Global Shipping Program - Opinie

Pozwoliłem sobie na ten nowy wątek

Niestety ten program wgryza sie w coraz wiecej aukcji

I niestety na ogół na minus.

 

A działa on jak chce ....

To jakaś totalna loteria ....

Raz paczka idzie tydzeń a raz dwa tygodnie i nic o niej nie wiadomo .... jak to mówią amba fatima wcieło i ni ma.

Ebay ma to gdzeiś gdyż to sprawa innej firmy w tym przypaku firmy pitney bowes a oni nie wiedzą nic lub prawie nic....

Ja mogę zrozumieć ze paczka z USA bedzie sie telepała powiedzmy 2-3 tygodnie

Ale z UK 2 tygodnie ? To co idzie to na piechotę ?

Beznadzieja !!!

Należy wieć unikać korzystania z tego cuda .....

Ani to tanie ani szybkie ani bezpieczne

Później trzeba sie bujać tygodniami z PayPal któe ostatnioteż ma klienta jak to mówią gdzieś ... maile jak krew w piach.

No niestety muszę przyznać ze ostatnio ebay przypomina bardziej allegro niz ebay-a kiedyś ....

 

Bedę wdzięczny za opinie uwagi i nie należy się hamować  

 

 

Wiadomość 1 z 46
ostatnia odpowiedź
45 ODPOW. 45

Global Shipping Program - Opinie

Panowie czy ktoś zna cennik PBL ?

Bo nigdzie tego nie widzę.

Sprzedawca chce mi dorzucić do paczki gratis, ale nie umie powiedzieć ile będzie kosztować przesyłka ponad cenę z aukcji.

Waga będzie do 1 kg a wielkość ok 30 cmx10x10

czyli nic specjalnie dużego

 

startowa opłata w aukcji to ok 14 funciaków

i nie wiem czy nie dopłacę jak za zboże ...

Wiadomość 31 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

A ja właśnie przeżywam kuriozum - zakup klawiatury do starego laptopa za $30 z USA.

 

W Polszy niedostępna, ma tylko jeden dość zakręcony gość z USA właśnie.

 

Ebay żąda od niego, uwaga, CERTYFIKATU CE (!!!) żeby mu uaktywnić GSP do Polszy. I coś mi się zdaje, że zostanę bez klawiatury...

 

Ja już prawie zaprzestałem kupowania czegokolwiek przez to **bleep** GSP, kiedyś to były czasy ! Płaciło się po 10$ za USPS (małe rzeczy przeważnie) i w tydzień było u mnie...........

Wiadomość 32 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Za dwa dni minie miesiąc od wysłania, a ja nadal nic nie dostałem

https://parceltracking.pb.com/app/#/dashboard/UPAAB000000257987681

 

Może mi ktoś powiedzieć czy te przesyłki są wkładane bez żadnego podpisu do skrzynki pocztowej czy też kurier wymaga podpisu przy odbiorze, bo jeżeli ta pierwsza opcja to mam obawy, że ktoś mi ukradł przesyłkę.

Wiadomość 33 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Ło rety - wcisnęli Ci to **bleep** w wysyłce z Europy też ????

 

 

Wiadomość 34 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Ta dużo sprzedawców z UK ostatnio ma to ustawione jako wysyłkę, czekam już ponad 1 miesiąc i nadal nic, dla porównania inny sprzedawca wysłał mi coś za pomocą Royal Mail, przesyłkę dostarczył GLS po kilku dniach od zapłaty nawet 1 tydzień nie minął.

Wiadomość 35 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

A nie pier.. lić sie z oszustami jesli po 2 tyg nic sie nie dzieje z przesyłką zgłaszac do PayPal roszczenie nie ma się co p... lić z oszustami.

Faktycznie w UK teraz przesyłki sa WYMUSZANE.

Ktoś robi interesik, faktycznie BP to przesyłaczeka tydzień i na miejscu

Niestety zauwazyem że niekompetencja firm przewozowych rośnie.

I nie dotyczy to jedej czy grupy firm.

Jak leci wszystkich.

Kurierzy, Poczta taka czy inna.

Niestety firmy tną koszty co powoduje że pracownik Poczty czy firmy kurierskiej pracuje w niej krótko lub bardzo krótko.

Niestety to wpływa na jakość obsługi, która leci na pysk.

Z przykładów to można by niezły referat napisać.

Ogólnie o ile kiedyś dany kurier Pani na poczcie funkcjonowala lata co przekładało się na orientację w pracy to dziś taka osoba to pracuje góra kilka miesiecy, i albo w niczym się nie orientuje albo nie ma o niczym pojecia albo ją wszystko wali.

Np moja lokalna poczta kiedyś tam Panie znałem one mnie też kojarzyły co przekładało się na szybkie załatwianie spraw itd ... było miło i OK.

Przychodzę na poczte ... (ostatnio) chcę odebrać przesyłke .... Nie da się bo Panie z dnia roznoszenia przesyłek te przesyłki wydają po 18 ... i zrozumiał bym to jeśli by tak było jest kolejka ludzi troche OK, Panie nie mają czasu na szukania na styrcie. Słowa bym nie powiedział, ale było pusto nikogo więc ... nie było by problemu aby Pani poszukała tej przesyłki ALE NIE> NIE BO NIE.

 

Kurierzy ? No to tez szopka jestem w lokalizacji choć to centrum miasta to na mojej (w sumie małej ulicy) jest tylko jedna firma (ale duża) ale Panom kurierom nie chce się podjechać bo ... nie bo nie. Gdyż najlepiej aby to był gigantyczny biurowiec w którym kuriier może rozpakować całego dostawczaka pod jednym numerem inaczej nie ... bo nie.

I sytuacja taka że musze sie dopraszac aby pan łaskawie jakis przyjechał i nie będe tu rzucał nazwą firmy bo dotyczy to wszystkich.

 

Jeszcze jeszcze w miare sensownie działają Paczkomaty o ile nie mają jakieś górki, no cóż ludzie się też nauczyli że lepiej na paczkomat ... bo nie trzeba się szarpać z Panią na Poczcie lub łaskawością Kuriera .

 

Przypuszczam że podoba sytuacja jest na zachodzie bo ten burdel to właśnie wieje z tamtej strony.

 

Co więcej przypuszczam ze sytuacja ta będzie sie pogarszać jak coraz więcej na takich stanowiskach będą osoby obce kulturowo to prócz niekompetencji i bałaganu pojawi się jeszcze pewnie masowe złodziejstwo. A już coś o takich sytuacjach słyszałem.

 

Wiadomość 36 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Nowe doświadczenie ze zdzieraniem kasy na frajerze

tj ... GSP - słynne Global Shipping Program

Robione przez

1. Pitney Bowes - ciekawosta centrum logistyczne (obsługa ludzka) mają w Bielsku Białej Sukiennicza 2, Paczkownię mają gdzieś pod Warszawą. pewnie tam gdzie inpost tj Wola Bykowska.

2. wn Direct

i na Końcu na naszej ziemi

3.  Inpost.

Mało tego ze przesyłka szła mi z UK Anglik musiał to wysłac swoją pocztą do centrum logistycznego !!! CZYLI 4

Powiem tak K... mać 4 FIRMY słownie ja p..dole 4 CZTERY Poczta UK, PB, WnDirect i Inpost !!!!

W sumie kosztowało mnie to 14 funciaków każdy musiał coś zarobić zwał jak zwał ZŁODZIEJSTWO First Class

 

Ale to nie koniec ciekawostek za taki piersylion szekli mozna by się spodziewac super obsługi ale nie ....

 

Pan Kurier z Inpostu nie raczył zadzwonić (a nr był na przesyłce) więc sobie paczke porzucił pod drzwiami i poszedł.

A jak Oczywiście status przesyłki "dostarczono"

A jak by ukradli zgineła ? Ciekawe no nie ?

 

Ocena 1/10 za to tylko że dotarła.

Wiadomość 37 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Acha chce zaznaczyć ze o ile można narzekac np na alledrogo to tam nikt na mnie nie wymusza formy wysyłki

Tutaj nie mam wyboru !!!

Kupuje i musze zapłacić jednej firmie.

To nic innego jak działania monopolistyczne !!! w naszym kraju choć mozna narzekać to by nie przeszło !!!

Nie wiem jak to jest tam o stronie sprzedajacego ale zawsze jak widze GSP to nie ma mżliwości wyboru innej przesyłki

Ciekawe kiedy wymuszą to na Polskich sprzedawcach 🙂

 

Wiadomość 38 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Nie wymuszą bo musieliby zrezygnować z prowizji od kosztów wysyłki. a ta jest często wyższa niż prowizja od ceny sprzedanego przedmiotu. Nie zmienili tego w swoich regulaminach w 2014 roku bo zapomnieli, że przy okazji Chińczyków potraktowali tak sprzedawców z  Europy wschodniej. Każdy wielki cwaniak wcześniej czy później potyka się o własne nogi.

Wiadomość 39 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Nie jestem pewna na sto procent, ale na magazynach PANATONI w strykowie to logo Pitney Bowes jest juą od kilku lat. Tylko, że znajomi twierdzą, że pracują tam w polskiej sortowni.

Wiadomość 40 z 46
ostatnia odpowiedź