W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Witam, mam kilka pytan, prosze pomozcie.
Jesli zamowie jakis towar z USA to gdy wyladuje w skladzie celnym w polsce i celnicy beda chcieli na niego nalozyc clo i vat, to czy skontaktuja sie ze mna? Czy listonosz przyniesie paczke i obciazy mnie dodatkowymi kosztami? Jak wyglada taka procedura? WIem tez, ze na niektore towary clo jest 0% wiec czy wtedy bez wzgledu na cene towaru moga mi naliczyc tylko 22% vat? Czy wie ktos moze jak wyglada clo i vat jeslibym chcial sprowadzic dla siebie jeden telefon komorkowy? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Wiadomość 1 z 66
ostatnia odpowiedź
65 ODPOW. 65

W jaki sposob placi sie cło i vat?

sara-13131
Użytkownik
chcę kupić telefon kwota jakieś 1-2euro wysyłka gratis?taki pisze ale nechce msię wierzyc w gratisy tym bardziej że telefon idzie z honkongu? co się stanie jak go kupie za przysłowiowe 2 euro ile zapłacę cła ? doliczą według wrtości czy realnej kwoty zakupu? te swoje 22%vat bo cło? od 2euro to chyba nie bedzie?-pozdrawiam
Wiadomość 41 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

policza wg. wydruku z aukcji.
Telefonow za 2 euro nie ma. Jestes pewien ze to telefon? Moze atrapa lub jakies dzwonki etc. Podaj link do aukcji
**************************************
Wiadomość 42 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

quba0
Użytkownik
Cześć.

Ja z kolei kupiłem zegarek z Hong Kongu.
Cena z przesyłką: 191$, przesyłka "Standard Int'l Flat Rate Shipping"

Dowiedziałem się, że cło na zegarki wynosi 4,5% a VAT 22%.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy cło i VAT nalicza się od kwoty bazowej (cena zakupu i wysyłki) czy jakoś inaczej?
Podejrzewam, że naliczą mi 191$*22% VAT i oprócz tego 191$*4,5% CŁO, zgadza się?

Będę musiał zapłacić to w USD czy mogę w PLN?
Co w przypadku, gdy przyjdzie listonosz a nie będę miał przy sobie gotówki?
Jak uniknąć płacenia prowizji/opłaty agentowi, który przedstawi towar do oclenia?

Z góry WIELGACHNE DZIĘKI za odpowiedzi 😉

Pozdr.
Wiadomość 43 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

zapłacisz w złotówkach po kursie, który stosuje UC,

jeśli listnosz przyniesie paczkę, a nie będziesz miał kasy, to udasz się do UP

liczysz tak np $191 x 2,5 (kurs) x 4,5% = 477,50 * 4,50% = 498,99 x 22% = 109,78 czyli 498,99 + 109,78 = 608,77 - 477,50 = 131,27 (cło i vat)

myślę, że dobrze wyliczyłem, ostatnio tak liczyłem i było ok

ale może być tak, że żadnych opłat nie zapłącisz
pozdr
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 44 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

quba0
Użytkownik
Dzięki za odpowiedź.

Czyli VAT liczy się od kwoty powiększonej już o cło?
Paranoja...

Pozdr.
Wiadomość 45 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

agnie28
Użytkownik
Pomóżcie - jaka stawka celna na sprzęt do nurkowania z USA? Ile czasu trwa oclenie od przylotu towaru do Polski ( wysylka kurierem z USA)
Wiadomość 46 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

1.Taryfa celna znajduje sie tutaj:
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=2&dzial=516&wysw=4
Sciagnij plik odpowiedniego dzialu.

Nowsze wersje Adobe przeszukuja pliki w formacie .pdf slowami kluczowymi.
Nie przerazaj sie rozlegloscia tekstu, po chwili zorientujesz sie w slownictwie i logice.

Np.
SEKCJA XVI - MASZYNY I URZĄDZENIA MECHANICZNE; SPRZĘT ELEKTRYCZNY; CZĘŚCI DO NICH; URZĄDZENIA DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA DŹWIĘKU, URZĄDZENIA TELEWIZYJNE DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I WYPOSAŻENIE DODATKOWE DO TYCH URZĄDZEŃ

DZIAŁ 85 - MASZYNY I URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE ORAZ ICH CZĘŚCI; REJESTRATORY I ODTWARZACZE DŹWIĘKU, REJESTRATORY I ODTWARZACZE OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I AKCESORIA DO TYCH WYROBÓW

Ponizszy plik nalezy sciagnac i otworzyc uzywajac Adobe.
http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_celna/taryfa_celna/sekcja_16do21/d85.pdf?PortalMF=ee76820a7292edacf5a0ca4af61ba5e2

2. maks. 2 tygodnie w okresach tloku na granicy, lub sezonu urlopowego u celniko
**************************************
Wiadomość 47 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

suomalainenka
Użytkownik

Witam! Mam takie pytanie. Czy jeśli zamówiłam za granicą telefon o wartości niecale 118$ paczką EMS, to jakie będą opłaty celne? Wybrałam psackę EMS, bo nie było opłat za ten rodzaj wysyłki. Chodzi mi też o to, czy ewentualną opłatę uiścić będę musiala przy odbiorze czy za pośrednictwem agenta i trzeba mu będzie płacić? Przesyłka ma iść z Singapuru. I czy jeśli by to nie było przy odbiorze, to czy można odesłać towar do sprzedawcy bez płacenia tych opłat?

Wiadomość 48 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

mariusz3411
Użytkownik

Mam pytanie. Chce kupić sukienkę w Chinach koszt to około 60 euro , bez podatków i cła .


Sukienka byłaby wysłana kurierem .


Zależy mi żeby sukienka przyszła na czas więc jak mogę zapłacić cło czy podatki żeby nigdzie jej nie zatrzymali?


Chyba że mogę wszytko zapłacić przy odbiorze?


Jak mogłabym obliczyć kwotę opłat?


Pozdrawiam

Wiadomość 49 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

jeśli uc zatrzyma paczkę, dostaniesz pismo z uc zawierające co masz dostarczyć, ewentualnie zeskanować i przesłać im na mejla otrzymanego w liście (napewno w standardzie jest to wydruk z aukcji, potwierdzenie zapłaty z paypala) bo na ebay'u płaci się tylko tym sposobem płatności

następnie listonosz przyniesie awizo, a Ty udasz się na pocztę i zapłacisz opłaty celne jeśli takie będą, jeśli ich nie będzie
to będziesz miał towar w skrzynce, jesli wybierzesz przesyłkę nie rejestrowaną lub jeśli wybierzesz przesyłkę rejestrowaną to odbierzesz ją na poczcie,

a uc może się przyczepić jeśli na przesyłce nie będzie deklaracji celnej, lub będzie a będzie zaniżona wartość, albo będzie poprawna wartość a będzie zaznaczony gift
może się też przyczepić jeśli paczka będzie wysłana EMS u nas znany jako pocztex

to są moje tylko przypuszczenia

jesli będziesz miał problem napisz na priva, odpowiadam tylko w godzinach późno wieczornych, lub porannych
pozdro 🙂

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 50 z 66
ostatnia odpowiedź