anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

Chciałabym rozpocząć sprzedaż robionych własnoręcznie rzeczy na ebay USA. Ceny końcowe byłyby w granicach 50-300 zł /po przeliczeniu waluty./.. a wysyłka w kopercie bąbelkowej. Jakie dokumenty muszę mieć by towar wysłać legalnie za pośrednictwem poczty polskiej... jak rozliczyć to w papierach. Nie jestem Vatowcem, korzystam ze zwolnienia... Bardzo proszę o pomoc... Wszędzie gdzie pytam dostaję inforamcję że muszę wypełniać SAD ... przejść przez agencję celną. Wydaje mi się to nielogiczne ze względu na małą wartość przedmiotu .. choć mogę się mylić.. Czy może ktoś mi pomóc, doradzić?

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

ktoś Ci głupot naopowiadał


 


to jest tylko przy kupowaniu czegoś z poza UE i w dodatku na firmę


 


czyli zwracasz się do agencji celenej aby w Twoim imieniu wypełniła deklarację sad


 


pakujesz towar do koperty, adresujesz , naklejasz R aby była rejestrowana, naklejasz priorytet aby poleciała, możesz też ekonomiczną ale wtedy drogą lądową a potem morską i bezwzględnie wypełniasz mały zielony druk deklaracji celnej CN22


 


tam tylko zaznaczasz x czy to ma być podarunek, próbka handlowa, dokumenty, inne


 


wpisujesz co czyli jakąs tam nazwę towaru,


 


wpisujesz wartość towaru bez kosztów wysyłki (jeśli sprzedałaś w złotych, wchodzisz na kursy średnie nbp i przeliczasz z dnia wcześniej niż to miałą transakcja np. sprzedałaś coś za 1000 zł, kurs z 30 stycznia wynosił 3,10 czyli wpisujesz wartość na deklaracji celnej 322 dolary


 


wpisujesz datę, składasz autograf i finito


 

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

Nie chcę kupować tylko sprzedawać! Jeśli dobrze Cię zrozumiałam to wysyłam tak jak krajówkę poleconą priorytetową, tyle że mam dołączoną deklarację CN czy tak? A jak rozliczenie w DG? Na takich samych zasadach jak przy sprzedaży na terenie Unii.?

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

tak, ja jestem na ryczłacie bez vatu i nie ważne czy wysłam do UE czy poza nią rozliczam tak samo


 


tak, masz dołączyć deklarację celną (małą zieloną naklejkę)

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

Dziękuję ze pomoc... Mam już trochę rozjaśnione... Nie jestem do końca pewna jeszcze jak roliczać przychody no i chyba róznice kursowe, a przede wszystkim czy wydruki z paypala będą dobrym dokumentem, bo z innym będzie problem.

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

jeśli jesteś na kpir to Ci nie pomogę


 


ja jestem na 3% ryczałcie, a robie to tak, że drukuję dokumenty z paypala i opisuję wg średniego kursu nbp, z dnia wcześniej niż dzień, w którym sprzedałem przedmiot np. jeśli sprzedałem w piątek tgo biorę z czwartku, jeśli w poniedziałek  z piątku itd


 


a opisuję tak: Tabela nr 11/A/NBP z dnia .... € 25,00 x tu kurs =

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

KPiR jeśli chodzi o dokumentowanie samego przychodu się nie różni od ryczałtu... Czyli ten etap robisz tak jak myślałam. A różnice kursowe też liczysz? .. Będę wdzięczna za info... 

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

nie, nie liczę


 


 

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

Z tego co wiem to powinno się liczyć różnice... Kurs NBP jest różny od faktycznej wpłaty, kursu paypal... Nie wiem, trzeba poszukać i doczytać... A może ktoś jest zorientowany i by nam pomógł?

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż do USA drobnego rękodzieła a rozliczenie w DG

finapi2012
Użytkownik

Z mojego doświadczenia wynika, że samodzielnie tworzenie ewidencji różnic kursowych i ewidencji prowizji paypal jest bardzo czasochłonne i łatwo popełnić błędy i też jest to samo w sobie po prostu zagmatwane 🙂



Natomiast mozna utworzyć takie ewidencje jednym kliknięciem samemu i bezpłatnie na stronie http://www.finapi.pl (jestem autorem tego serwisu). Serwis tworzy wymagane ewidencje na podstawie naszych wpływów i wypływów z konta Paypal. Dla każdej waluty są tworzone osobne ewidencje różnic kursowych i prowizji Paypal, a także odpowiednie dowody wewnętrzne, które potem po prostu "podpina" się do księgowości.



Jak wyglądają takie dokumenty? Tutaj można przykładowe dokumenty http://finapi.pl/resources/pdf/DokumentyKsiegowe_PayPal_11.12.2010-29.11.2011.pdf   (ten ma akurat prawie 200 stron - obejmuje ponad 10 miesięcy)



Serwis dopiero, co powstał, więc w przypadku jakichkolwiek błedów proszę o mejla na kontakt@finapi.pl - szybko wprowadzę poprawki. Podobnie jakby ktoś miał specyficzne wymagania, co do wyglądu dokumentów księgowych albo chciałby utworzyć ewidencje (albo inne dokumenty księgowe) na podstawie innych plików (nie Paypal ale np DeutscheBank albo Sparkasse czy jakiekolwiek inne) to też proszę o kontakt 🙂



Pozdrawiam serdecznie 🙂



Jak pobrać historię transakcji z Paypala?



Idziemy do:



Moje konto->Historia->Pobierz historię



Klikamy na "Dostosuj pola pobierania (opcja niedostępna dla formatu PDF)" i odznaczamy wszystkie opcje ("Identyfikator przedmiotu" itd). Następnie na stronie Moje konto->Historia->Pobierz historię wybieramy w polu "Typy plików do pobrania:" wartość "Wszystkie działania - wartości rozdzielane przecinkami" i ściągamy plik z historią transakcji.



Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź