oszukany

wygralem dwie aukcje zakupu telefonow na serwisie ebay i w obydwy przypadkach zostalem oszukany przez sprzedajacych, platnosci dokonywalem bez paypal bezposrednio przelewem na konto, w przypadku zakupu od jednego uzytkownika  kontakt urwal sie po dwoch mailach od dokonania przelewu na konto, telefonu ani pieniedzy nie odzyskalem do dzis, w drugim przypadku zakupu od uzytkownika  kontakt trwa sporadycznie i polega glownie na zwodzeniu przez sprzedajacego ze towar zostal wyslany i mam cierpliwie czekac w koncu ze pieniadze zostaly odeslane i tez mam cierpliwie czekac, zabawa w zwodzenie trwa juz ponad poltora miesiaca, obie sprawy zostaly zgloszone do serwisu ebay oczywiscie bez wiekszej reakcji ze strony serwisu, dlatego decydujac sie na zakupy na tym serwisie nalezy sie powaznie zastanowic poniewaz konta uzytkownikow nie sa w zaden sposob weryfikowane.

 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Dot.: oszukany

Generalna zasada na Ebay: plac TYLKO Paypalem. Paypal weryfikuje sprzedawcow finansowo i otrzymasz zwrot naleznosci jesli nie otrzymasz zakupu.

**************************************
Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: oszukany

zastanawiam sie dlaczego serwis usunal w moim poscie nicki osob przez ktore zostalem oszukany, wedlug mnie takie osoby powinny byc pietnowane a nie chronione przez serwis

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: oszukany

Na forum tzw. naming/shaming jest niedozwolony. Taka sama zasada obowiązuje na wszystkich serwisach eBay, nie tylko polskim. Mam nadzieję, że to trochę wyjaśnia sytuację.

Z poważaniem,

Mariola

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: oszukany

Przypuszczalnie pozostaje jedynie zebrać tzw. materiał dowodowy- maile, potwierdzenia przelewu i odpowiedzi ebay i pójść z tym na policję. Ja też jeszcze chwilę poczekam i zgłoszę się do tej szlachetnej instytucji, bo kontakt ze sprzedawcą urwał się natychmiast po moim mailu, że pieniądze wpłaciłam. Regulamin nie zabrania sprzedawcom rezygnacji z opcji płatności przez PayPal (wszakże są to usługi płatne) i ustawienia wiadomości dla kupującego z informacją o danych do przelewu ale w innych serwisach tak też się robi i nie ma z tym najmniejszych problemów. Rachunki też się płaci z konta czy kartą i nie spotkałam się dotąd z problemem braku możliwości weryfikacji użytkownika konta a tu nawet nie mam kontaktu telefonicznego czy adresu i danych sprzedawcy (a może jestem trąba i nie wiem gdzie tego się szuka?- nowicjusz jestem na tym serwisie). Nacięłam się na krętacza co handluje rzeczami, których nie ma, bo nawet opis i zdjęcia są żywcem przekopiowane z innych serwisów i wklejone na aukcje. Żal tylko, że wcześniej nie zaskoczyłam, że coś tu śmierdzi ale często sama podawałam swoje konto do wpłat i oczywiście wysyłałam grzecznie przedmioty. Trafił więc koleś na uczciwego, który myślał, że wszyscy są tacy 😞 a tu ZONK

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: oszukany

http://www.ebay.pl/sch/ebayadvsearch?_sofindtype=9

 

choc moze okazac sie ze informacje nie sa w 100% prawdziwe - tak czy owak zglos sprawe w centrum rozstrzygania aby zostal po tym slad w ebay i zglos tez na policji

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: oszukany

od licytacji na ktorych zostalem oszukany minelo juz ponad pol roku, obie sprawy zostaly zgloszone ma policje, niestety zadna z nich nie miala jeszcze pozytywnego rozstrzygniecia wiec ani pieniedzy ani zakupionych towarow jak narazie na oczy nie ujrzalem, ubolewam jedynie caly czas nad bezinteresownoscia serwisu ebay ktory w zaden sposob nie stara sie pomoc osobom oszukanym na ich serwisie 😞

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: oszukany

Tak to smutne ale płynie z tego nauczka fakt że mocno bolesna.NA TYM SERWISIE PŁAĆ PRZEZ PAYPAL choćby sprzedający był z Polski i podsuwał Ci nr rachunku.

Pozdrawiam i nie zrażaj się Allegro też ma w dupie jak Cię oszukają nawet jak zapłącisz przez ich payu.

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź