anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Import Taxes - czy oni powariowali ?

Kupilem przedmioty kolekcjonerskie - z wysylka 130$ i mi Ebay doliczyl radosnie clo. Z gory. To jest jakas granda. Skoro w PL clo sie placi od wartosci 150 EURO [towar+wysylka]. I jakos nie wierze, by Ebay sumiennie przekazal dokladna kwote polskim celnikom. A jesli waluta sie zmieni w czasie? Niech mi to ktos wytlumaczy, bo przed oczami mam tylko jedno slowo - haracz.

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Import Taxes - czy oni powariowali ?

Import Taxes - czy oni powariowali ?

Konkluzja jest taka [post znam, czytalem] - aby kupowac wylacznie od osob prywatnych lub nieobjetych programem. Lub robic platnosc directly to PayPal. Bo to jest kuriozum - bez znajomosci polskich przepisow ccelnych naliczany jest podatek. Jakie sa kwoty graniczne czy 150 Euro czy inne - nie ma znaczenia. Podobnie jak kurs waluty, specyfika towaru - czy kupujemy dla babuni lampke Tiffanyego czy sto smartfonow na reselling - sytuacja jest identyczna. Podkreslajac zas wymiar uczciwosci - nie wierze w to, aby polski UC otrzymal prawidlowa kwote. Dochodzimy do kwadratury kola - towar wraz z wysylka i clem-oplaconym-w-USA moze byc TANSZY anizeli podstawa do oplacenia podatku celnego w Polsce. Jest to kuriozum, samą ideę rozumiem - wykonanie jest adekwatne do opinii na Ebay US - na forum ten pomysl zostal ochrzczony snem pijanego malarza / pomyslem gwinejskich świn [ciekawe obelgi]. Ja pasuje - nie chodzi mi o pieniadz wywalony za siebie, a on logike calosci w tym wykonaniu.

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Import Taxes - czy oni powariowali ?

To klasyczny objaw choroby, jaka toczy wielkie korporacje, w czym Amerykanie wydaje się przewodzą. Chore umysły chciwych hien?. W rezultacie Amerykanie "strzelaja sobie w kolano": izolują się od Świata i zmniejszają obroty na ebay. Zupełnie nie opłaca sie teraz u nich kupować. Cena używanego przedmiotu ustalona przez sprzedającego, po doliczeniu kosztów przesyłki i tego haraczu jest wyższa niż nowego przedmiotu w najdroższym sklepie w Europie, a czas dostawy 5 krotnie dłuższy i ryzykowny.

Myślę, że szybko powstaną jakieś sposoby nielegalnego obejścia nowej polityki handlowej Ebay i powstaną firmy, które to wykorzystają i zaoferują tańszą usługę. Chciałbym poznać nazwisko dyrektora w Ebay, który to wymyślił i jego motywację. Niech publicznie wyjaśni wszystkim o co tu chodzi, czy te pomysły są mu potrzebne do osobistej kariery, czy chce od wewnątrz zaszkodzic Ebay. Ebay - do tej pory dobrze działająca firma, dobrze postrzegana przez nas, klientów - popełniła duży błąd. Takie pomysły inczej przyjmowane są w srodowiskach buznesowych, jednak Ebay ma równiez cechy społecznosciowe. Wyobrażam sobie co myśli Amerykanin, który dramatycznie obniża cenę przedmiotu wystawionego do aukcji, bo zalezy mu na szybkiej sprzedaży, i nie może liczyć na sprzedaż międzynarodową z powodu chciwości Ebay, która faktycznie więcej zarabia na tej sprzedaży niż on sam. Smutne to.

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Import Taxes - czy oni powariowali ?

No po pierwsze widziały gały co brały to raz.

Przecież na aukcji jasno jest opisane co ile kosztuje to dwa.

A teraz coś o podatku 

Owszem to jest automat i nie uwzględnia kwot zwolnien .

Obecnie ta kwota to chyba 45 Euro ale obejmuje ona koszt przedmiotu i przesyłki.

A wieć to naprawdę nie jest duża kwota...

Traz rzecz kolejna nie należy łaczyć i mylić cła i podatku VAT. 

Po pierwsze masa rzeczy jest z cła zwolniona 0 % lub jakieś smieszne 1-3 %. Ale głównym narzutem jest VAT, który obowiązuje zawsze jeśli owe 45 Euro jest przekraczane jest doliczny nie ważne czy wysyłka jest GIFTem wysłana przez firme cy przez osobę prywatną. I O TYM NALEŻY PAMIĘTAĆ ! (Pamietajmy też że VAT zostanie ZAWSZE doliczony jesli sprzedacą jest firma i będzie załączona faktura (INNOVICE)

Oczywiście jak kupujemy przedmiot za kilkanaście $ ten narzut jest bezsensowny , ale jesli jest to przedmiot za setki $ się opłąca (no chyba że odrazu zakłądamy że spórbujemy wystawić UC) ale pamiętajmy że skłądanie fałszywych zeznań to KK. 

Ale jeszcze jedna rzecz jeśli wyślemy z usługą Wysyłki all World (z oplatami importowymi) nie interesuje nas załątwianie formalności celno podatkowych. My po porstu tylko czekamy na paczkę. Wszystko załatwia firma .... .

A wieć ta usługa ma plusy i minusy. Ebay faktycznie powinno zróżnicować ofertę oraz pozwolić kupującemu czy ową usługą chce czy też nie. Aczkolwiek znajać Polaka kombinatora pewnie zawsze by wybierał opcję bez ....

Reasumując usługa nie jest całkiem zła ale powinna być zróżnicowana i z opcją chce lub nie.

 

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Import Taxes - czy oni powariowali ?

Zgłaszam skargę do UOKiK oraz Urzędu Celnego w PL. W EU do Komisji Europejskiej o działania monopolistyczne oraz łamanie przepisów celnych

Dowala im karę w miliardach dolarów to sie skończy.
Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Import Taxes - czy oni powariowali ?

Jakaś masakra z tymi opłatami importowymi 😞
Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Import Taxes - czy oni powariowali ?

komedia 😄

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Import Taxes - czy oni powariowali ?

Ten kto wpuścił e-bay i pay pal na polski rynek powinien zostać rozstrzelany siadłym mlekiem. Te potwory muszą się z Polski wynieść. Mamy dość działań poza prawem polskim i EU.

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Import Taxes - czy oni powariowali ?

 

Cóź GSP ułatwia zakupy dla sprzedawców... oni tylko wysyłaja w kraju a dalej to juz Pitney.

 

Jeśli chodzio zakupy z UK to naszczeście nie doliczją opłat importowych.. ale kupiłam ostatnio z USA

 i tu szok O__O

 

cena stała 80 $ promocja -65% czyli 28 $

cena wysyłki 23,3$ a opłaty importowe  13

 

 

ale jak patrzyłam na  starszą ofert gdzie cena była 80 opłaty importowe 25 czy 26 $

 

 

i tak bezpieczniej przez GSP ale moim przypadku opłaty importowe siegnęły 1/2 ceny kupionego towaru 

 

Gdy by to poszło USPS to jest bardzo mało prawdopodobne że Urząd Celny w Warszawie dał by to do oclenia - warunkowo dopuścił (jak inne misie które pojedyńczo do mnie trafiły ) towar, - ale koszt wysyłki bez trackingu to około 30$ a ryzyko zaginięcia bardzo duże 

 

 

czy gdzies można te zawyżone koszty importowe zgłaszać ?

 

 

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź