anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Deklaracja CN22 oraz CN23. Sprzedaż na zagranicznych ebayach. Otwarcie sklepu

Witam,
Chcę zacząć prowadzić sprzedaż na zagranicznych Ebay'ach. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Chcę otworzyć Sklep Ebay, ponieważ są z tego pewne korzyści- m.in. tańsze aukcje oraz dłuższy czas ich trwania. Wiem, że mogę założyć tylko jeden sklep. Czy jeżeli zrobię to na ebay.co.uk i na tym ebayu będę sprzedawał(z możliwością wysyłki jeszcze za granicę), a prowadzę firmę w Polsce, tutaj mieszkam i stąd będą wysyłane towary do innych krajów zagranicznych to jak to wygląda, jeżeli założę sklep na ebay.co.uk i tam będę sprzedawał, a z Polski wysyłał, jak będę otrzymywał faktury za prowadzenie usług przez Ebay ? Jak wyglądają płatności za usługi ebay, jeżeli będę bezpośrednio wystawiał aukcje na ebay.co.uk lub ebay.com

2. Czy mogę wystawiać od razu przedmioty bezpośrednio logując się, np. na ebay.co.uk lub ebay.com ?  dopiero gdy mam nowe konto i nie posiadam jeszcze opinii na moim koncie ? Wiem, że trzeba mieć opinię ( bodajże ) gdy chcemy wystawiać na ebay.pl Z MOŻLIWOŚCIĄ wysyłki za granicę, z tym że wtedy kupujący musi używać zaawansowanej opcji, której w rzeczywistości mało kto używa...

3. Jak wygląda temat z deklaracjami CN22 i CN23, ponieważ wiem, że trzeba je wypełniać przy wysyłce za granicę, natomiast czy do wszystkich krajów ? czy np. na terenie Europy nie trzeba tego w ogóle wypełniać ? Te deklaracje nakleja się też na pudełko czy list ?

Proszę o odpowiedzi na moje pytania oraz ewentualne rozszerzenie tematu 🙂

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Dot.: Deklaracja CN22 oraz CN23. Sprzedaż na zagranicznych ebayach. Otwarcie sklepu

1. Faktury wydrukujesz po zalogowaniu do swojego konta. Oplacac uslugi bedziesz w walucie Ebay na ktorym sie zarejestrujesz. Ebay przeliczy ze zlotowek jesli to beda funty czy dolary

 

2. mozesz wystawiac na kazdym Ebay z tym samym ID i haslem ale trzeba uzbierac 10 komentarzy

podeslij linki do 3 aukcji to wystawie komentarz po otrzymaniu od ciebie

http://community.ebay.pl/t5/Forum-og%C3%B3lne/Pomoc-komentarze-plz/m-p/9291#U9291

 

3. deklaracje celna wypelnia sie przy wysylce do wszystkich krajow poza UE.

szczegoly sa na stronie poczty polskiej rowniez info jaki artykuly sa zakazane do wysylki do danego kraju.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Dot.: Deklaracja CN22 oraz CN23. Sprzedaż na zagranicznych ebayach. Otwarcie sklepu

3. W ciągu paru lat sprzedaży na eBay NIE wypełniłem żadnej deklaracji CN22/CN23. Może to zależy od urzędu pocztowego i robią to za mnie?

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź