anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie chce przyjąć zakupionego towaru

pi_koz
Użytkownik
Sprzedałem przez ebay.de telefon, jako uszkodzony (nie działał moduł gsm). Było to zaznaczone w opisie i dodałem że nie przyjmuję z tego powodu zwrotów. Opis był co prawda po angielsku (słabo gadam po niemiecku:) i wychodzi na to że kupujący nie wiedział co kupuje, po za tym ma tylko 1 komentarz. Po otrzymaniu od razu go odesłał twierdząc że jest zablokowany (w rzeczywistości nie mógł się połączyć do sieci). Odpisałem mu, że nie przyjmuję zwrotów, odesłałem z powrotem, ale on nie przyjął przesyłki. Jakieś rady co z tym fantem zrobić? Nie bardzo mi się uśmiecha zwracać kasę i wydaje mi się że nie muszę.
Nie prowadzę DG, a od zakupu niedługo stuknie 2miesiące, więc nawet paypal nie będzie tym się interesował.
Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Kupujący nie chce przyjąć zakupionego towaru

maxyeti
Użytkownik
Jako prywatny sprzedawca na de. jak miales zaznaczone,ze nie przyjmujesz zwrotow to po prostu nie musisz przyjmowac ani forsy oddawac i sprawa zalatwiona.A jak on nie przeczytal dokladnie calego tekstu ,nie umie po angielsku czy nie wie co kupuje to jego problem.
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Kupujący nie chce przyjąć zakupionego towaru

pi_koz
Użytkownik
Jeszcze mam takie pytanie: gdzie zawierrana jest taka transakcja - na terytorium Polski czy Niemiec (wg. czyjego prawa będą rozpatrywane ewentualne roszczenia)? Sprzedającym jestem z PL, ale serwis .de niby niemiecki.
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Kupujący nie chce przyjąć zakupionego towaru

north_breeze
Użytkownik
Według tego co powiedzial mi prawnik (specjalnie sie dowiadywalam) wedlug prawa niemieckiego, gdyz konsument mieszka w Niemczech.
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź