anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Witam

mam poważny problem z kupującym i z bezdusznymi pracownikami ebay.com

w dniu 1/07/13 sprzedałem przez ebay.com sztylet do USA

sztylet wysłałem kupującemu 16/07/13 ,ponieważ kupujący chciał wylicytować jeszcze zegarek który wstawiłem na licytację w ebay

więc 16/07/13 wysłałem kupującemu sztylet i zegarek , napisałem do kupującego że przedmioty są wysłane i podałem jemu numer śledzenia. 21/07/13 kupujący zglosił do ebay że nie otrzymał przedmiotu ,a przedmioty były w dostawie do kupującego.

25/07/13 kupujący otrzymał  sztylet ale zataił ten fakt przed ebay i 27/07/13 ebay zamknął sprawę na moją niekorzyść.

Dwa dni po otrzymaniu przedmiotów przez kupującego ebay zamyka sprawę na moją niekorzyść.

odwoływałem się od tej decyzji pisałem do ebay ze dwadzieścia razy i nic kamień w wodę , mimo przedstawionych przeze mnie dowodów na to że kupujący otrzymał przedmioty ebay w dalszym ciągu domaga się odemnie zwrotu pieniędzy.

Opisałem całą sytuację do ebay wysłałem im zdjęcie rachunku z poczty i numer śledzenia a ebay nie reaguje

Pytam się czy takimi sprawami zajmują się bezduszne komputery czy myślący ludzie jak można mimo okazanych dowodów na to ze kupujący otrzymał przedmioty dalej ślepo trzymać stronę kupującego. Facet zataił przed ebaj że otrzymał przedmioty ja mam potwierdzenie z poczty w internecie jest potwierdzenie że facet otrzymał przesyłkę nie wiem o co chodzi ebayowi.

Facet oszukał mnie i ebay ma pieniądze które zwrócił jemu ebay i mój sztylet  a mnie ściga ebay o zwrot pieniędzy.

jak to jest możliwe żeby ebay tak działał że chroni tylko kupującego to sprzedający nie ma żadnych praw w ebay i może być oszukany przez kupującego ,a ebay przymyka oko na takie sprawy. Ebay domagał się opłaty za sprzedany przedmiot , zapłaciłem im chociaż nie chciałem tego zrobić za ich stronnicze postępowanie. Teraz nie mam sztyletu i Ebay jeszcze żąda zwrotu pieniędzy mam maile od kupującego potwierdzające że otrzymał sztylet dlaczego tak funkcjonuje ebay tylko w jedną stronę,.napisałem do ebay że nie oddam im pieniędzy, ponieważ są to pieniądze za sprzedany sztylet i że mam dowody na to że kupujący otrzymał sztylet oczywiście te same dowody przedstawiłem do ebay i ze strony ebay jest cisza. ebay tylko żąda zwrotu pieniędzy i straszy mnie zawieszeniem i zamknięciem mojego konta w ebay. Nie mam wyjścia będę musiał zgłosić sprawę do sadu w UK  chciałbym tego uniknąć , ale nie widzę innego wyjścia , ten monopol jest bezduszny i ślepy. Może ktoś mi pomoże w tej sprawie. Pozdrawiam Piotr

 

 

 

Wiadomość 1 z 23
ostatnia odpowiedź
22 ODPOW. 22

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Mialem podobna sytuacje. Sprzedalem cos do Rosji z USA. Przesylka wedrowala 2 miesiace wiec, oczywiscie kupujacy otworzyl spor i otrzymal zwrot.

 

Gdy przedmiot dotarl po fakcie zawiadomil mnie i zaplacil.

 

Moze twoj kupujacy bedzie sie poczuwal do uczciwosci jesli nie to moze telefonicznie lub czat

w USA (glowny Ebay)

http://ocsnext.ebay.com/ocs/cusr?query=1484

 

ale moze starczy interwencja w regionalnym Ebay

http://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/cusc?from_ocs=1&inputtext=INQ_DOCUMENT_OC2165

 

 

lub faktycznie pozostaje droga prawna ale to chyba gra nie warta swieczki bo nawet male sprawy kosztuja cos niecos i trzeba zaplacic z gory.

Wiadomość 2 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Tak , zgadza się tylko moja przesyłka dotarła przed zamknięciem sporu i facet nie powiadomił ebay że otrzymał przesyłkę

a do ebay pisałem ze 30 razy i podałem im numer śledzenia , moja przesyłka dotarla do USA w 9 dni

Wiadomość 3 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Nie napisałeś nic o tym, czy złożyłeś reklamację na poczcie? Jeżeli nie to zrób to. Otrzymasz pisemną informację, czy przesyłka doszła do niego, i kiedy. Jest to bardzo ważna informacja.

 

Dodatkowo rób screeny z trackingów PL (czy tam UK) i USA.

 

Pisałeś do Paypala? Wiem, że to eBay oddał kase, ale napisz, prześlij dowody, zobacz co odpiszą.

 

I na koniec ... nie poddawaj się.

Wiadomość 4 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

zrobilem to co mi doradziłeś i napisałem maila do Royal Mail , oni napisałi mi potwierdzenie że przesyłka została wydana i podpisana 25/07/13  to jest dwa dni przed zamknięciem sprawy  przez ebay.

Nie obwiniam całkowicie ebay ale ponoszą dużą winę za ich ignorancję i bezduszność co doprowadziło do tego że kupujący pod płaszczem ebay mógł dokonać oszustwa.

Ebay wcale nie reagował na moje dowody tak jakby ich to nie obchodzilo.

Kupujący napisał bzdury i tego się trzymali a na dowody sprzedającego nawet nie odpowiedzieli.

Żeby chociaż bezstronnie rozpatrzyli sprawę po której ze stron leży wina i ukarali  winnego za wprowadzanie w błąd ebay.

Tego nie uczynią ,bo chciwy ebay domaga się tylko opłat za sprzedany przedmiot za który oni teraz żądają zwrotu.

Przez opieszałość i lenistwo ebay człowiek musi walczyć o swoje , to ebay powinien odzyskać od kupującego mój przedmiot

Byłem u prawnika i zakładam sprawę przeciwko ebay o odszkodowanie.

 

 

 

Wiadomość 5 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Życzę powodzenia. Daj znać jak to się skończyło.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 6 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Jesteśmy Polakami i mając rejestrację w ebay.pl podlegamy polskiemu prawu i ochronie Polskiego wymiaru sprawiedliwości więc po prostu należy kierować się do Prokuratury Rejonowej. Też mam podobna sytuację i w tej chwili właśnie prawnik przygotowuje mi komplet dokumentów do Prokuratury. To jest skandal by anonimowe osoby podpisujace się Biuro Obsługi Klienta Ebay np. Małgosia decydowały o naszych własnościach lub roztrzygały sprawy w/g własnego uznania. 10 lat temu podobnie wygladało na Allegro, ale właśnie ogromna ilość spraw sądowych dokonała zmiany, teraz Ebay czuje sie bezkarny i niestety czas to zakończyć, myślę też że te środki finansowe z których jesteśmy okradani mogą trafiać do kieszeni tych anomiowych pracowników BOK i myślę że oprócz Prokuratury powiadomię NIK.

BMvip
Wiadomość 7 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Warto też ruszyć do mediów np.:Janusz Weiss,program UWAGA, sprawa dla reportera, są naprawdę skuteczni, sławna sprawa komornika z Łodzi który też czół się bezkarnie i rabował w majestacie prawa (w jago pojęciu). Nie sądzę by ci pracownicy BOK rozdawali wspaniałomyślnie nasze pieniadze zagranicznym nieznajomym - to absurd, sprawę należy koniecznie wyjaśnić i nagłośnić.

BMvip
Wiadomość 8 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

Nigdzie na świecie nie istnieje takie prawo by kupujący dostawał towar i zwrot pieniędzy i nie pozwólmy robić z siebie frajerów. Kto tym anonimowym pracownikom BOK dał prawo do tego by dysponowali i decydowali o naszych funduszach. BOK nie posiada siedziby, nr. telefonu, własnego radcy prawnego, adresu do korespondencji itp. - to typowe i charakterystyczne metody umożliwiajace przestępczość z wykorzystaniem pozycji monopolisty. Niestety MIARKA SIĘ PRZEBRAŁA !!!!

BMvip
Wiadomość 9 z 23
ostatnia odpowiedź

Dot.: jak uporać się z ebay. com i nieuczciwym kupującym

fakt faktem - sprzedający sa okradani.

Polityka ebay jest taka ze liczy sie tylko kupujący, a nie sprzedający. Na sprzedajacych ebay wylewa same pomyje i na żywca ich dyma. Zabiera pieniadze praktycznie kiedy chce i jak chce i nie ma że boli. Pod byle pretekstemn tracisz kase a kupujacy ma towar i pieniadze. Ebay robi to tak bezczelne że naprawde można sie wkurzyc.   A  przeważająca czesc odpowiedzi EBAY i te ich automatyczne wklejki  świadcza o tym ze traktuja nas chyba jak idiotów (nie chodzi o ebay.pl bo oni prawie nic nie moga jezeli chodzi o sprzedaz zagraniczną ).

Wiadomość 10 z 23
ostatnia odpowiedź