Koszty i zwroty

Witam wszystkich,

 

za racji, że dopiero zaczynam sprzedaż na eBay mam kilka pytań. Forum jest na tak duże, że cieżko znaleźć odpowiedź na swoje pytanie, dlatego też utworzyłem post.

 

Chodzi mi głównie o koszty sprzedaży. Otóż niektórzy, że prowizja, o której mówi eBay jest w rzeczywistości wiele wyższa. Nie do końca wiem jak mam na to patrzeć, przecież nie mogą jej zwiększyć.

 

Drugie pytanie dotyczy zwrotów, dużo ich macie? Słyszałem, że na zagranicznych eBayach nawet 50% sprzedanych produktów jest zwracanych. Jeśli tak to jak wygląda cały proces zwrotu. Klient ma prawo zwrócić towar do 30 dni bez podania powodu jednak wtedy koszty powodu ponosi on. Czy faktycznie tak jest, czy zazwyczaj klienci doszukują się jakiś niestworzonych wad, aby to sprzedający musiał je ponieść.

 

 

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Koszty i zwroty

1. prowizja na roznych Ebayach jest rozna. Masz link do prowizji w warunkach u dolu kazdej strony. Prowizja na glownych Ebay jak .com lub .uk wynosi 10% a na innych, mnijszych jak np. polski prowizja wynosji duzo mniej ale i szanse sprzedazy sa mniejsze.

 

2. to nieprawda ze zwroty wynosza 50 %. Na pewno nie jest to srednia. Moze sprzedawcy o nskiej jakosci produktu maja tyle zwrotow. Ja mam zwrotow 1 % - bardzo rzadko. Wszystko zalezy od ciebie oraz jakosci produktu, rowniez wiernosci opisu oraz zdjec.

 

 

3. Zwykle klienci chca kupic i miec produkt zgodny z oczekiwaniem. Nikt nic nie wyszukuje. Po prostu zauwaza braki podobnie jak ty cos kupujesz to sprawdzasz produkt czy nie ma brakow.

**************************************
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź