W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Witam, mam kilka pytan, prosze pomozcie.
Jesli zamowie jakis towar z USA to gdy wyladuje w skladzie celnym w polsce i celnicy beda chcieli na niego nalozyc clo i vat, to czy skontaktuja sie ze mna? Czy listonosz przyniesie paczke i obciazy mnie dodatkowymi kosztami? Jak wyglada taka procedura? WIem tez, ze na niektore towary clo jest 0% wiec czy wtedy bez wzgledu na cene towaru moga mi naliczyc tylko 22% vat? Czy wie ktos moze jak wyglada clo i vat jeslibym chcial sprowadzic dla siebie jeden telefon komorkowy? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Wiadomość 1 z 66
ostatnia odpowiedź
65 ODPOW. 65

W jaki sposob placi sie cło i vat?

philamyd
Użytkownik

Witam, chce kupic plyte cd z muzyka, z USA. Bedzie to kosztowac kolo 20 dolarow razem z przesylka. Czy do tego zostanie naliczone clo i wat?? Ogolnie mam zamiar kupowac plyty z muzyka z USA oraz Europy a takze np z Tajlandii. Okolo 1-2 plyty w miesiacu i chce wiedziec czy poniose dodatkowe koszty. Plyty kosztuja w granicach 20-35dolarow juz  z wliczonymi kosztami wysylki.



Dodam ze to uzywane plyty.



Pozdrawiam

Wiadomość 51 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

na 99,99% cła ani vat nie zapłacisz

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 52 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

meg77galaxy77
Użytkownik

hej,


chce kupic 2 suplementy diety z e stanow jeden kosztuje 20 $ a drugi 30$, koszt wysylki 0$ czy bede musiala placic vat(bo cla to oczywicice nie) ??????


pozdro

Wiadomość 53 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

philamyd
Użytkownik

Witam. chcialbym zakupic takie cus..  http://cgi.ebay.pl/Line-6-Studio-UX1-PODStudio-Farm-USB-Interface-/390305640189?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5ae0076efd



pytanie mam takie, czy za to zaplace vat i clo? wychodzi 150$ za calosc z wysylka. Ryzykowac i kupowac czy jest duze pradopodobienstwo nalozenia cla?



Pozdrawiam

Wiadomość 54 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

cla nie zaplacisz ale VAT w 80% dopisza

**************************************
Wiadomość 55 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

tzn masz ok 20% szans ze sie uda....

**************************************
Wiadomość 56 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Witam,

Zakupiłam na aukcji 5 produktów kosmetycznych (1 od innego sprzedawcy, 4 od tego samego). Łącznie ok. 40$ - czyli ta paczka z 4 produkatami może wynosić góra 34$. Przesyłka bezpłatna. W obydwóch przypadkach są to sklepy z Korei. Szuałam informacji na temat cła i o ile dobrze zrozumiałam na kosmetyki cła nie ma, a co do VATu, czy to naprawdę tak wygląda? Wszystko jest na zasadzie szczęścia? Czy ktoś zerknie do paczki poniżej wartości 150$... A co w przypadku inspekcji celnej? Czy mimo tego, że są to kosmetyki (które jak pisałam -chyba- nie podlegają) mogą mi naliczyć za taki 'zabieg' dodatkowe koszta?

Wiadomość 57 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Zamówiłam w sklepie internetowym (wysyłka z Hong Kongu) raczej lekkie buty za 13,5$ + wysyłka DHL 24$ i dostałam e-maila że  moja przesyłka wymaga indywidualnej odprawy celnej ze względu na zadeklarowaną wartość i że w związku z dokonaniem odprawy zostaną naliczone należności celno podatkowe.

 

Czy ktoś wie, ile będę musiała zapłacić 'należności celno podatkowych'? Czy to nie wyjdzie jakoś wiecej niż sama wartość butów (ok. 40zł)?

I tak z czystej ciekawości- przedmiot jest bardzo tani-wysyłka wyszła mi drożej, waga netto na fakturze to 0,84kg, więc czemu celnicy postanowili go zatrzymać?

Wiadomość 58 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Witam 

chciałbym kupić laptopa z USA. Na danych dotyczących payment and shipping mam napisane koszty przesyłki do polski oraz import charges. Czy import charges to jest to cło i vat i jeszcze oprócz tego jeszcze bede musiał zapłacic cło i vat za laptopa ? 

  

Wiadomość 59 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

to sa wszystkie oplaty - wiecej info na http://pages.ebay.pl/help/buy/shipping-globally.html

Wiadomość 60 z 66
ostatnia odpowiedź