anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

Witam,

Mam pewien problem na ebay niemieckim.

Kiedy klient zwraca towar, my zwracacmy mu odrazu pieniadze przez paypal . Nastepnie zakladamy spór o anulowanie transakcji z powodu zwrotu towaru przez kupujacego - jesli kupujacy potwierdzi dostajemy zwrot prowizji od ebay.

 

Niestety wielu uzytkówników nie rozumie o co chodzi, albo specjalnie klikają na odrzucenie .

W tym momencie nie dostajemy zwrotu prowizji od ebaya, a jedynie mail, zeby dokonczyc transakcje z kupujacym, ale wiadomo , że kupujacy nie wplaci drugi raz pieniedzy za rzecz ktorej nie chce ....

Wie ktoś moze,w jaki sposob odzyskac prowizje od sprzedazy z ebaya, skoro nie da sie załozyc juz zadnego sporu z tym kupującym ?

 

z góry dziekuję za wszelkie pomysły.

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Dot.: zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

Przed otwarciem sprawy w centrum rozstrzygania napisz do kupującego, że wystąpisz o zwrot prowizji ponieważ zwrócił przedmiot.


Następnie otwórz sprawę. Jeżeli zdarzy się, że odrzuci, napisz do eBaya o zwrot prowizji (pamiętaj podać numer przedmiotu i nazwę kupującego). Nie zaszkodzi zrobić zdjęcie zwróconej paczki i wkleić eBayowi na potwierdzenie.

 

Zawsze tak robie i nigdy się nie zdarzyło, żeby eBay nie zwrocił mi opłaty.

 

Pozdr

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

niestety niektórzy kupujący bedąc po prostu niezadowolonymi z przebiegu transakcji, złośliwie odrzucaja w sprawach o zwrot prowizji , mimo wczesniejszego poinformowania ..

 

Pisałam do niemieckiego ebaya w tej sprawie, dołaczalam nick osoby , nr przedmiotu i informacje o calym przebiegu transakcji ( czesto nawet wiadomosc otrzymana od klienta, ze przez przypadek odrzucił w sporze). Pieniadze byly zwracacane dla klienta przez paypal, wiec ebay widzi , ze klient je dostal...  - mimo wszystko w odpowiedzi dostalam, ze ja w tej sprawie juz nic wiecej zrobic nie moge, jedynie klient moze do nich napisac, ze sie pomylil i zeby zwrocili nam pieniadze. 

To chore.. zaden klient nie bedzie sie prosil ebaya o to zeby zwrocil sprzedawcy prowizje ... zreszta dostawalam już informacje od klientów , ze pisali do ebaya a zwrotu prowizji nie było...

Wiec albo miales szczescie ze zwrocili Ci prowizje, albo cos dziwnego sie musialo zdarzyc 🙂

 

myslalam, ze moze ktos juz wyczarowal jakis sposob na to ... ale chyba nie.

 

ebay niemiecki to zlodziejski ebay, zrobia wszystko zeby utrudnic zycie sprzedawcy.

 

 

 

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

Witam, też miałem z tym problem, ale teraz jak klient zgłasza zwrot towaru (lub nawet jak nie zgłosił a już do nas wrócił) piszę mu żeby zgłosił na Ebay, że chce zwrócić towar - ma on taką opcję przy swoim protokole zakupu do 35 dni od dnia zakupu. Piszę mu też, że jak zgłosi, to wtedy pieniądze będą zwrócone no i działa. Wtedy wchodzisz tylko w problem klaren, oddajesz kase i jest automatycznie zwrot prowizji.

A ja mam pytanie do Ciebie, w jaki sposób zgłaszasz ten spór o anulowanie transakcji? Bo jak kliet jeszcze nie zaplaci to mogę zrobić storno, ale jak już zapłaci to nie widzę takiej opcji. Możesz podpowiedzieć? Jeszcze jedno pytanie, czy Ebay ma jakis bezposredni mail na ktorego można do nich pisać? W jaki sposób nawiązujecie z nimi kontakt?

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

Ostatnie pytanie cofam. Zamiast  najpierw sprawdzić to się zapytałem. Poprostu jeszcze nie miałem przyjemności pisania z nimi, ale niestety pojawiły sie powody.

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

Na jakim ebayu się rejestrowałaś? Na niemieckim?

 

Ja zawsze kontaktuje się z polskim oddziałem. Już około 6 razy zwrócili mi pieniądze. Za każdym razem bez problemu.

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

http://pages.ebay.pl/help/sell/cancel-transaction-process.html

Chcesz anulować transakcję mimo że kupujący zapłacił? Oddajesz kase przez Paypala i otwierasz sprawe w centrum rozstrzygania.
Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

birneshop, bardzo sprytne z tym , żeby kupujacy sam otworzyl spor ze chce zwrocic towar . z pewnościa wykorzystam Twoj pomysł 🙂 Duzy plus dla Ciebie i dziekuje 🙂

 

jesli chodzi o spor o anulowanie transakcji to w kazdej chwili mozna go otworzyc, nie wazne czy jest zaplacone czy nie . Jak to sie odbywa przez polskiego ebaya to Ci nie powiem, bo uzywam tylko niemieckiego . Ale napewno sposob z tym ze oddajesz kase przez paypala i zakladasz spor bedzie dzialal.

Na niemieckim ebayu rozwijasz strzalke po prawej stronie przy transakcji, wybierasz "Fall wegen eines nicht bezahlten Artikel offnen/Abbruch der Transaktion" , a nastepnie to co Ci pasuje . Do wyboru opcja : klient nie zaplacil ( aktywna jak faktycznie nie zaplacil ) i anulowanie transakcji ( pozniej mozna wybrac z jakiego powodu np. klient zmienil zdanie/pomylil sie, wyprzedano towar, klient zwrocil towar i dostal zwrot pieniedzy itp.)

 

jesli chodzi o kontakt z ebayem to klikasz w pomoc i kontakt z nami . 

W zaleznosci od sprawy kontaktuje sie z polakami ( bo tu jest zarejestrowane konto ) lub niemcami. Polacy zdecydowanie bardziej pomocni .

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: zwrot prowizji ebay de przy zwrocie towaru- brak zgody kupujacego

Witam,może komuś się przyda mieliśmy taki przypadek że po zwrocie przez PayPal nie zaktualizowało zwrotu na karcie klienta i nie można było za nic wystapić o zwrot prowizji,po kilku mailach do Ebay pl okazało się że w takich wypadkach należy usunąć w karcie klienta płatność PayPal i zapisać i autoamtycznie w menu pojawia się możliwość wystąpienia o zwrot/anulowanie transakcji.Mała rzecz a może komuś się przyda. Mam pytanie z innej strony widzę że Pani działa dość rozlegle na Ebay DE jeśli nie jest tajemnicą czy można wiedzieć jakim kurierem wysyła Pani do Niemiec aby mieć tak niski koszt wysyłki? Poszukujemy alternatywnego sposobu wysyłki kurierem a na Pani aukcjach widnieje koszt wysyłki w granicach 3 euro. Byłbym wdzięczny za odpowiedź lub inne sugestie ze strony innych użytkowników pozdrawiam

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź