anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Witam

mam poważny problem z kupującym i z bezdusznymi pracownikami ebay.com

w dniu 1/07/13 sprzedałem przez ebay.com sztylet do USA

sztylet wysłałem kupującemu 16/07/13 ,ponieważ kupujący chciał wylicytować jeszcze zegarek który wstawiłem na licytację w ebay

więc 16/07/13 wysłałem kupującemu sztylet i zegarek , napisałem do kupującego że przedmioty są wysłane i podałem jemu numer śledzenia. 21/07/13 kupujący zglosił do ebay że nie otrzymał przedmiotu ,a przedmioty były w dostawie do kupującego.

25/07/13 kupujący otrzymał  sztylet ale zataił ten fakt przed ebay i 27/07/13 ebay zamknął sprawę na moją niekorzyść.

Dwa dni po otrzymaniu przedmiotów przez kupującego ebay zamyka sprawę na moją niekorzyść.

odwoływałem się od tej decyzji pisałem do ebay ze dwadzieścia razy i nic kamień w wodę , mimo przedstawionych przeze mnie dowodów na to że kupujący otrzymał przedmioty ebay w dalszym ciągu domaga się odemnie zwrotu pieniędzy.

Opisałem całą sytuację do ebay wysłałem im zdjęcie rachunku z poczty i numer śledzenia a ebay nie reaguje

Pytam się czy takimi sprawami zajmują się bezduszne komputery czy myślący ludzie jak można mimo okazanych dowodów na to ze kupujący otrzymał przedmioty dalej ślepo trzymać stronę kupującego. Facet zataił przed ebaj że otrzymał przedmioty ja mam potwierdzenie z poczty w internecie jest potwierdzenie że facet otrzymał przesyłkę nie wiem o co chodzi ebayowi.

Facet oszukał mnie i ebay ma pieniądze które zwrócił jemu ebay i mój sztylet  a mnie ściga ebay o zwrot pieniędzy.

jak to jest możliwe żeby ebay tak działał że chroni tylko kupującego to sprzedający nie ma żadnych praw w ebay i może być oszukany przez kupującego ,a ebay przymyka oko na takie sprawy. Ebay domagał się opłaty za sprzedany przedmiot , zapłaciłem im chociaż nie chciałem tego zrobić za ich stronnicze postępowanie. Teraz nie mam sztyletu i Ebay jeszcze żąda zwrotu pieniędzy mam maile od kupującego potwierdzające że otrzymał sztylet dlaczego tak funkcjonuje ebay tylko w jedną stronę,.napisałem do ebay że nie oddam im pieniędzy, ponieważ są to pieniądze za sprzedany sztylet i że mam dowody na to że kupujący otrzymał sztylet oczywiście te same dowody przedstawiłem do ebay i ze strony ebay jest cisza. ebay tylko żąda zwrotu pieniędzy i straszy mnie zawieszeniem i zamknięciem mojego konta w ebay. Nie mam wyjścia będę musiał zgłosić sprawę do sadu w UK  chciałbym tego uniknąć , ale nie widzę innego wyjścia , ten monopol jest bezduszny i ślepy. Może ktoś mi pomoże w tej sprawie. Pozdrawiam Piotr

 

 

 

Wiadomość 1 z 23
ostatnia odpowiedź
22 ODPOW. 22

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Zgłość Charge back do operatora karty że paypal (to on jest operatorem nie ebay) że cię oszukali tak PAYPAL cię oszukał .

Trochę to potrwa ale powinni ci zwrócić to obciązenie. 

Choć pewnie paypal będzie fikał ale tak samo jak PP na w dupie sprzedaawce tak samo operator karty ma ... PP 🙂

Niestety w dzisiejszych czasach oszukiwanie to podstawa biznesu można o tym elaboraty pisać.

Wiadomość 21 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Witam

czy jest ktoś nadal zainteresowany pozwem przeciwko tym oszustom?

Czy ktoś może już założył jakąś sprawę i wygrał...?

 

BR

Wiadomość 22 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Nic nie wygrasz, bo nawet jak uruchomisz Europejskiego Rzecznika Konsumentów, to ci odpiszą, że możesz im założyć sprawę w Luxemburgu.
Jak masz czas i kasę to sobie zakładaj.
Takie twory jak e-bay i Amazon to mafie ponadnarodowe. Poplątane, pochowane, zakłamane.
Zachód nas uczy demokracji i moralności, a wszyscy myślący widzą jak u nich jest.
Tylko kasa i media zaklinające rzeczywistość.

Wiadomość 23 z 23
ostatnia odpowiedź