anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

przemkovsky
Użytkownik

No właśnie, jak w temacie..



Teoretycznie przy sprzedaży poza granice wspólnoty eu nie musimy płacić VATu - tak stanowi ustawa o podatku od towarów i usług. Nie określa jednak w jaki sposób mamy przed skarbowym udokumentować fakt wysłania towaru poza granice eu.



Określa to niestety Izba Celna na niekorzyść osób sprzedających drobne produkty klientom detalicznym - trzeba przedłożyć SAD3 lub elektroniczny wydruk w formie komunikatu IE-599 „Potwierdzenie wywozu” wygenerowany w systemie ECS – Export Control System (czarna magia póki co).



W tym momencie wydawałoby się, że sprawa jest zamknięta i vat trzeba zapłacić, ale przecież jakąś podstawę prawną swojego działania mają sklepy proponujące przybyszom spoza ue produkty ze stawką vat 0% (np. IKEA). Nie uwierzę, że IKEA wystawia SAD3 dla każdego Rosjanina kupującego świecznik i taborecik.



Jeżeli ktoś coś wie - bardzo proszę o pomoc. Jeżeli coś wyjaśnię z księgową też podrzucę tutaj informacje, zapewne komuś się przyda.

Wiadomość 1 z 26
ostatnia odpowiedź
25 ODPOW. 25

Dot.: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Cześć,

 

Wystarczy tylko iść na pocztę i nadać parzesyłkę... zgłoszenia robisz elektronicznie, naklejasz komunikaty na list polecony/ paczkę... przesyłka jest łapana u urzędzie celnym poczty w Warszawie (Łączyny 😎 i oni tobie odsyłają komunikat IE599

na @ przez ten program który jest podstawą do niepłacenia VAT-u.

 

Korzystam z oprogramowania firmy FRAKTAL

 

działaj działaj bo szkoda płacić VAT a jeszczę nie zdażyło się żeby kupujący narzekał... do tej pory chyba nikt nie zapłacił cła itp bo pytam.

 

Jeśli chcesz to prześlę Ci fotki przesyłki przygotowanej do odprawy celnej i zobaczysz jak to wygląda.... podaj @

 

Miłego dnia

RS

Wiadomość 21 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Jeśli wysyłasz do trzech przedmiotów w przesyłce to wystarczy Ci ten program za około 400zł

 

http://www.fraktal.com.pl/dokument-sad-mini.html

 

Jest tani w stosunku do oszędności z tytułu VAT.

 

Program jest troche zagmatwany na początku i waroto jest poszukać celnika który na nim pracuję i ci poustawia szablony itp.

 

Ja skorzystałem z usługi agencji celnej która za 500zł mnie wyszkoliła w dwa dni... jak jesteś z okolic Warszawy to mogę polecić fajnego gościa który to ma w paluszku.

 

 

 

Wiadomość 22 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Witam serdecznie

Jestem zainteresowany pomocą, czy mógłym prosić o kontakt na priv 🙂
Wiadomość 23 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Witam. Prosze o kontakt na priv. Bardzo ważne

Pozdrawiam

Wiadomość 24 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

paveg82
Użytkownik

Można korzystać z aplikacji zerovat.pl

- Dodać dane odbiorcy i sprzedanych przedmiotów do aplikacji
- Nadać paczkę na Poczcie
- Czekać na potwierdzenie wywozu

Wiadomość 25 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Zakupy dokonane w Polsce wywoziłem za granicę poza UE gdzie mieszkam. Przy zakupach zapłaciłem VAT który na żądanie zwrócono mi po zgłoszeniu na lotnisku. Musiałem przedstawić paragony że sklepów.

Zatem są przepisy które regulują sprzedaż mieszkańcom poza UE.

Wiadomość 26 z 26
ostatnia odpowiedź