anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

Cześć Wszystkim,

Chciałem podzielić się moim niedawnym doświadczeniem na eBay. Sprzedawałem iPhone'a do klienta w Nigerii, ale napotkałem problem, który według mnie wskazuje na poważny defekt w systemie eBay.

Zamówienie zostało wysłane za pośrednictwem UPS (numer przesyłki 1ZF820W90496045243) i według najnowszych informacji o śledzeniu, przesyłka jeszcze nie dotarła do kupującego. Niemniej jednak, klient zgłosił na eBay, że nie otrzymał przedmiotu. eBay, bez sprawdzenia statusu przesyłki, natychmiast przyznał mu zwrot pieniędzy.

Zaraz po otrzymaniu tej informacji, złożyłem odwołanie, ale obawiam się, że eBay może zignorować moją prośbę. Jeżeli tak się stanie, stracę zarówno produkt jak i pieniądze - w sumie 3200 zł.

Podaję celowo numer przesyłki, aby zobrazować problem w systemie eBay. Jestem zaniepokojony, jak łatwo można manipulować tą platformą kosztem sprzedawcy.

Czy ktoś miał podobne doświadczenie? Jakie kroki podjąłbyście, aby rozwiązać tę sytuację? Czy eBay zazwyczaj uwzględnia takie odwołania?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam,

Wiadomość 1 z 14
ostatnia odpowiedź
13 ODPOW. 13

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

no to ładnie. ale dla mnie jest to ewidentne działanie ebaya co wypełnia znamiona oszustwa z artytklułu 286 kk i jeśli mnie oszukają i nie uwzględnią mojego odwołania składam zawiadomienie na ebaya niech się tłumaczą bo to oni doprowadzili do kradzieży telefonu i to oni dokonują zwrotu oszustowi. 

Wiadomość 2 z 14
ostatnia odpowiedź

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

Sprawa została zamknięta
Wiadomość 3 z 14
ostatnia odpowiedź

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

ebay oszukuje sprzedających i razem z oszustami z nigeri współdziała zgłaszam sprawę na policję 

Wiadomość 4 z 14
ostatnia odpowiedź

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

likwiduje wszystkie oferty i zamykam konto na tym złodziejskim portalu. myślałem ze na allegro się cuda dzieją ale tu to już przegirli. Na pewno rozgłoszę masowo artykułami na wszystkich możliwych portalach jakich mam dostęp i na wykopie wasz portal jest jednym wielkim dnem i oszustwem 

Wiadomość 5 z 14
ostatnia odpowiedź

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

Nieważne,zostałeś okradziony przez ebay-niestety z własnej winy,bo do krajów afrykańskich łącznie z RPA można wysłać pocztówkę,a i tak pewnie ukradną.Kiedyś miałem wystawioną złotą papierośnicę za 50 000usD-zgłosił się jakiś pastor z adresem do wysyłki który nie istniał-sprawdziłem to w max. 3 minuty,dla ebay tylko zyski się liczą,a Polacy są nowymi Indianami do okradzenia lub "obdarowania zakażonymi ospą kocami".Podsumowując dla ebay jesteś nie człowiekiem,tylko żródłem prowizji-masz płacić,płacić i siedzieć cicho bo jankeski ebay w Polsce jest ponad prawem jak reszta korporacji z usa-NIETYKALNI. 

Wiadomość 6 z 14
ostatnia odpowiedź

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

Wg mnie odwołanie najlepiej otwierać dopiero po tym, gdy tracking wykaże dostarczenie przedmiotu, a nie po ew. zwrocie kasy kupującemu , co często gęsto dzieje się automatycznie. Na etapie gdy przesyłka jest nadal w transporcie nie ma sensu się odwoływać, bo nie ma podstaw do uznania zasadności takiego odwołania. + 2) jak już pisał ktoś inny, wykluczyć od razu afrykańskie z wysyłki destynacje typu nigeria

Wiadomość 7 z 14
ostatnia odpowiedź

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

W Kanadzie,usa,Australii,itd nie ma tracking-u-potwierdzenie dostawy to opinia pozytywna,tydzień po wystawieniu takiej złodziej z Kanady zgłosił niedostarczoną przesyłkę i mnie okradł z pomocą ebay.

Wiadomość 8 z 14
ostatnia odpowiedź

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

no i lipa jeszcze liczyłem ze nie odbierze paczki i dostanę zwrot telefonu a tu odebrał i zadowolony pisze  przez ebaya w dodatku ze nie otrzymał od ebaya zwrotu i pieniądze są na ebayu i żebym się kontaktował z ebayem itp. napisałem do ebaya ale na razie cisza. Mam w plecy telefon i minus 3000 zł na koncie ebaya. Na szczęście kasę wypłacili mi prze otwarciem sporu, ale co z tego jak nie mogę nic teraz sprzedawać bo mi ebay zabierze.  co za chory mają system, ebay okrada nas wszystkich, to jest nie dopuszczalne i dla mnie ma znamiona przestępstwa 286 kk. chcą wyłudzić pieniądze bez prawnie i tyle. 

Wiadomość 9 z 14
ostatnia odpowiedź

Kwestia niesłusznie przyznanego zwrotu na eBay - wymagam pomocy

na mają swoje przedstawicielstwo w uni wiec podlegają pod prawo jak wszyscy 

Wiadomość 10 z 14
ostatnia odpowiedź