anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

Witam serdecznie, 

 

Sprawa wygląda następująco. Kupujący  z Niemiec zakupił przedmiot wart ponad 600 zł. Przedmiot po kilku dniach wysłałem, po czym po 2 dniach kupujący informuje eBay, że zmienił zdanie i skopiował żywcem niemieckie akty prawne :). Automatycznie wygenerowany komunikat poinformował mnie, iż mam czas do 13-01 aby się z nim dogadać. Natomiast jest problem facet nie odbiera przesyłki od kuriera DHL i podejrzewam, że będę musiał opłacić koszt powrotny paczki. 

 

Moje pytanka do sytuacji:

 

1. Macie jakieś porady/doświadczenia, które tutaj znalazł by zastosowanie?

 

2. Co na to PayPal ? czy środki zostaną zwrócone Kupującemu?

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

zimą to normalne. WIesz ile ja kasy stracilem zeszła zimą na opoznionych przesyłkach....  ehhhh

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

Tak-Pierwsza zasada Ebay mówi-Kupujący ma zawsze rację !

Każda sprawa przeciwko kupuącemu,nawet najbardziej ewidentna kończy sie przegraną.

Kupujący jak będzie chciał to odbierze se przesyłkę i tak wykombinuje,że dostanie zwrot pienięddzy i zatrzyma se towar ! Ja mam właśnie taki przypadek i jestem w plecy,nie mam ani towaru,ani kasy !

 

Mimo to,życzę powodzenia !

Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

ebay i kupujący mają zawsze racje. Pozostaje tylko płakać i płacic 🙂

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

Kontaktowałem się w tej sprawie z PayPalem na polskiej infolinni paypal :). Kobitka powiedziała, że jeśli w śledzeniu przesyłki będzie adnotacja o zwrocie przesyłki do sprzedawcy, to automatycznie aukcja zostaje rozpatrzona na korzyść kupującego. 

 

Zostałem również pouczony, iż lepiej jest zwrócić środki Kupującemu, aby ten nie otworzył sprawy na paypal, bo wtedy moje środki (wszystkie środki) na pewno nie zostaną odwieszone. W między czasie starałem się o możliwość zwolnienia wszystkich środków na PP aby mieć za co zrealizować kolejne zamówienia. Wydałem już ponad 2 tysiące na towar dla ludzi z eBaya. 

 

Zatem za radą Pani z PP zwróciłem środki, tam dostałęm automatyczną wiadomość do eBay, że gratulują mi profesjonalizmu, widać, że mi zależy bla bla bla. Ponowinie zadzwoniłem do PP poprosiłem o wydanie dyspozycji z prośba o zwolnienie środków. 

 

W międzyczasie zapytałem jak to jest z tymi Kupującymi i Pani z infolinni stwierdziła, iż nie ma czegoś takiego, że ktoś otwiera przesyłkę bierze towar, zmyśla sobie powód i PP zwraca mu pieniążki. 

 

Minęły dwa dni dostałem odpowiedź odmowną (dotyczącą wstrzymanych środków na koncie), oczywiście uzasadnienia nie dostałem. Jedynie litabuę możliwych przczyn. 

 

 

Teoretycznie pewne środki powinny mi się zwolnić 19-01, ale zaczynam już tracić zaufanie do eBaya. Jak się okazało te wstrzymania środków przez PP są na życzenie serwisu eBay... to się porboiło 

 

Powiedzcie mi proszę jeszcze co należy uczynić aby środki nie były wstrzymywane?

 

-posiadam 25 transakcji bez zgłoszeń w ciągu miesiąca

 

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

"ale zaczynam już tracić zaufanie do eBaya."

 

ja juz dawno straciłem, dziwie sie jeszcze komuś kto tam długo jest i że je ma

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

Sprawa została wyjaśniona. Ebay korzystając z PP dosłownie zabrał co swoje, żeby zwrócić środki kupującemu. Na szczęście kupujący odmówił przyjęcia przesyłki, więc jest szansa, że nie stracę towaru. Oczywiście koszty zwrotu do nadawcy (naliczone od wartości paczki DHL ponoszę ja). 

 

Problem polega na tym, że teraz już nie mam co marzyć o wcześniejszym zwolnieniu środków przez paypal. A kolejne zamówienia czekają i już zaczynają zakładać sprawy w eBay....

 

Sytuacja zaczyna być patowa. 

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

zimą to normalne. WIesz ile ja kasy stracilem zeszła zimą na opoznionych przesyłkach....  ehhhh

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

Kolejna sytuacja tym razem facet z Meksyku. Nie byłem w stanie od razu mu wysłać zakupionego przedmiotu (blokada na PP), więc dogadaliśmy się, że poczeka tydzień. Po czym wysyłam mu przedmiot (cały czas dopytywał się kiedy mu wyślę). Wszystko fajnie. Jednak na drugi dzień kupujący zakłada sprawę i bardzo szybko kończy twierdząc, że boi się, że nie będzie miał pola manewru (aukcja została zdjęta za prawa autorskie) i nie chce dłużej czekać. 

 

W chwili obecnej wychodzi na to, że ja wysłałem mu towar a on dostanie pieniążki z powrtorem z uwagi na politykę paypala. Więc od razu raportuję użytkownika do eBay.pl tutaj dostaję odpowiedź (raczej szablonową) no i przedłużają mi czas o tydzień a sprawę wstrzymują. 

 

Tylko problem jest taki przesyłka do niego dojdzie najwcześniej za 15 dni. Co w takiej sytuacji zrobić, prosić o wydłużenie czasu?

 

Aha. Jeszcze musiałem podać inny numer nadania, ponieważ ten prawdziwy nie był wspierany (cokolwiek ma to znaczyć), przez ebay.uk

 

Zaczynają się ebay'owe perypetie....

 

 

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

Tę skrajną politykę pro kupujący powinno się wyrównać. Czy były już jakieś wiadomości do eBay w związku ze sprawą?

 

Wysyłamy towar, za który wcześniej zapłaciliśmy i czekamy z nadzieją, że wszystko się uda i dostaniemy wynagrodzenie za towar.

 

Mimo wszystko eBay ma taki zasięg o którym allegro może pomażyć. A i nasze rodziwe allegro (jego decyzje) ma niezłe kupu. Jest wiele wątków w internecie w których piszą przedsiębiorcy o bezpodstawncyh zawieszeniach kont na allegro. Sam jestem taką osobą. Do dnia dzieiejszego nie otrzymałem odpowiedzi konkretnie za co moje 10 letnie konto na allegro zostało zawieszone....

 

Monopolizm allegro również uderza do głowy. 

 

 

Cóż allegro już było, ebay jest teraz gdzie dalej powędruje kwiat polskiej przedsiębiorczości, móże amazon 🙂 ?

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący zmienił zdanie 2 dni po wysyłce

No ja mam teraz niezlego ziomka z Chin. Jest ich co raz więcej, bo wiadomo bogacą się i zaczynają sporo kupować na Ebay, tylko że Ebay ich blokuje! No i zaczynają kombinować, sporo rejestruje się na adresie z Hongkongu, ale są też tacy co korzystają z jakiś firm pośredników i taki mi się właśnie trafił.

 

Zacznę od tego, że gość najpierw kupuję u mnie, a potem zaraz piszę, że jednak zmienił zdanie, robię więc cancel i blokuję go profliktycznie, bo już widzę "based in China" a adres do UK, ale to go nie zraża i spokojnie kupuje z innego konta to samo (a co, ebay na to pozwala, czarne listy to taki żart dla sprzedających) i płaci tym razem z miejsca, no i trzeba wysłać. Wysyłam więc na ten adres do UK, obecnie jest już w Anglii i teraz gość mi piszę, że jego "stock manager" w UK nie wysła jednak do Chin i prosi mnie o zatrzymanie listu! Normalnie dramat. Co teraz robić? Macie jakieś pomysły na tego typu przypadki?

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź