu do mnie. Tyle tylko, że trwało to od świąt do połowy lutego.
Osobom, które będą korzystać z usług nasze poczty proponuję, aby wszelkie dokumenty i wyjaśnienia składać za pokwitowaniem. Wiadomo potem kto, co i kiedy robił.
Pozdr.
Wiadomość 8 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

bobbiecomfort
Użytkownik
Witaj, przeczytalem na forum ze miales kiedys problem z UC, tak jak ja mam teraz niestety 😕 Czy moglbys sie podzielic swoim doswiadczeniem i cos mi poradzic? Zatrzymali mi na cle paczke z Chin. Zostala ona wsylana jako prezent, ale jej wartosc znacznie przekracza wartosc prezentu, wiec pewnie to wzbudzilo ich podejrzenie i wyslali mi pismo z prosba o dostarczenie faktury. Problem w tym ze nie posiadam takiej faktury, bo Chinczyk nie wystawia faktur. Jedyne czym moge dysponowac to wydruk z platnosci PayPal, na ktorym i tak nie ma wyszczegolnionych przedmiotow ani kosztow przesylki. Co ja moge zrobic w takiej sytuacji? Jakie mam szanse na odzyskanie przesylki? Napisales ze po oplaceniu cla odzyskales przesylke. Jak sie to robi, gdy sie jest zielonym w tych sprawach i ile to kosztuje? Czy mam jechac do Przemysla i zalatwiac sprawe na miejscu i jak z nimi rozmawiac? Czy po tych przezyciach kupujesz dalej poza UE i jak sobie radzisz? Bede bardzo wdzieczny za kazda odpowiedz. Pozdrawiam 🙂
Wiadomość 9 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

kub-ek
Użytkownik
Witaj bobbiecomfort. Miałem kiedyś do czynienia z UC z tym że sprowadzałem sobie perfumy z USA. Problem mój polegał na tym że sprzedawca nie wpisał wartości na deklaracji i UC się przesyłką zainteresował. Miły pan z UC z PRZEMYŚLA powedzial żebym mu wysłał fakturę w której będzie wartość przesyłki. Faktury oczywiście nie miałem. Wystarczył wydruk z PayPala wysłany faxem. Przesyłka przyszła do mnie do Tarnowa na poczte gdzie po opłaceniu cła i VATu dostałem ją do rąk własnych. Myślę że w twoim przypadku będzie podobnie.
Wiadomość 10 z 19
ostatnia odpowiedź