anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ochrona Sprzedających ? Jaka ochrona.... Ku przestrodze

Witam,

 

Postanowiłem opisać pewną sytuację, może ku przestrodze. Jeśli zaś ktoś borykał się z podobnym problemem, chętnie dowiem się, jak tą sytuację rozwiązał...

 

Historię streszczę maksymalnie... Użytkownik z Rosji zakłada konto, ma oczywiście 0 komentarzy. Kupuje drogą rzecz (400 USD), po jakimś czasie płaci (ku zdziwnieniu). Paczka (a dokładnie list polecony) zostaje wysłana, dość szybko dociera, między czasie dostępny pełen tracking na stronie Poczty Polskiej jak i Poczty w Rosji. Po kilku dniach wiadomość - karton dotarł pusty 🙂 Oczywiście to żart, bo kto o zdrowych zmysłach odebrałby pusty karton ważący 100 gram w sytuacji gdy spodziewał się kurtki (na potwierdzeniu i w necie 1,4 kg). Oczywista próba wyłudzenia, ale śpię spokojnie, bo dysponuję pełną dokumentacją. Ze strony "klienta" zero protokołu szkody, zero jakiej kolwiek wcześniejszej adnonacji o zaistniałej sytuacji.... I co dalej ? Proste - spór. Wielokrotnie takowe miałem, jestem przyzwyczajony, nawet miałem już wrażenie, że wiem, jak w takich sytuacjach się zachować... 99 % na moją korzyść, więc dlaczego miałoby być inaczej tym razem....

 

Niestety było, sprawa zakończona, rozstrzygnięcie na korzyść kupującego ??????!!!!!!! Ale co jest najgorsze ? To, że ani od obsługi .com jak i .pl nie uzyskałem, mimo próśb, informacji, co nie zagrało. Pisałem, że chcę wiedzieć, jak w takiej sytuacji w przyszłości mam się zachować itp... Zawinięcie kasy z paypal, cisza, koniec tematu.

 

Dla mnie to nie jest koniec tematu, bo zaakceptowanie takiej kradzieży w biały dzień normalne dla mnie nie jest.... Kilka takich akcji i można zawijać działalność.

 

Ktoś spotkał się z podobną sytuacją ?

 

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Ochrona Sprzedających ? Jaka ochrona.... Ku przestrodze

Tysiace takich spraw opisaych na forach.

Nie sprzedawac ruskim i tego typu nacjom bo to ryzyko i tyle, skupic sie racze na europie, niemcy, skndynawia tu mozesz zadzialac prawnie.

Zrezygnowac z paypal, przyjmowac przelewy-kazdy moze wysłan przelew nie wazne czy jest z Tajwanu, usa czy japonii.Oczywiscie kwestia tego co sprzedales ale jesli dosc rzadka rzecz to nie bedzie problemu bo nikt tego nie ma.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Ochrona Sprzedających ? Jaka ochrona.... Ku przestrodze

Sprzedawca znajduje sie z gory na pozycji przegranej dlatego nie sprzedaje sie do krajow zwiekszonego ryzyka

(rowniez wysoko ryzykownym obcokrajowcom rezydujacym w krajach zmniejszonego ryzyka - czesto rejestruja sie na falszywy adres), kupujacym z zerowym lub  niskim dorobkiem a takze kosztownych przedmotow a jesli juz to zaplata przelewem. TYLKO. 

Inaczej ryzykujesz.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Ochrona Sprzedających ? Jaka ochrona.... Ku przestrodze

Ja miałam z Włochem na 400 zł jak mnie pamięć już nie myli. Zgłosił najpierw mailowo za cienkie 4 pudełka z CD, potem za wysoką opłatę pocztową. A na samym początku jak kupił zażądał od mnie gratisowego CD za zakup 4 CD, lub darmową wysyłkę.
Zaproponowałam zwrot kasy na nowe pudełka (groszowa sprawa) i za nadwyżkę ponad wartość znaczków pocztowych. W pół godziny założył spór o UWAŻAJ
- w przesyłce były tylko pudełka na CD, bez płyt i książeczek.
Przedstawiałam dokumenty z wagą przesyłki, fotki, a on szybko przekształcił w roszczenie. Pisałam do e-bay i Pay Pal , dzwoniłam i nic poza - zbadamy sprawę.
Zbadali w 4 godziny i przyznali mu kasę. Poinformowali, że mają dowody na jego rację. Wiesz co w 4 godziny zbadali pocztę włoską, jego, moje dokumenty itp.
Był to grudzień i zostałam bez płyt i bez kasy. Brakowało na Pay Pal, to dzwonili i straszyli, że mi konta pozamykają jak nie uzupełnię kwoty.
I tyle z nimi wygrasz.

 

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Ochrona Sprzedających ? Jaka ochrona.... Ku przestrodze

Ja mogę książke napisać na ten temat.

Ostania sytuacja z czerwca. Wszystko wysyłam ze seldzeniem. 

Wysłałam paczke do UK.. Po tygodniu kupujący otworzył reklamacje że nie otrzymał paczki. Dwa dni później otrzymał . opcja zmnieła sie na dostarczono. Poprosiłam o zamkniecie reklamacji. Cisza. Po kilku dnia zwróciłam sie do ebay o zamkniecie reklamacji. Nastepnego dnia zwrócili kupujacemu pienadze z mojego konta. Obecnie nie ma obowiazku podpisywania odbioru przez kupujacego. Ebay zarzucił mi że nie mam jak udowodnić że faktycznie to on a nie kto inny dostał paczkę. Oczywiście odwołania, walenie głowa w mur itp. Nic nie dało. Na koncie reklamacja zamknieta z winy sprzdajacego.Co oczywiście wpłaywa na moja sprzedać. Od 6 lat sprzedaję na ebay.uk i wiecznie mam ten sam problem. Nieuczciwi kupujący i bezsilność sprzedajacego. Ebay nigdy nie staje po stronie sprzedawcy.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Ochrona Sprzedających ? Jaka ochrona.... Ku przestrodze

Kupujących paypal też równo okrada. Po prostu to złodziejska firma.

 

W ostatnim czasie z powodu epidemii zawieszono loty, nie było możliwości wysyłki, sprzedający odesłali kasę, tylko co z tego, skoro na przewalutowaniach straciłam z jakieś 150PLN.

Tak więc nie warto tym płacić, lepiej mieć kartę wielowalutową i korzystać z ubezpieczenia karty.

 

Natomiast w ostatnim czasie zauważyłam, że wiele sklepów zagranicznych na ebay ma możliwość płacenia paypalem, ale nie ma ochrony kupujących. Pod metodą płatności jest informacja: "Ochrona kupujących w systemie PayPal niedostępna".

W jaki sposób można coś takiego właczyć?

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź