anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

Witam. Pojawił się duży problem z wysyłką przedmiotu do USA. Kupujący się zniecierpliwił na tyle, że założył sprawę i poprosił o pomoc Ebay. Twierdzi, że paczka zaginęła bo od 5 sierpnia nie wyruszyła z Polski.

Tyle, że według śledzenia na poczcie: https://emonitoring.poczta-polska.pl/?lang=EN&numer=CP269154174PL  paczka wyruszyła z Polski. Niestety dowiedziałem się na poczcie, że gdy paczka opuści Polskę, nie ma aktualizacji przebiegu trasy przesyłki, dopóki nie dotrze ona do kraju docelowego(USA) i tamtejszy operator nie wprowadzi jej do systemu. Niestety ani Ebay, ani ten kupujący tego nie rozumieją. Dowiedziałem się także, że przesyłka może iść 2 miesiące. Jadę dziś na pocztę sprawdzić co mogę tu zdziałać. Może mają jakieś dokładniejsze dane o przesyłce. Jeśli paczka nie zaginęła i jest w drodze to ciekawie będzie gdy ten spór zakończy się tym, że będę musiał oddać pieniądze, a przesyłka po paru tygodniach dojdzie i kupujący nie okaże się uczciwy i paczkę odbierze. Stracę pieniądze i paczkę. Teraz już wiem, że trzeba wysyłać priorytetem, ale wysyłam pierwszy raz i nie wiedziałem tego wcześniej. Co mogę w takiej sytuacji jeszcze zrobić?

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

Wysłałeś drogą morską więc przesyłka będzie u kupującego dopiero w październiku lub listopadzie, zrobiłeś błąd nie wysyłając priorytetem. Gdybyś wysłał priorytetem to przesyłka byłaby u kupującego jeszcze może i jeszcze w sierpniu.

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

Niestety nie wiedziałem, że tak będzie. Tylko co mam zrobić gdy dokonam zwrotu pieniędzy a paczka dojdzie w październiku i kupujący nie wykaże się uczciwością i paczkę odbierze zamiast odmówić odbioru i wtedy wróciła by do mnie. Będę stratny 2 razy

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

Zapytaj supportu, ile masz czasu po zamknięciu sporu na odwołanie się od ew. decyzji ebay o zwrocie kasy kupującemu . Odczekaj, być może przed ostatecznym terminem odwołania się przesyłka dojdzie i uznają odwołanie na bazie trackingu z info o dostawie

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

Na razie ebay wstrzymało sprawę do 30 sierpnia po moim emailu z wyjaśnieniem jak wygląda sytuacja na poczcie, że paczka musi przypłynąć do USA, inaczej nie ma aktualizacji trackingu. Pani w okienku na poczcie powiedziała, że przeważnie po około 7-8 tygodniach paczki dopływają do USA.

 

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

Na stronie 17 Track sprawdzisz każdą przesyłkę na świecie. Pozdrawiam.

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

OK - tylko nie każdy kupujący taki chętny do płacenia za priorytet i patrzy na koszt wysyłki więc "gość" postąpił mądrze , że wysłał ekonomiczną.  Każdy kalkuluje i patrzy na koszta tym bardziej teraz gdy **bleep** jebie wszystkich jak może nie bierze prowizji od ceny przedmiotu tylko łączy cenę z wysyłką i liczy sobie od całości.

 

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

Nic nie zwracaj bo nie zobaczysz ani paczki ani kasy. Czekaj aż paczka dojdzie. Lukaj na 17 Track

Pozdrawiam i głowa go góry. Mnie **bleep** właśnie wstrzymał 1000€ bo boją się ,że coś z przesyłką będzie nie tak i będą płacić bo poszła do USA ale jak kiedyś kupiłem u niemry złoty naszyjnik i bransoletę wysłałem pierwszą wpłatę w pln bo zapomniałem zmienić a następną już w € a otzrymałem nie złoto tylko śmieci ze śmietnika to **bleep** za 5 minut mi odpisał , że im przykro ale nie są w stanie mi pomóc!!! Tak samo było jak kupiłem antyk wazon od huja z indii a okazał się falsem. To rasistowsko - faszystowski portal co im zresztą napisałem a nasz ptoblem to tylko miejsce zamieszkania Polska.

 

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

EBAY samo zwróciło mu kasę, a paczka dziś do niego przyszła i odebrał mimo moich wiadomości żeby nie odbierał jeśli nie chce płacić. Chyba to koniec, zostałem bez kasy i zawartości przesyłki. eBay umywa ręce i każe na własną rękę się z nim kontaktować. Ale syf i burdel. Więc mogę od kogoś coś zamówić po czym zarządzać zwrotu bo znudzę się czekaniem, zwrócą mi pieniądze a paczka i tak dojdzie. Porażka.

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Wysyłka paczki ekonomicznej do USA - spór

Aby zapobiec takiej sytuacji należy ustalić dłuższy okres dostawy. Np. Chińczycy ustawiają na 2 - 3 miesiące. Kupujący może reklamować dopiero po upłynięciu tego czasu.

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź