Kupujący z USA.

Kupujący z USA twierdzi że nie otrzymał przesyłki.

Mam jej numer.

Przesyłka utknęła gdzieś na poczcie w Stanach. 

Kupujący domaga się zwrotu poniesionych kosztów.

 

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Kupujący z USA.

Czekaj az poczta dostarczy. W jakim stanie utknela? W stanach na polnocnym wchodzie a takze niektorych ponizej sa obfite opady sniegu lub deszczu stad opoznienia

Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący z USA.

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tRef=fullpage&tLc=2&text28777=&tLabels=CP187610411PL%2C

 

kupujący dogaga się zwrotu pieniędzy, zablokowano mi środki na paypal

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący z USA.

graj na zwloke, czekaj na rozpatrzenie Paypala. W odpowiedzi podaj ze wyslalane, ze w drodze, podaj  numer do sledzenia  The package was sent out .....(wstaw date) and it is on its way to the buyer. Tracking number:.......

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący z USA.

jesli minal termin dostawy szacowany przez ebay i widoczny dla kupujacego i paczka nadal nie doszla / nie zostala dostarczona, sa duze szanse ze paypal zwroci kase kupujacemu > ew. zaproponuj czesciowy zwrot kasy za towar lub za wysylke choc kupujacy moze zglosic roszczenie na calosc

 

do usa drozsze lub wieksze rzeczy najlepiej jest wysylac czyms szybszym niz przesylki ekonomiczne co niestety kosztuje wiecej

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący z USA.

Przerabiałem wysyłkę do Stanów wielokrotnie. Prawdopodobnie trafiłaś na nieuczciwego kupującego. USPS ( hamerykański odpowiednik naszej Poczty ) zrezygnował ze śledzenia przesyłek na terytorium USA nadanych z krajów UE. Skutek taki, że nie masz możliwości udowodnienia, że przesyłka dotarła. Nie bez znaczenia jest tu twoja mała ilość komentarzy do transakcji. Zostałaś wytypowana. W takim wypadku zwiększa się szansa, że jego roszczenia zostaną uwzględnione. Miałem zakładane spory więc to przerabiałem. Piszę, że prawdopodobnie ale jednak. Gość kupił, otrzymał towar i teraz otrzyma pieniądze. Raz tylko trafiłem na uczciwego kupującego. Założył sprawę ale faktycznie chciał to wyjaśnić. Okazało się, że przesyłka trzy tygodnie leżała w miejscu odbioru ( niekoniecznie poczta ) gdzieś pod ladą i nikt o niej nie pamiętał.

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący z USA.

Wyglada na to ze przesylka wciaz jest w Polsce wg wpisu na USPS (Paypal tu sprawdzi statyus). Moze na poczcie beda wiedzieli co sie moglo stac/? 

Na stronie poczty polskiej nie znajduje CP187610411PL ale tu pisze ze przesylka opuscila Polske    https://t.17track.net/en#nums=CP187610411PL  (moze podeslij ten link kupujacemu)    Reklamuij na poczcie polskiej. Ciekawe co sie stalo?  Poczta zagubila moich kilka przesylek bez sladu, co  gorsza nie przyjeli reklamacji tak jakby nie obchodzilo ich dlaczego przesylki znikaja. Od tego czasu nie uzywam poczty jako przewoznika rzeczy cenniejszych oraz przesylek za granice.

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący z USA.

Sprawdziłem link który podałeś. Przesyłka ma symbol CR co oznacza paczkę w obrocie zagranicznym. Śledząc drogę przesyłki widać, że nie opuściła kraju już w Warszawie ale została odesłana do Gdańska co sugeruje drogę morską. Moim zdaniem prawdopodobnie teraz sobie płynie do USA.  Być może to jest trop do rozwiązania problemu.

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący z USA.

Super dziękuję 🙂

to by wszystko wyjaśniało, ale teraz jestem zmuszona oddać pieniądze przez paypal, a przesyłka w końcu dotrze?

czy jest jakieś rozwiązanie ? 

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Kupujący z USA.

Tak. PayPal zwróci kupującemu pieniadze a przesyłka do niego dotrze. Prawdopodobnie o to chodziło kupującemu. Taki sposób na darmowe zakupy. Jesteś do tego idealną kandydatką. Masz mało komentarzy i długi czas dostawy. Moim zdaniem są dwie sytuacje kiedy nie stracisz pieniędzy. Pierwsza to dogadanie się z kupującym i poproszenie o zamknięcie sporu a drugi to uznanie Twoich racji przez PayPal. Oba przypadki mało prawdopodobne chociaż nie niemożliwe.

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź