Bezpieczna wysyłka za granicę?

zosska88
Użytkownik

Witam.Sprzedałam ostatnio kilka przedmiotów osobie z Chin, bez żadnego pozytywnego komentarza.Jak najbezpieczniej wysłać przesyłkę.Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Re: Bezpieczna wysyłka za granicę?

Witam,


Taka moja drobna uwaga.



Jeżeli korzystasz z systemu PayPal zwróc uwagę na wpłatę od kupującego. Wiele jest przypadków, że na maila przychodziły wiadomości o wpłacie za przedmioty a nie było środków na koncie.



Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Bezpieczna wysyłka za granicę?

to ze nie wystawil opini nie znaczy ze nie otrzymal.


Najlepiej wysylaj przesylkami z numerem do sledzenia

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Bezpieczna wysyłka za granicę?

wyślij listem poleconym priorytetowym (maksymalna waga 2 kg włącznie)


 


i koniecznie naklej zieloną naklejkę deklaracja celna CN22


 


 

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Bezpieczna wysyłka za granicę?

A co jeśli nie naklei?


Rozumiem, że cn22 jest dla dokumentów a cn23 dla próbek towarów itp (tak wyczytałem na pocztexie).



Pytam bo zamierzam sprzedawać za granicę i jestem ciekaw. Masz napewno większe doświadczenie.



Dzięki za odpowiedź.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Bezpieczna wysyłka za granicę?

nie


 


jedna i druga słuzy do tego samego czyli można zaznaczyć podarunek, dokumenty, próbka handlowa, inne


 


Jeśli wartość przekracza 300 DTS wtedy wypełniasz CN 23


 


DTS - jest to jednostka używana przez pocztę na całym świecie, aktualny kurs jest na stronie NBP w tabeli A (średni kurs) ostatnia pozycja na samym dole czyli wychodzi ponad 1200 zł


 


jeśli nie nakleisz, to de facto nic się nie stanie, ale kupujący może zapłacić np. cło,


 


ja wpisuję zawartość po angielsku, kwotę bez kosztów wysyłki i zaznaczam podarunek


 


jesli chodzi o Europę to naklejam tylko jak wysyłam do byłych krajów WNP np. Rosję


 


Jeśli mieszkasz w Wawie to na poczcie głównej na Świętokrzyskiej dają CN bez problemu,


 


poZDRwodzenia na ebayu

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź