anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Po nowym roku sprzedaż do UK , będzie automatycznie obciążana 20% VAT .   ( podobnie jak sprzedaż do Norwegii czy Australii ) 

https://strefasprzedawcy.ebay.pl/aktualnosci/wrzesien-2020/vat

Jako vatowiec , co robić  by sprzedaż nie była podwójnie opodatkowana ? Odprawy celne każdej przesyłki ? Rejestracja VAT UK ? 

Czy ktoś orientuje się w nadchodzących zmianach ?  

Wiadomość 1 z 32
ostatnia odpowiedź
31 ODPOW. 31

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Oczywiście, że jest. Na każdej platformie sprzedażowej.

Wiadomość 11 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Na ebay.pl nic nie ma. Support nie odpowiada, naliczanie podatku drugi raz to dla nich czysty zysk.

Wiadomość 12 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Nie wiem jak jest na ebay.pl. Najlepiej wystawiać na ebay.co.uk, ebay.com, ebay.de i tam jest miejsce do wpisania stawki VAT.

Wiadomość 13 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

U mnie na ebay.com mozesz wpisac tylko vat do poszczegolnych stanow Ameryki. Nie ma Europy ect..

Wiadomość 14 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Cześć wszystkim , czy dobrze rozumiem ,na eBay.co.uk w rubryce VAT mam wpisać 20%?a co z pozostałymi krajami które również kupują na na danych aukcjach. Przecież sprzedaż jest w Polsce na 23%. Nie powinno być tak ze sprzedajemy w kwocie netto ( z zerowym vatem) i podpinany potw wysyłki pod fv VAT ? Hmmm , a tu się rodzi kolejne pytanie jak uzyskać dok z odprawy celnej wysyłając towar do uk poprzez pocztę Polska - niby zielone karteczki fv bat tylko skąd wzuasc dok wywozu towaru poza unie ? Czy wystarczy potw z numerem nadania w książce pocztowej ? Ma ktoś jakieś konkretne inf , ?
Wiadomość 15 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Witam

Czy mozna wystawic fakture w Polsce z 0% VAT sprzedajac prywatnemu konsumentowi w UK?

Wiadomość 16 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Nie, ebay przecież pobiera od 1.01.2021 podatek od kupujących i przekazuje do US w UK.

Wiadomość 17 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

ktoś ma już doświadczenia związane z wysyłką do UK po 01.01 ? sprzedając towary o wartości poniżej 135 funtów mozna wystapić jedynie o EORI Brytyjskie i po jego uzyskaniu normalnie wysyłac paczki ? Ebay jak rozumiem sam pobiera podatek i przekazuje go do brytyjskiego US, co w tej sytuacji robić aby paczki sprawnie docierały na miejsce, do paczki dołączyć wydruk z potwierdzeniem transakcji ebay gdzie jest wyszczegołnmiona wartośc pobranego i przekazanego Vat ? 

Wiadomość 18 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

EORI nie jest do niczego potrzebne. Normalnie wystawiasz fakturę z 20% VAT i wysyłasz. Do 135 funtów podatek pobiera ebay, powyżej musisz sam odprowadzić. Musisz się zarejestrować w UK w ich US, żeby móc odprowadzać podatek od wyższych kwot i dostawy.

Wiadomość 19 z 32
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT od sprzedaży do UK od 01.01.2021

Proszę o wytłumaczenie, bo ja już tego nie ogarniam.

Kolejny raz spotykam się z informacją, że ma być FV z 20% VAT, ale:

Nie mam brytysjkiego numeru VAT i nie jestem tam zarejestrowany, więc to eBay rozlicznia brytyjski VAT. Ale czy faktura VAT (wystawiana do zamówienie do UK, ale rozliczana w polskim urzędzie skarbowym nie powinna mieć 23%, a nie 20%? Przecież sprzedaż rozliczana jest w Polsce i nikt mi nie przyjmie do rozliczenia FV z 20% stawką VAT, bo takiej w Polsce nie ma. 

Wiadomość 20 z 32
ostatnia odpowiedź