anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

Witam serdecznie



Czy macie może sprawdzoną ścieżkę wysyłki przedmiotów (zabawki) - mała paczka 40x20x10 do 1kg do Rosji - Moskwa?


Która firma jest najpewniejsza. Wysyłka od osoby prywatnej do prywatnej.



Prosze o pomoc.

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

żadnym kurierem tylko pocztą polską,  szybko, tanio i bezpiecznie (serio), ja w ten sposób już kilka przesyłek mam za sobą, a niektóre dochodziły w ciągu niecałych 24 godzin, właśnie wysłane pocztą


 


tylko wyślij listem poleconym, priorytetowym to poleci samolotem i nie zapomnij nakleić deklaracji celnej CN22, wysyłasz poza Unię i taka nalepka musi się znaleźć

Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

pomocny772007,



a czy masz na myśli zwykłą usługę poczty polskiej, czy EMS?



Ja juz zastanawiałem się nad EMS. Jeśli chodzi o deklarację CN22 to chodzi o tą zieloną rubrykę na dole druku na EMS miedzynarodowe - "Cło-Douane CN22" ?



Czy wystarczy zaznaczyć "podarunki - cadeaux"? Do jakiej wartości nie płaci się cła za taką przesyłkę? Czy musze wypełnić jakies inne dokumenty?



Dzięki za pomoc!

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

mam na myśli zwykła usługę poczty, nie pocztex (ems)


 


tak, o to chodzi, ale jeśli wyślesz pocztą nie ems, to musisz nakleić na list małą zieloną naklejkę CN22, jeśli wartość towaru, bez kosztów wysyłki wynosi 300 DTS tj około 1500 zł, jesli powyżej to CN23


 


a listem poleconym możesz wysyłać do 2 kg włącznie (możesz nawet wysłac w kartonie jak chcesz; tylko koniecznie priorytetem to poleci samolotem


 


ja zawsze zaznaczam podarunek i wpisuję wartość towaru, za tyle sprzedałem


 


co do kwoty to nie wiem, możesz spróbować wysłac mejla, może będą wiedzieć tu u nas w PL informacja.celna@mofnet.gov.pl


 


ewentualne opłaty celne zawsze płaci kupujący


 


jeśli będziesz miał problem z deklaracją celną CN22 na poczcie, bo niektóre poczty tych druków w ogóle nie mają, albo panie na poczcie pierwszy raz słyszą o takim czymś, mnie poczta zamawia takie druki


 


to napisz tutaj na forum to wyślę skan na mejla


 


pozdrawiam

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

 
Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

Polecam firme Granica24 Sp. z o.o. www.paczkadorosji.pl

 

 

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

mała lub duża paczka do rosji - szybko i tanio. Polecam www.paczkadorosji.pl

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

 

"... ja w ten sposób już kilka przesyłek mam za sobą, a niektóre dochodziły w ciągu niecałych 24 godzin, właśnie wysłane pocztą..."

 

 

Jasne, niecałe 24h hahahha, koledze się chyba godziny z tymi ruskimi pomyliły, nie ma szans żeby przesyłka do

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

Do prywatnej osoby możemy wysłac jedynie poprzez Poczte Polską oraz paczkadorosji.pl Z tym, że jeśli zdecydujemy się na Pocztę musimy wykonać kilka czynności

1) poprzez agencję celną zrobić Deklarację Eksportową na wywóz towaru tzw. SAD, 
2) przygotować 3 deklaracje CN23, 
3) wypełnić i nakleić etykietę nadawczą EMS, 
4) po nadaniu przez UC nr MRN w deklaracji celnej 
5) wypełnić i nakleić  druk PP nr 286a – wywóz cło ECS . 
Kiedy już wszystko przygotujemy zostanie nam 
6) zamówić kuriera

Tak więc długa droga.. 🙂

U  paczkadorosji.pl oddalonego od granicy z Białorusią o 27 km serwis wymaga dostawy paczki do swego magazynu, ewentualnie na życzenie klienta  sami mogą odebrać paczkę kurierem. 
Na zlecenie klienta dokonają sporządzenia deklaracji celnej za dodatkową opłatą. Przy czym niezbędne będzie przygotowanie upoważnienia na wykonanie tej usługi. Plusem  w obu przypadkach jest fakt, że mogą wysyłać paczki do osób fizycznych. Tego nie oferują znane firmy kurierskie takie jak DHL czy UPS . Kurierzy mogą nam zrealizować tylko dostawę do firm, przy czym stawka za usługę jest powalająca.

Ja zostałam przy wyborze między  Poczta Polska  i paczkadorosji.pl

 

Ceny paczkidorosji.pl
Przy paczkadorosji.pl za wysyłkę paczki do 3kg zapłacimy 21eur tj. na obecną chwilę przy kursie 4,07 zł = 85,47 zł, natomiast Poczta Polska zaoferuje nam to w  cenie za  :

1 kg = 164,59 zł

2kg = 172,57 zł

3 kg = 179,57 zł

W przypadku paczkadorosji.pl cennik do 3kg jest niezmienny, sprawdzi się fajnie przy wysyłce małych paczek np. butów, odzieży, akcesoriów itp.

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do Federacji Rosyjskiej - Moskwa - jaki kurier?

proszę o szegól czy moge wysłać Warszawa Novosibirsk silnik sam 45 kg?
Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź