Przeniesienie konta z .de do .pl

Witam
konto posiadam od poczatku 2005 roku, ponieważ nie było jeszcze polskiego ebaya, zarejestrowałem się na niemieckim.
Wszystko jest ok, oprócz komunikatów i powiadomień w jęz. niemieckim (a nie jestem w nim mocny.
Zawsze kupowałem, lecz teraz postanowiłem coś sprzedać.
wyskakują jakieś komunikaty by powiązać konto z paypalem.
Konto oczywiscie mam powiązane juz parę lat, dodałem też kartę kredytową, i nic nie mogę sprzedać ;-(.

Co zrobić bym mógł sprzedawać?

Najkorzystniej dla mnie byłoby przenieśc konto z niemieckiego na polskie, czy jest to mozliwe?
marcin
Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Przeniesienie konta z .de do .pl

musisz się jeszcze zwryfikować za pomocą konta bankowego, to znaczy musisz dodać na PP rachunek bankowy, a następnie dostaniesz od PP 2 niewielkie przelewy (poniżej 1 zeta), następnie musisz wprowadzić w odpowiednie miejsce kwoty, które dostałeś na rachunek bankowy i możesz sprzedawać. To jest nowość mniej więcej z czerwca/lipca tego roku.

A najprościej zrób tak wystaw coś na obojętnie którym serwisie na próbe i jak będziesz klikał dalej to na samym końcu będziesz miał 3 opcje do wyboru i bodajże opcja nr 2 jest właśnie rachunek bankowy, jest tam napisane zalecane (recommended)

2 częsci pytania nie odpowiem na pytanie, bo nie wiem. Chyba będę musiał się jeszcze douczyć 😄
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Przeniesienie konta z .de do .pl

gdy próbuje coś wystawić, otrzymuje taki komunikat

"Uwaga Sprzedający:



Uwaga!
Dla zapewnienia bezpieczeństwa prowadzonych transakcji możemy zastosować wobec kont użytkowników limity działań, które obowiązują do chwili przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji.

Aby zweryfikować swoje konto, wykonaj poniższe instrukcje:

1) Musisz mieć zweryfikowane konto PayPal. Kliknij nazwę kraju, w którym jesteś zarejestrowany jako użytkownik serwisu eBay, aby dowiedzieć się, jak przejść przez proces weryfikacji.

2) Kiedy już będziesz mieć zweryfikowane konto PayPal, połącz je ze swoim kontem w serwisie eBay.

Jeśli masz już zweryfikowane konto PayPal, a nadal otrzymujesz ten komunikat, musisz połączyć to konto za swoim kontem eBay. Po połączeniu zweryfikowanego konta PayPal z kontem eBay będziesz mógł sprzedawać swoje przedmioty w dowolnym serwisie eBay na całym świecie.

Aby uzyskać instrukcje, jak przejść przez proces weryfikacji w systemie PayPal i jak połączyć konto PayPal z kontem eBay, kliknij poniżej nazwę kraju, w którym jesteś zarejestrowany jako użytkownik serwisu eBay:

Australia | Austria| Belgia | Belgia (francuski)| Kanada | Kanada (francuski)| Francja | Niemcy| Hongkong | Indie | Irlandia| Włochy| Malezja | Holandia | Nowa Zelandia | Filipiny | Polska| Singapur | Hiszpania| Szwajcaria| Tajwan | Wielka Brytania| Stany Zjednoczone| Inne

Uwaga: Jeśli jesteś zarejestrowany w serwisie w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii, możesz przejść przez proces weryfikacji PostIdent lub potwierdzania tożsamości zamiast weryfikacji w systemie PayPal. Aby zobaczyć instrukcje, kliknij nazwę kraju, w którym jesteś zarejestrowany.




gdy kliknę na "NIEMCY" zostaje przeniesiony na niemiecki ebay
i dostaje taki komunikat
"PayPal-Konto verwalten: PayPal-Kontoauszug herunterladen
Wenn Sie auf Ihr PayPal-Konto zugreifen möchten, loggen Sie sich bei www.paypal.de bzw. www.paypal.at oder www.paypal.ch ein. Oder klicken Sie in Mein eBay unter "Mein Mitgliedskonto" auf den Link "PayPal-Konto". Über die Seite "PayPal-Konto" können Sie sich Ihren Kontostand und Ihre Kontobewegungen ansehen sowie Ihre Kontodaten aktualisieren.




In PayPal-Konto einloggen

PayPal-Kontoauszug herunterladen

Aktualisieren oder Korrigieren Ihrer Bankkonto- oder Kreditkartendaten auf PayPal

PayPal-Konto schließen

PayPal-Konto verifizieren

PayPal-Konto mit eBay-Mitgliedskonto verknüpfen

PayPal-Adresse mit der bei eBay hinterlegten Lieferadresse verknüpfen

PayPal-Kundenservice


i nic sie dalej nie pojawia
jakieś rady??
Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Przeniesienie konta z .de do .pl

podpowiedzi z translatora wyszło mi, że musisz zweryfikować konto PayPal za pomocą konta bankowego czyli kliknij w to PayPal-Konto mit eBay-Mitgliedskonto verknüpfen

nic innego nie przychodzi mi do głowy, a w sprawie czy da się zamienić z DE na PL zadaj to pytanie na Centrum odpowiedzi lub spróbuj na Priva napisać do stamps222
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Przeniesienie konta z .de do .pl

Udało się, trochę okrężną drogą.
Natomist zoonk jest taki, że za wystawienie przedmiotu za 69 euro zabrali 10 euro prowizji
thx wszystkim
temat można zamknąć
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Przeniesienie konta z .de do .pl

Kiedys mozna bylo laczyc konta (merge) (konta sie laczyly i komentarze byly laczone) ale teraz nie widze tej opcji. Jesli chcesz polaczyc napisz do obslugi - moze ci pomoga.

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony). O Mnie...

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź