OSZUST

Temat zakładam w tym miejscu oraz dziale "dla kupujących", żeby dotarł do jak największego grona użytkowników.
Kupiłem na aukcji procesor, przed wysyłką pieniędzy prowadziłem korespondencję w wiadomościach ze sprzedającym na temat metody płatności, jego danych oraz moich do wysyłki. Pieniądze zostały wysłane 09.11.2016. Dziesiątego listopada status aukcji zmienił się na wysłano, więc nie nabierałem żadnych podejrzeń. Przedmiot miał zostać wysłany paczką priorytetową więc rzekomo do wtorku miał być u mnie. Przedmiotu nie ma do dziś(18.11.16), jedyną wiadomość jaką sprzedający mi wysłał po uzyskaniu pieniędzy to odpowiedź na moją wiadomość o tym, że po wysłaniu pieniędzy się ze mną nie kontaktuje. Wiadomość wyglądała w sposób następujący:

"Na bierzaco zmieniam statusy ogłoszenia. Zarówno po przyjasciu pieniędzy jak i po wysłaniu paczki"
Oczywiście jakiekolwiek prośby o formę kontaktu, numer przesyłki, dowód tego, że paczka została wysłana były ignorowane.

Sam sprzedający na pewno korzystał w całym czasie z platformy Ebay, ponieważ wstawił dwie kolejne aukcje, mianowicie płytę główną oraz kartę graficzną.

Na wiadomość o tym, że jutro sprawa zostanie przekazana do Ebay(ponieważ 10 dni po zakończeniu aukcji można to zrobić), oraz na policję, sprzedający również nie był łaskaw dać żadnej odpowiedzi.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

OSZUST

Sprawę możesz zgłosić do eBay.pl . Ebay.pl skieruje Ciebie najprawdopodobniej do serwisu eBay gdzie została dokonana transakcja. W eBay .pl nie ma ochrony kupującego i sprzedającego. Jeżeli płatność została dokonana przez PayPal to proponuję sprawę zgłosić bezpośrednio do PayPal. Nikłe szanse na odzyskanie pieniędzy za transakcję. Bardziej opłacalne jest założenie konta w którymś z serwisów eBay.de lub eBay.it o ile znasz bardzo dobrze język. Tam są wyższe opłaty za korzystanie + prowizje ale masz 100% ochronę kupującego i sprzedającego. Jak przeczytasz ich regulaminy to nabierzesz przekonania na czym to polega. Sprawę można zgłosić do Policji w Polsce. Długotrwała procedura około 2 godziny na sporządzenie dokumentacji. Odpowiedz dostaniesz po 30 dniach ,że sprawa została umorzona. Policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie ,ale Pan/i Prokurator umarza sprawę . Sprawdzone z autopsji. Ebay i PayPal to instytucje nastawione na pobieranie opłat a nie na pomaganie kupującemu czy sprzedającemu. Wniosek jeden nasuwa się; albo ryzykujesz i kupujesz w dobrej wierze ,albo rezygujesz i nie kupujesz nawet jak bardzo zależy ci na danym przedmiocie. Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź