Zwrot towaru, a zwrot prowizji

bartsell_eu
Użytkownik

Witam

 

Mam pytanie, poniewaz nie do konca rozumiem reglaminu w wypadku zwrotow. Sprzedaje glownie do Niemiec. Jak to bywa, czesc klientow zwraca. Czesc robi to przez ebay, czyli zaklada sprawe zwrotu i tu jest dla mnie jasne ze jak zwroce naleznosc to odzyskuje prowizje. Duza czesc klientow jednak zwraca towar bez zakladania sprawy, ot tak sobie odsyla paczke informujac o tym lub nawet nie informujac. W tej sytuacji do tej pory postepuje tak ze po stwierdzenu takiej zwroconej przesylki zwaracam naleznosc przez paypal. Skutkuje to tym ze pojawia sie ikonka ze naleznosc zostala zwrocona i wygasa ikonka ze transakcja zostala zakonczona. Myslalem do tej pory ze to zalatwia sprawe. Mam jednak watpliwosc czy w tym wypadku zwrocona mi zostaje prowizja od ebay??  Po przeczytaniu regulaminu dowiedzialem sie ze zwrot naleznosci przez paypal nie oznacza automatycznego zwrotu prowizji,  ... no to ladnie :-(. Czy znajdzie sie tu ktos madry kto mi wyjasni jak postepowac poprawnie aby odzyskiwac prowizje z takich zwroconych poza ebayem transakcji? Regulamin mowi ze nalezy otworzyc i zamknac sprawe, ale nie bardzo wiem jak mam to zrobic (anulowac transacje po zwrocie naleznosci? czy najpierw anulowac, a nastepnie zwrocic naleznosc przez pp ?), a dodatkowo obawiam sie ze takie czynnosci jak otwieranie spraw  rozsierdza dodatkowo i tak niezadowolnych zwracajacych klientow i skonczy sie to nagtywem.

 

Dziekuje z gory za odpowiedz, pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Dot.: Zwrot towaru, a zwrot prowizji

Witam.

 

po  informacji że następuje zwrot  , musisz Ty sam wystąpić o anulowanie transakcji ' anuluj powód kupujący odsyła towar , aby otrzymać zwrot pieniędzy , nigdy nie zaznaczaj że zabrakło towaru , kupił ktoś inny itp.

 

tylko i wyłącznie tak załatwiona sprawa gwarantuje że odzyskasz zwrot prowizji + nie masz tzw. problemu .

 

sprawdz w swich wskaznikach czy mam zanotowanych 'problemów' nadmiar będzie skutkował zablokowaną sprzedażą.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Dot.: Zwrot towaru, a zwrot prowizji

Witam.

 

po  informacji że następuje zwrot  , musisz Ty sam wystąpić o anulowanie transakcji ' anuluj powód kupujący odsyła towar , aby otrzymać zwrot pieniędzy , nigdy nie zaznaczaj że zabrakło towaru , kupił ktoś inny itp.

 

tylko i wyłącznie tak załatwiona sprawa gwarantuje że odzyskasz zwrot prowizji + nie masz tzw. problemu .

 

sprawdz w swich wskaznikach czy mam zanotowanych 'problemów' nadmiar będzie skutkował zablokowaną sprzedażą.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zwrot towaru, a zwrot prowizji

*czy nie masz zanotowanych* sorry za pomyłkę ...
Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zwrot towaru, a zwrot prowizji

Dziekuje za bardzo szybka odpowiedz.

 

Rozumiem ze w przypadku kiedy klient otwiera sprawe o zwrot to kwesta zwrotu prowizji jest zalatwiana automatycznie po oddaniu naleznosci?

 

Zas w przypadku kiedy klient oddaje towar poza ebayem, np. informuje mailem ze oddaje i odsyla, to procedura jest taka ze nalezy poczekac az przyjdzie paczka, nastepnie anulowac transakcje podjac powod "kient poprosil o anulowanie transakcji" (bo tylko takie pasujacy do sytuacji powod moge wybrac na ebay.de) i nastepnie zwrocic kase przez paypal ?

 

W tym drugim przypadku jest to mozliwe tylko na ebay.de, na ebay.pl nie mozna analogicznie anulowac transakcji juz zakonczonej i dostarczonej, nie widze takiej opcji w miejscu gdzie jest takowa na niemieckim.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zwrot towaru, a zwrot prowizji

Niestety nie , kupujący informuje Cie o chęci zwrotu przedmiotu ' otwiera' informuje ebay tym samym Ciebie że odsyła towar i wtedy musisz odznaczyć że płatność otrzymana - rozwiąż problem , sprzedałem ale chce anulować , powód kupujacy zwraca aby otrzymać pieniądze. 

i wtedy niech odsyła , przyjdzie do Ciebie oddasz kase , tym samym masz wszystko do wglądu , odeśle ok , nie odeśle jego problem , Ty masz anulowanie , zwrot prowizji i czyste konto.

 

To że zwrócisz płatność nie ma nic wspólnego z prowizją. Prowizja jest za sprzedaż , a jak sprzedaży nie anulujesz to dlaczego mają oddać Ci prowizje.

 

ta wiedza kosztowała mnie 5 letnie konto , więc teraz jestem o tyle mądrzejszy.

 

PAMIETAJ o sobie chroń siebie i swoje konto!

 

pamiętaj zawsze o anulowaniu zakupu i wtedy się odgaduj , co to ewentualnego zwrotu.

 

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zwrot towaru, a zwrot prowizji

Dot.: Zwrot towaru, a zwrot prowizji

Tu masz to chyba lepiej opisane 🙂
Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zwrot towaru, a zwrot prowizji

Witam.

Chciałbym odgrzać kotleta: sprzedałem poprzez ebay.com czyli USA, z dynamicznym planem reklamowym. Klient chce jednak anulować zakup - jeśli kliknę anulowanie zakupu na prośbę kupującego (minęło więcej od zakupu jak kilka godzin) to i tak pobierana jest prowizja ponad 600$..z tego co pisze eBay:

"Z radością informujemy, że od 1 kwietnia 2023 r. będziemy zwracać całą prowizję od sprzedaży, łącznie ze stałą opłatą za zamówienie, kiedy zatwierdzisz prośbę kupującego o anulowanie".
Napisałem do eBay, dlaczego tak się dzieje, ale jeszcze nie mam odp. od nich. Czy ta prowizja nie zostanie zwrócona czy jest szansa, aby wyjść na zero? screenschot poniżej:

Dzięki z góry za odp.

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź