Firma a ebay.de i ebay.com

Chciałbym założyć konto firmowe i sklep. Towar, którym zamierzam handlować nie ma zbyt wielu chętnych w Polsce (niezbyt popularne przedmioty kolekcjonerskie). Chciałbym więc trafić do klienta zagranicznego (import mam w razie co wpisany w działalność firmy).
Zrobiłbym tak, jak to już było proponowane na tym forum: większość towaru wrzucę do sklepu, a żeby nagonić do niego klientów będę wystawiał po kilkadziesiąt aukcji w ebay.com i ebay.de.
Załóżmy, że dojdzie do sprzedaży w serwisach zagranicznych. Powinienem wydrukować paragon, jakoś przeliczając walutę na złotówki. Wobec polskiego urzędu skarbowego jestem więc w porządku. Ale do sprzedaży dochodzi np. w serwisie niemieckim. Czy jako firma polska, nie mam jakiś zobowiązań podatkowych wobec państwa niemieckiego skoro odprowadzam podatek od tej sprzedaży w Polsce? Czy sprzedając jako polska firma na ebay.de muszę przestrzegać ich przepisów prawnych związanych ze zwrotami towaru itd? Są tam ponoć jakieś kruczki prawne, wykorzystywane przez ich prawników, by pozywać zagraniczne podmioty. Może z tych powodów zrezygnować z ebay.de i wystawiać na chyba liberalniejszym ebay.com? Jak radzicie?

A może aukcje zagraniczne wystawiać przez konto prywatne i linkować do drugiego konta ze sklepem? Ale tu skuteczność będzie dużo mniejsza...

Większość wpłat będzie przez Paypal. Czy trzeba rejestrować Paypal w Urzędzie Skarbowym jako dodatkowe konto. Niby na konto firmowe maja być wpłacane pieniądze od określonej, sporej kwoty, więc mogę przyjmowac niewielkie kwoty na prywatne konto Paypal...

Proszę o wszelkie porady dotyczące sprzedaży w serwisach zagranicznych.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Firma a ebay.de i ebay.com

dkamieniak
Użytkownik

nie masz zobowiązań względem państwa niemieckiego bo vat płacisz w polsce. Jeśli chodzi o zwroty to raczej musisz przestrzegać reguł zwrotów bo ebay i paypal i tak to będą się starały na Tobie wymusić.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź