anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

Witam jakis czas temu sprzedalem przemiot na ebay.uk towar zostal wyslany do kupujacego z Kanady. Towar nie dotral w wyznaczonym terminie zosta otwary spor ze brak towar po bardzo szybkim czasie spor zostal rostrzygniety przez ebay i kupujacy otzrmal zwrot pieniedzy. Dzis sprawdzlem przesylke i widnieje jako odebrana 22.12.2017r. Złożylem rekalamcje ale po 12 godzinach otrzymalem odpowiedz w wielkim skrócie mamy to gdzies i to ze zostala paczka odebrana nie dostarzcyles tego w terminie wiec nic juz nie zrobisz. Napisale do kupujacego ze widze ze towar zostal odebrany i prosze o zwrot pieniedzy i ze poinformowalem o tym ebay, ale ma ta chwile zero reakcji. Co moge zrobic eby odzyskac pieniadze. Wiem ze paypal ma mozliwosc wejscia na konto i sciagniecia pieniedzy ale nie wiem czemu ebay twierdzic ze nie moga juz nic zrobic.

Prosze o jakąś podpowiedz gdzie napisac lub do kogo. A i gdzies widzialem ze jest jakias smieszna ichrona kupujacego i tam pisalo ze wiedza o nagminnym nadużyciu takich sytuacji jak zakladnia sporow i odbieranie paczek i zekomo am 30 dni na odwolanie sie jesli przedstawie ze paczka zostala odebrana juz to przedstawilem i ebay tylko napisal dzieki ale juz po sprawie

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

zajrzyj do sporu tam powinien byc link aby sie odwolac.  Pozatym nic nie zrobisz. Jesli duza suma i w Polsce to mozna sadownie....

 

Paypal nie moze sciagac pieniedzy z konta bez zgody wlasciela. 

**************************************
Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

odwolalem sie zlalei to powiedzieli ze juz po sprawie ze w trakcie sporu nie przedstawilem dowodu ze ktos odebral i tyle. Czytalem na forum o oszukanych przez ebay i paypal ze maja opcje scigniecia kasy bo paypal blokujekonto na dana kwote lub wchodza na konto bankowe na ktore przelewane sa srodki tak zeobili osobie z polski.

Czyli ogolnie dzial to tylko ze nie dla nas polakow

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

Na obsługe eBay i PayPal nie masz co liczyć. Sama to przerabiałam z kupującym z US. Po 30 dniach założył spór (mimo iż widział ze paczka jest w Urzędzie Celnym i wkrótce dotrze), potem roszczenie i otrzymał automatycznie zwrot pieniedzy. Przesyłka dotarła tydzień później. Na nic moje prośby o uczciwe podejscie do sprawy (zaproponowałam  nawet żeby zapłacił mi za towar a przesyłka gratis za długi czas oczekiwania). Nawet nie dopisywał na moje maile, mimo że wcześniej kontakt był z nim doskonały. Na podstawie jego adresu zamieszkania wyszukałam liste miejscowych instytucji (biuro szeryfa, kościół, szkoła, parę urzęów) i wysłałam mu listę maili do tych instutucji i ostrzeżenie iż opis całej sytuacji tam trtafi... Nastepnego dnia miałam płatnosć na koncie PayPal 🙂

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

dziekowac tez tak zrobie

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

W jaki sposób kupujący może zapłacić po otrzymaniu przesyłki już po zwrocie pieniędzy?

Wystawić mu fakturę Paypal? Czy może ma jakąś możliwość ponownej transakcji, lub dokonania zwrotu z Paypal na podobnej zasadzie jak działają zwroty do kupujących? 

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

Wysylasz zadanie zaplaty z paypal

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

Normalna sprawa. 

 

Ebay od zawsze bardzo mocno wspiera oszustów i złodziei. 

Taka bandycka polityka względem sprzedających musi im się opłacić, bo twardo ją kontynuują mimo licznych przegranych spraw sądowych. 

 

 

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

Witam czyli rozumiem że jeśli paczka miała termin dostarczenia na ebay np 23. 01. 2021r a trafi do służby celnej celem oclenia np 17.01.2021r to kupujący może być nieuczciwy i zaczekać aż minie termin otworzyć spór odzyskać kasę, po czym zgłosić się do uzędu celnego i odebrać paczke płacąc za samo cło?
Jak długo paczka zatrzymana celem oclenia (takie dostałem informację z dpd) może być przetrzymywana? Tydzień? Dwa? Miesiąc?

Dzięki za info
Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Paczka dotarla pieniadze zwrocone przez ebay kupujacemu co mam zrobic

masz 10 dni od otworzenia sporu na to aby numer przesyłki miał status "delivered" jeśli paczka dojdzie po zamknięciu sporu to tracisz pieniądze a obsługa radzi ci żebranie o swoje pieniądze u oszusta

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź