Oszustwo

Witam. Mam problem, ponieważ zakupiłem przedmiot na aukcji, był kontakt ze sprzedawcą, został dokonany zwykły przelew. Sprzedawca zapewniał że przedmiot został wysłany i będzie za 2 dni, po 2 dniach niestety cisza. Wysłałem zapytanie do sprzedawcy to powiedział że żona go komuś innemu sprzedała, ale aukcja tego telefonu została wystawiona ponownie. Podszedłem gościa inaczej i z innego numeru zapytałem o przedmiot, powiedział że na stanie ma 3 takie same, lecz jeszcze z innego numeru powiedział że nie ma tego przedmiotu ale ma za to inny. Więc wróciłem na swój numer i poprosiłem o zwrot pieniędzy, zapewniał że następnego dnia dokona przelewu i odda pieniądze. niestety od tego czasu kontakt sie urwał i zwrot nie został dokonany. Co mam zrobić w tej sytuacji ? Pomóżcie

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Dot.: Oszustwo

Ja mam podobny problem  sprzedawca zapewniał mnie że telefon który kupiłem   jest  i zostanie mi  jak najszybciej wysłany niesety otrzymałem zamiast telefonu jakieś badziewiaste kolczyki  ale jam miałem inny problem z zapłaceniem przez paypal (adres email sprzedajacego się nie zgadzał z kontem na paypal  ) więc  zapaciłem  przelewem na konto teraz skladam zawiadomienie do prokuratury  i na policje.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Oszustwo

glos sprawe na policje

 

otworz sprawe w centrum rozstrzygania ebay, aby wiedzieli, ze sprzedawca jest nieuczciwy - tak czy owak zwrotu kasy od ebay nie dostaniesz bo kase zwracaja tylko przy platnosciach paypal

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Oszustwo

Witam.

Ja również zostałem oszukany, przelałem pieniążki na konto standardowym przelewem i tyle widziałem mój zakupiony przedmiot.

Sprawę zgłaszam na policji.

Proszę uważać na tego sprzedawcę, tłumaczy się chorą żoną i tyle, zobaczymy jak będzie się tłumaczył przed policją.

W razie pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Oszustwo

Witam.Ja też mam problem, ponieważ najwyraźniej zostane oszukany.Kupiłem podejrzany przedmiot i chcę się teraz wycofac.Nieprzelałem jeszcze pieniędzy co mam zrobic?Mam olac aukcje ale co ze sądem? Jakie są konsekwencje?

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Oszustwo

Jeżeli się tłumaczy przypadkiem chorej żony no to niestety kłamię, mnie się tłumaczył że żona sprzedała telefon. Sprawę oddałem policji złożyłem odpowiednie dokumenty i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź