VAT OSS e commerce

Czy ktoś już to rozkminił?

Wiadomość 1 z 38
ostatnia odpowiedź
37 ODPOW. 37

Dot.: VAT OSS e commerce

Witam jak zaznaczyłeś w ustawieniach że jestes zarejestrowany do VAT OSS?

 

Wiadomość 11 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

W tej zakładce: https://www.ebay.pl/spr/vat

Oczywiście przy polskim NIP-ie (ja innego nie posiadam)

 

Pozdrawiam

Wiadomość 12 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Czy otrzymałeś może odpowiedź z eBay dlaczego nie jest zmieniany VAT z 23% na wartość, która obowiązuje w danym kraju kupującego? Według mnie eBay musi tym sterować bo u mnie np. na jednej ofercie sprzedaży mogą kupować Niemcy i Austriacy a w obu tych krajach jest inna stawka VAT.

Wiadomość 13 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Oprócz informacji z 2 lipca:

Here, I would like to share that this EU VAT rate issue is reported by many sellers and is temporary issue on our site.

nic więcej nie dostałem. W przypadku każdego kupującego pojawia się 23%

 

Wiadomość 14 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Czy ktoś z Was dał sobie już rade z ogarnięciem różnic kursowych? Wystawiam w gbp na co.uk a system przelicza mi sam na euro. Jak to wszystko pogodzić? Co wliczać w koszta?

Mamy tu aż trzy przewalutowania - gbp / eur do potrzeb vatu i z gbp na pln dla potrzeb dochodowego w Polsce. A co z kwotą otrzymaną po kursie ebay, gdy stosują swoje przeliczniki GBP/EUR i to wydają nam na konto walutowe?

Wiadomość 15 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Mam podobny problem. Jak na razie w tym bałaganie całym przeniosłem swoją księgowość do biura online(nie będę nazwy tutaj reklamował) tam jest taka opcja przy wystawianiu faktury -waluta np GBP kurs NBP pod spodem- wprowadź różnice kursowe(kurs po jakim otrzymana była zapłata). Na ten moment jest tylko waluta PLN. Nie ma możliwości przeliczenie GBP-EURO. Sytuacje przedstawiałem księgowemu może coś się zmieni. Na ten moment z rozliczeniami w danym kraju na Ebay jest bałagan nie do ogarnięcia.

Ebay jako platforma powinna rozliczać podatki do poszczególnych krajów. Po sprzedaży widzę, że jest totolotek czasami biorą czasami nie a czasami nie wiedzą sami dlaczego pobrali a nie powinni- sytuacja zgłoszona 20 przekierowań na czacie, wysłali do ekspertów jednak bez odpowiedzi.   

Wiadomość 16 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

ja mam znowu problem z weryfikacją o treści "Update your business information", trwa to już ponad tydzień, zablokowali mi środki na koncie, mogę sprzedawać ale kasy nie wypłacę... totalna załamka; owszem chcą pomóc, odpowiadają na mejle ale za każdym razem jest to samo, może ma to coś wspólnego z VAT OSS?! sama już nie wiem, dodałam swój numer NIP w linku który ktoś podał powyżej, limitu jeszcze nie przekroczyłam więc czekam ze zgłoszeniem do VAT OSS [tak radzi księgowa], pomoże ktoś? z góry dzięki, katarzyna

Wiadomość 17 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Możesz podać nazwę tego biura, mam kilka pytań.

Wiadomość 18 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Witam,

Dostałem dziś wiadomość od Ebay, że w związku ze sprzedażą m.in. na Ebay.de żądają podania niemieckiego nr VAT lub polskiego z deklaracją o rejestracji w OSS. Jeśli w ciągu 14 dni się nie określimy, zablokują sprzedaż.


Wymiana wiadomości z "angielską" obsługą nie przyniosła nic nowego bo cały czas wysyłają bezsensowne wiadomości: 

"

Witaj,

 

Dziękujemy za skontaktowanie się z Obsługą klienta eBay w sprawie otrzymanego powiadomienia e-mail dotyczącego dodania niemieckiego podatku VAT lub przejścia na konto firmowe. Nazywam się Anna i jestem tutaj, aby Cię poprowadzić.

 

Po pierwsze, dziękujemy za skontaktowanie się z nami i podkreślenie tego. Tak, wysłaliśmy e-maile do naszych sprzedawców ze względu na nasze zobowiązania wynikające z NIEMIECKIEGO prawa o podatku VAT. Od 1 lipca 2021 r. wprowadzono nowy próg roczny dla sprzedaży międzynarodowej na terenie UE.

 

W związku z tym, aby zachować zgodność z polityką, poprosiliśmy naszych użytkowników o dostarczenie jednego z następujących

Następny:

•Oświadczenie, że całkowity obrót międzynarodowy w UE we wszystkich kanałach sprzedaży wynosi mniej niż 10 000 EUR w roku kalendarzowym:

http://www.ebay.pl/spr/cbtdeclaration

•Twój ważny niemiecki numer VAT

•Twój ważny numer VAT z innego państwa członkowskiego UE oraz, w stosownych przypadkach, oświadczenie, że deklarujesz i płacisz VAT za pośrednictwem One-Stop-Shop (OSS)

• Możesz podać lub zaktualizować swój numer VAT na swoim koncie eBay i potwierdzić, czy korzystasz z OSS, tutaj: www.ebay.pl/spr/vat.

 

Jeśli nie masz pewności, czy jesteś uważany za firmę w świetle obowiązujących przepisów dotyczących podatku VAT lub masz dalsze pytania dotyczące swoich zobowiązań w zakresie podatku VAT, prosimy o natychmiastowy kontakt z doradcą podatkowym w celu uzyskania wyjaśnień.

Pozwól, że podzielę się szczegółami dotyczącymi tej polityki, które określą, czy kwalifikujesz się do dodania niemieckiego podatku VAT lub uaktualnienia konta

1. Jesteś zarejestrowanym sprzedawcą w Niemczech.

2. Sprzedajesz towary przechowywane w Niemczech.

3. Wysyłasz towary do konsumentów indywidualnych w Niemczech z innego kraju UE, do którego towary są tam najpierw dostarczane lub przechowywane. Dotyczy to całkowitego obrotu w Niemczech w wysokości 100 000 EUR rocznie we wszystkich kanałach sprzedaży.

 

Proszę o kontakt ze swoim doradcą podatkowym i niemieckim urzędem skarbowym oraz o sprawdzenie, czy jesteś zobowiązany do zarejestrowania się jako płatnik podatku VAT, ponieważ ten przepis dotyczy użytkowników wszystkich internetowych platform handlowych, a nie tylko serwisu eBay. Urząd skarbowy wydaje zaświadczenie zgodnie z §22f UStG tylko w celu potwierdzenia

rejestracja podatkowa jako firma zgodnie z niemieckim prawem VAT nawet mali przedsiębiorcy („Kleinunternehmer”) muszą złożyć wniosek o zaświadczenie zgodnie z §22f UStG i przesłać go do serwisu eBay. Zaświadczenie zgodnie z §22f UStG potwierdza jedynie rejestrację podatkową jako przedsiębiorca.

Możesz również skorzystać z poniższego linku, aby uzyskać więcej informacji na temat zgodności z przepisami dotyczącymi podatku VAT.

https://verkaeuferportal.ebay.de/vat

 

Chciałbym podzielić się tym, że jeśli nie spełniasz wymagań, nadal musisz skontaktować się z niemieckim urzędem skarbowym. Aby kontynuować sprzedaż w witrynach eBay w Niemczech, musisz dostarczyć pismo z niemieckiego działu podatków/VAT stwierdzające, że:

nie kwalifikujesz się do podatku VAT w celu potwierdzenia, że nie spełniasz wymagań dotyczących podatku VAT w

Niemcy.

Jeśli Twój organ podatkowy potwierdzi, że nie masz obowiązku doliczania DE VAT, tutaj możesz udostępnić dokument niemieckiego urzędu skarbowego za pomocą poniższego linku:

https://ocsnext.ebay.de/ocs/mudcwf?deptName=VATCert

 

Po przesłaniu dokumentów proszę o poczekanie na dalsze informacje od naszego dedykowanego zespołu. Przejrzą dokumenty i odpowiedzą na Twój e-mail.

 

Jeszcze raz doceniamy Twoją współpracę z serwisem eBay. Życzę wszystkiego najlepszego w przyszłych transakcjach! Z przyjemnością Ci dzisiaj towarzyszyłem.

 

Z poważaniem,

"

Oczywiście nr VAT PL jak  i deklaracja o uczestniczenia w programie OSS była podana przez nas w lipcu na stronie www.ebay.pl/spr/vat.  

Ktoś się spotkał z czymś podobnym?

Wiadomość 19 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Cześć,

 

U nas to samo, dostaliśmy takiego maila 2 tygodnie temu, zgodnie ze wskazówkami złożyliśmy oświadczenie, że rozliczamy się w ramach vat OSS i podaliśmy nasz numer vat w PL.

 

Dziś dostaliśmy takiego maila:

 

Na Twoim koncie eBay została zablokowana możliwość wystawiania na eBay.de


Witaj greyeagleshopcom,Ściśle współpracujemy z niemieckim urzędem skarbowym, aby mieć pewność, że nasi sprzedawcy postępują zgodnie z niemiecką ustawą o podatku VAT. Twoje dane, w tym Twój numer VAT, nie odpowiadają informacjom, które posiada niemiecki urząd skarbowy zgodnie z wymogami przepisu §22f UStG (niemieckiej ustawy o podatku VAT). 

W związku z tym nałożyliśmy na Twoje konto eBay następujące ograniczenia:

- Nie możesz tworzyć nowych aukcji na eBay.de
- Nie możesz tworzyć aukcji, podając lokalizację przedmiotu w Niemczech
- Wszystkie Twoje aktywne i oczekujące aukcje na eBay.de lub z lokalizacją przedmiotu w Niemczech zostały usunięte
- Twoje aktualne aukcje na innych stronach eBay nie są wyświetlane kupującym w Niemczech Uwaga: ograniczenia te nie dotyczą Twojej sprzedaży poza Niemcami.

Aby znieść te ograniczenia, prześlij nam swoje dane, w tym prawidłowy niemiecki numer VAT zgodny z informacjami posiadanymi przez Centralny Federalny Urząd Podatkowy (Bundeszentralamt für Steuern, BZSt) na potrzeby zapewnienia zgodności z przepisem §22f UStG. Od 1 lipca 2021 r. masz obowiązek podać eBay swój niemiecki numer VAT.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://www.ebay.de/vat.

Dziękujemy,

eBay

 

Oczywiście odwołałem się od ich decyzji, gdyż nie musimy się rejestrować do VAT DE jeśli mamy VAT PL i jesteśmy w systemie EU OSS.

 

Z doświadczenia wiem, że będzie to droga przez mękę, aby przekonać obsługę eBay do odblokowania sprzedaży.

eBay.pl to Twoje okno na świat!
Wiadomość 20 z 38
ostatnia odpowiedź