anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka paczki do USA - czym i jak?

Witam!

 

Tak się składa, że sprzedałem jako osoba prywatna, użytkownikowi ebay.com (osoba prywatna) jedną rzecz używaną za 390 dolców + wysyłka po jego stronie. Jako, że paczka waży teraz okolo 13 kg wymiary nie sa jakieś porażające wiec tutaj nic nie przekroczy. Mam teraz dylemat czym to w miarę sensownie wysłać.

Patrzyłem, na jednej stronie oferującej wysyłki do USA od róznych brokerów, ale jak sie potem okazuje, przynajmniej tak to rozumiem, że nie moge tego wysłać za ich pośrednictwem bo jest to towar handlowy (?), a nie darowizna czy tam prezent.

I zastanawiam się jak do tego podejść, bo w tych deklaracjach trzeba coś podać. Teoretycznie można wpisać, że to Gift, ale w praktyce to złamanie prawa i potem może być chyba nieciekawie w tej kwestii.

Stąd pytanie: Czym wysyłacie takie paczki i jak to deklarujecie? Jest jakaś sprawdzona opcja?

Zastanawiam się czy w tym wypadku tylko wysyłka Pocztą Polską nie byłaby jednak najlepsza?

Z góry dziekuje za sugestie, bowiem jakoś muszę to w miarę szybko nadać bez problemów 😉

pozdrawiam

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Dot.: Wysyłka paczki do USA - czym i jak?

poczta polska ->usps to była by najlepsza opcja. Prawdopodobnie najtnasza i pewna.... pewna gdyby nie to że chyba jak co roku  zimą rozpoczął sie okres opoznien po stronie usps.

I znowu nerwy. 

Na razie zadna przesyłka wyslana w lutym nie zaktualizowała sie poza informacja ze opusciła polske.

Także przesyłka z konca stycznia stoji.

 

Wiec gdyby nie było zimy to polecił bym ci Poczta Polska --> USPS ale w obecnej sytuacji nie bo jest ryzyko ze nie dojdzie przez 30 dni w ciagu ktorych powinnes dostarczyc.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Wysyłka paczki do USA - czym i jak?

Dzięki za cynk.

Co raz bardziej, przymierzam sie do wysłania tego Pocztą Polską, bo chyba będzie najmniej formalności.

 

O ile orientujesz się, to co należy najlepiej zaznaczyć/wpisac w deklaracji wysyłając taką paczkę, opcja gift byłaby tu na miejscu?

Jesli masz jakąś wiedzę na ten temat bo sam wysyłałeś już rzeczy o sporej wartości, będę wielce rad, za podpowiedź

pozdrawiam

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Wysyłka paczki do USA - czym i jak?

wysłałem ci wiadomosc na PRV.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź