Przesyłka polecona z USA

anngralczu-0
Użytkownik

Cześć

 

Mam pytanko co robić z przesyłka poleconą, która nie przyszła po 3 tygodniach od nadania. Mogę ją śledzić nawet na stronie Poczty Polskiej. Kupiłam taki przedmiot u sprzedawcy, którego pierwsza przesyłka dotarła do Polski  i do mnie po 2 tygodniach, czyli standardowo, ale tutaj z drugą paczką są problemy, bo w trackingu nic nie ma po za tym ze jest status ostatni 10 listopada In transit to destination i nic. 4 listopada została nadana przesyłka od sprzedawcy i tak szybko przeszła proces wysłania do mojego kraju. Napisałam o tym już o braku przesyłki dla sprzedawcy i ewentualnemu oddaniu kasy. Przedmiot dużo nie kosztował na szczeście bo tylko $3,95 czyli 14,25 zl a wysyłka kosztowała o wiecej, ale przynajmniej mogłam monitorować paczkę. Dzwoniłam w ubiegłym tygodniu na infolinie naszej ukochanej Poczty Polskiej to Pani powiedziała, ze nie ma jakichkolwiek informacje gdzie moze byc wysyłka bo jak ja spradzała zapewne wszystkie trackingi sledzenia przesyłki i "pocieszyła", ze byc moze moja przesyłka juz jest w Polsce. Co robic i jak otworzyć spór , bo najwidoczniej będę musiała to zrobić ;/ ? Proszę o poradę

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Przesyłka polecona z USA

jeśli zakup był opłacony paypalem, masz 180 dni na zgłoszenie problemu więc jeśli sprzedawca jest sprawdzony i nie chcesz robić mu pod górkę , odczekaj tyle czasu, ile możesz / chcesz, a sprawę otwórz w ostateczności , bo sprzedawca w sumie nie ma wpływu na to, co dzieje się z przesyłką po jej wysłaniu, oczywiście pod warunkiem, że wysłał ją w podanym przez siebie okresie i opłaconą usługą. 

 

No chyba, że wolisz zwrot kasy teraz, a gdy przesyłka dojdzie zawsze możesz paypalem oddać pieniądze sprzedawcy

 

Sam czekam na coś, co od ponad tygodnia jest 'in transit', a jako ze nie zalezy mi specjalnie na dostawie w szacowanym terminie, nie spiesze sie z otwieraniem sporu, bo mam na to jeszcze sporo czasu

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyłka polecona z USA

anngralczu-0
Użytkownik
Ja juz miałam kiedyś taka sytuacje ze tutaj z ebay zamówiłam przedmiot zamówienia 62 dolary a kosztowała 5 dolarów. Nie otwierała sporu tutaj bo to przesyłka nierejestrowania i daty wyslania przyszła po 5 tygodniach. Tutaj przesyłka jest polecona. Nie chce za bardzo bawić się w spory ale chciałabym by jednak przesyłka do mnie doszła. Sprzedawca wydaje być w porządku pierwsza przesyłka od niego doszła po 2 tygodniach do mnie , a tutaj sama nie wiem co myśleć i zaczynam się denerwować. Napisałam do niego i nadal nie mamam odpowiedzi. Jeszcze raz zadzwoniłam na infolinie poczty polskiej i jednak powiedziano , że być może paczka nawet nie wyszła poza teren USA . Czekam na odpowiedź od sprzedawcy jak narazie i zobaczymy co on mi napisze.
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyłka polecona z USA

Nie da sie tego czytać, ogarnij się, skladaj wyrazy poprawnie w zdania bo to co z siebie wyrzucasz to bełkot.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź