Sprzedaż na granicę

Witam 🙂 

 

Chciałam się spytać o sprzedaż za granicę. Więm, że ten temat na pewno był już wałkowany niejeden raz, ale byłabym wdzięczna jeśli ktoś by mi to dokładnie wytłumaczył 🙂 

 

Chciałabym zacząć sprzedawać za granicę, ale rejestrując się na ebay.uk kiedy podaję jako państwo zamieszkania Polskę od razu odsyła mnie na ebay.pl. Wymagane jest 10 komentarzy i 90 dni od sprzedaży. Niestety na ebay.pl nie jest tak łatwo coś sprzedać, po  za tym ten okres 90 dni też nie jest mi za bardzo na rękę. Czy da się jakoś ominąć te ograniczenia (szczególnie te nieszczęsne 90 dni)? Co mam zrobić?

 

Bardzo proszę o dokładne wytłumaczenie i z góry bardzo dziękuję za pomoc gdzyć jest to dla mnie bardzo ważna sprawa 🙂

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Dot.: Sprzedaż na granicę

Wymagane jest 10 komentarzy i 90 dni od sprzedaży. Niestety na ebay.pl nie jest tak łatwo coś sprzedać, po  za tym ten okres 90 dni też nie jest mi za bardzo na rękę. Czy da się jakoś ominąć te ograniczenia

 

wymagane jest 10 opinii za sprzedaz i nie 90 dni od sprzedaży, a 90 dni od ostatniej opinii. Nie nie da się ominąć tych ograniczeń. Jeśli pytasz z tego konta to tym bardziej się nie da.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na granicę

Są dwa rozwiązania

 

Adres zamieszkania w UK, niemczech czy gdziekolwiek poza Polską.

 

lub konto na ebay.pl

 

i szybko coś sprzedać dla sztuki i czekać 90 dni i zbierać te 10 opinii.

 

90 dni liczy sę od sprzedaży pierwszego przedmiotu. a nie uzyskania opinii. Opinie swoją droga musisz mieć zebrane 10 za sprzedaż żeby cokolwiek wystawić na UK COM czy DE.

 

Pozdrawiam

 

 

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na granicę

A jak to jest,że nie miałam 10 opinii a wystawiałam i sprzedałam na ebay.com i ebay.co.uk ?

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na granicę

Jak to w końcu jest przez te 90 dni mogę wystawić 10 przedmiotów w kązdym miesiącu kalendarzowym na zagranicznych serwisach czy łącznie 10 przedmiotów przez 90 dni???

 

Sprzedałem kilka przedmiotów (5) we wrześniu a w październiku mi już wyskakuje że mam ograniczenie dla sprzedających na 10 przedmiotów mimo że nie mam nic wystawionego obecnie...

Nie kumam tego, po kontakcie z BOK ebay piszą mi że:

 

"Możliwość wystawienia do 10 aukcji bezpośrednio w seriwsach zagranicznych jest dostępna jednorazowo dla sprzedawców biznesowych. W chwili obecnej Twoje ograniczenie dotyczy przedmiotów sprzedawanych bezpośrednio w zagranicznych serwisach. W dalszym ciągu natomiast możesz wystawiać przedmioty na eBay.pl – lokalnie, bądź z opcją wysyłki na cały świat lub Europę."

 

czyli co przez te 90 dni łącznie mogę mieć wystawioych 10 przedmiotów za granicą????

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na granicę

Po kontakcie z ebayem przez chat na ebay.uk Pani powiedziała mi że przez te 90 dni w ogólę nie mogę wystawić nic za granicę, a wcześniej udało mi się coś wystawić bo przypadkiem przepuścił mnie system.

 

Pani z polskiego ebaya napisała znów że mogę wystawić do 10 przedmiotów (jeszcze nie wiem czy na te 90 dni czy na miesiąc) ale może to być np 3 albo 6 zależy od szczęścia. Później nie można ju tego zmienić.

 

Więc jak zwykle kilka wersji, jeszcze inna z czatu ebay.uk była taka że co miesiąc te 10 przedmiotów się odnawia (10 łacznie, nie mówię tu o 10 różnych aukcjach).

 

Ktoś coś wie na ten temat?

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź