anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaz na ebay uk - paypal pare pytan

dzizik
Użytkownik

hej


chcialabym sprzedac pare rzeczy np gry na xboxa czy pare cd na ebay uk i teraz pytanie do zorientowanych:



- na PP posiadam konto osobiste czy musze je rozszezyc do konta specjalnego? jesli tak to przed sprzedaza czy np jesli sprzedam 5 gier to automatycznie PP mi podwyzszy do tego konta?


- czy bede musiala cos potwierdzac/weryfikowac? slyszalam ze jak sie otrzyma powyzej jakiejs sumy to PP prosi o zweryfikowanie danych(w postaci skanu dowodu czy czegos takiego)



prosilabym o pomoc bo jestem totalnie zielona:/

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

sprzedaz na ebay uk - paypal pare pytan

Sprawdz swoje limity na Paypalu (na pierwszej stronie, pod nazwiskiem jest przycisk)


 


Mozesz sprzedawac do pewnej sumy - u kazdego jest troche inna.


 


zaluz drugie, specjane lub firmowe i z niego sprzedawaj

**************************************
Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

sprzedaz na ebay uk - paypal pare pytan

Sprzedaz na Ebay uzywajac konta osobistego jest bardzo niedogodna z tego powodu ze nie mozesz przyjac zaplaty od kogos placacego karta (przez Paypal z lub bez rejestracji).


 


Aby otrzymac taka platnosc musisz promowac konto chyba ze bedziesz zawracac glowe kupujacemu i tlumaczyc o co chodzi  co go najprawdopodobniej wystraszy lub conajmniej zniecheci.


 


Dlatego rada powyzej aby zalozyc konto specjalne (mozna miec dwa konta Paypal) do sprzedazy i powiazania z Ebay jest trafna.


 


Konto osobiste wykorzystuj do zakupow lub przyjmowania innych wplat.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

sprzedaz na ebay uk - paypal pare pytan

dzizik
Użytkownik

dzieki za odp mam jeszcze pare pytan odnosnie waszych rad:



- gdzie pod nazwiskiem jest ten przycisk?? bo ja widze tylko:


Typ konta: Osobiste  Rozszerz Status: Zweryfikowany


- czy moge pod 2gie konto PP podpiac ta sama karte co do 1wszego konta PP??


- kupuje systematycznie na ebay'u i mam "zintegrowane"/ "podpiete" konto sprzedajacego to jak moge dodac inne konto PP skoro jak kupuje mam podpietego juz 1go paypala? czy moze mam zalozyc 2gie konto na ebay'u i podpiac 2gie konto PP?

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

sprzedaz na ebay uk - paypal pare pytan

Przycisk powinien byc na koncu tego wiersza


 


Typ konta: Osobiste  Rozszerz Status: Zweryfikowany  Limity


 


Jesli nie ma to moze gdzies indziej albo na polskim nie ma tego przycisku (nie mam dostepu do polskiego Paypala)


 


karte trzeba podpiac inna tak samo inne konto w banku. Moze byc w tym samym banku ale inne konto.


 


Jedno konto Paypala moze byc zintegrowane z jednym kontem Ebay i odwrotnie.


 


Ale mozesz placic za zakupy z dowolnego konta Paypal.


Przy zaplacie prosza o zalogowanie do konta Paypala i mozesz sie zalogowac do takiego ktore ci odpowiada.


 


Przy sprzedazy jednak jest to niemozliwe. Kupujacy wplaca na konto Paypala uprzednio polaczone z Ebay do tego celu


 


Ale... mozesz "odpiac" biezace konto Paypala i "podpiac" inne lub, jak piszesz, najdogodniej, utworzyc nowe konto Ebay do sprzedazy.


 


Chyba namieszalem...


 


Summa summarum: miej dwa konta Ebay i dwa konta Paypal.


Z czasem sie w tym polapiesz i wypracujesz system ich polaczenia najadogodniejszy dla siebie w zaleznosci od sytuacji.


Plus: jesli ci zablokuja jedno konto to masz drugie.


Mozna sobie przesylac pieniadze miedzy kontami Paypal tylko pamietaj aby wybierac opcje dla znajomych aby nie placic oplaty.


Mam tak od lat i sprawdza sie doskonale.


 

**************************************
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

sprzedaz na ebay uk - paypal pare pytan

dzizik
Użytkownik

wielkie dzieki za odp:) przemysle ta opcje:) w 2009 sprzedalam 1 rzecz i wtedy bylo tak ze mozna bylo sprzedac 2 rzeczy bez rozszezania;) widac juz to nie obowiazuje 😉


a powiedzicie czy nie wygodniej byloby miec 1 konto do wszystkiego? serio tak bardzo nie oplaca sie rozszezac osobistego na specjalne?

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź