anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

Anonymous
Nie dotyczy
#eBay
 
Cześć, mam taką zagwozdkę... Otóż jakiś czas temu postanowiłem sprzedać na części sprawny komputer i powystawiałem wszystko na eBay.de. Jako iż nie posiadam żadnej firmy, a na eBay jestem okazyjnie to z wiadomych przyczyn jestem sprzedawcą prywatnym. Wszystko oznaczam jako sprzedaż prywatna oraz brak zwrotu. Sprzęt był testowany i starannie zapakowany. Nikt nie zgłaszał problemów, do teraz... Otóż 26 czerwca gość kupił ode mnie pewną część, wystawił pozytywny komentarz, że wszystko git, a dopiero teraz nagle, a więc po ~3 tygodniach pisze mi, że artykuł jest defekt i chce zrobić zwrot. W opisie produktu zaznaczona była informacja, że zwrotów nie przyjmuje. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Ponadto, po zakupie zwlekał dobre parę dni na przelew bo tłumaczył się, że założył dopiero konto i czeka na weryfikację, wypisywał jakieś bzdury, ale finalnie dopiął transakcji. Teraz gdybam nad jakąś sensowną odpowiedzią, bo nie zamierzam przyjmować zwrotu czegoś, co sam mógł zepsuć. No bez jaj, po 3 tygodniach dopiero zgłasza problemy? Macie jakieś sugestie? Są tu jacyś eBayowi spece?
Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

paypal ani ebay nie weryfikuje wagi itp . 

Jak będzie na tyle beszczelny i przedmiot o znacznej wartości to wystarczy że wyśle opakowanie po gumie do żucia , aby tylko mieć numer nadania .

 

przesyłka będzie doręczona , spór zamknięty , kasa oddana .

 

No niestety ale tak jest 😕 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

czy przyjmujesz zwroty czy nie przyjmujesz to nikogo nie interesuje.

zgłosi sprawę do paypal że przedmiot nie zgodny z opisem i to tyle na ten temat.

 

Paypal po upływie czasu odda mu kase czy tego chcesz czy nie chcesz.

 

Będziesz miał 3 wyjscia.

 

- przyjąć zwrot i po otrzymaniu przedmiotu oddać kase

- nie przyjąć i próbować walczyć przedstawiając swoje racje , po upływie pewnego okresu paypal zamknię spór na korzyść kupującego (98% przypadków) 

 

i sam mu odda zapłaconą kwotę z kosztem dostawy , będziesz bez kasy i sprzętu.

 

- Olać wszystko , wypłacić kase z paypal i zniknąć.

 

Tak to w rzeczywistości wygląda , no może że coś się zmieniło w tej kwesti , ale szczerze wątpie.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

Poprosilbym kupujacego aby otworzyl spor ze zwrotem. Poczekalbym na zwrot i osadzil czy zasadny.

Z mojej praktyki: juz fakt otwarcia sporu odstrasza a nastepnie kwestia wysylki na swoj koszt. Szanse sa ze rozejdzie sie po kosciach jesli tak zrobisz

**************************************
Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

paypal ani ebay nie weryfikuje wagi itp . 

Jak będzie na tyle beszczelny i przedmiot o znacznej wartości to wystarczy że wyśle opakowanie po gumie do żucia , aby tylko mieć numer nadania .

 

przesyłka będzie doręczona , spór zamknięty , kasa oddana .

 

No niestety ale tak jest 😕 

 

 

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

Jak nie zabrałeś pieniedzy z paypal to zrób to czym predzej jak już to zrobisz to odeslij niemaiszka na drzewo.

Paypala tez możesz odesłac na drzewo bo mimo, że zrobią Ci tzw. ujemne saldo to nie są w stanei tego w zyciu wyegzekwowac, będa straszyc ale tylko tyle moga.

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

Napisałem do Ciebie na priv, odpowiedz jeśli możesz.
Pozdrawiam
Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

Zła rada. Zamkną konto i zbanują wszystkie nowe zakąłdane z podobnymi adresami, IP, MAC, itd.

Nikt z rodziny nie założy konta.

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź